ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Разходка от Клисурският манастир до Тодорини Кукли
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Разходка от Клисурският манастир до Тодорини Кукли
Автор Съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Разходка от Клисурският манастир до Тодорини Кукли Отговорете с цитат
Един ден (днес) и аз реших да напиша нещо в сайта..... и така:
В неделя 10 май реших да отида до Тодорини кукли.... след като няколко дни преди това бях повел приятели и неуспяхме....реших да спазя първоначалното си намерение и тръгнах сам (успехът беше гарантиранSmile). Тръгнах от Монтана от където съм, накъде около 9 и 30, защото не бързах и в 10 и 30 след малко шматкане и проучване на жълтата маркировка от Клисурският манастир до куклите, която бях сигурен, че се губи и отново изчезна след 5 мин ходене реших да тръгна по според мен най-късият маршрут (проучен при неуспешния опит по рано и от снимки на поход през зимата на колега, който видях тук).....
.....извинявам се за не доброто качество на снимките, но бях забравил да си заредя батериите, и можеше снимките да са повече и като количество и качество....

И тръгнах по някаква червена маркировка от тук....





След около 5 мин зарязах тая маркировка и тръгнах по друг път...който мислех да хвана предварително и минава малко над последните къщи на с. Спанчевци....


...ето и крайната цел Smile


...реших да съкратя и от предварителния горепосочения път и хванах доста изоставена пътека и излязох на:


...човека още не си беше копал лозето ....май от години...а не помня може и само коловете да стоятSmile
...и с. Спанчевци от близо


Нагоре продължих по предварителния план по сравнително добра пътека която с всеки метър изчезваше и след около 30 мин м май само си въобразявах, че има пътека......не че ме притесняваше но поне да не си бях забравил гетите......а бях с къси панталони и летни планински обувки....добре поне, че случайно си взех щеките Very Happy .....и така драпайки напред и нагоре излязох на сред път който имаше и зелена маркировка.......


...видях изведнъж от никъде и жълта маркировка която така и не видях от къде се появяваше......


...тук вече се отплеснах и загубих зелената маркировка може би защото така или иначе малко само вървях по нея (е по-късно осъзнах грешката си)




.... по спомени това май беше Заножене


...и пак Спанчевци и малко от Вършец


...от тук почна изкачването на ....


...куклите....(а хората са си направили патека!!)


....някой да си познае нещо?!?!?..Smile




….от тук нататък почнах да събирам всички боклуци по пътя нагоре….имаше което не ме учуди много въпреки, страната от която изкачвах аз……до консервата, водата не бях видял боклуци от лозето по-горе…направих си яка колекция от бутилки …за вино за вода по принцип от литър до два…..напълних си малката раници и издържах психически някъде на връщане до една постройка с дивани вътре по зелената маркировка която според мен води до Спанчевци…..а имаше и кенеф на около 30-40 метра….където вече нямаше как да смогна със събирането…..и си занесох всички боклуци в контейнера в Монтана, но да се върнем на темата…..

….срещнах зимна маркировка…



зелената пътека минаваше на 2 метра от кола…но ако не си на нея няма как да я забележиш….и аз не я видях естествено…. и продължих през…




… яз. Среченска бара….


…и комовете…баш Ком най-отзад Smile у лево…


…и снимки от билото вече….




…гореспоменатите села и град!?! Едната кукла и врачанския балкан отзад…..


…Бръзия и Берковица...




…последни снимки преди да каже батерията Чаоооооо…



…от тук нататък снимах с телефона но не съм ги свалял от там….
На тая кукла от снимките бях около 13 часа и 10 което правеше 2 часа и 40 мин от което останах недоволен…..тъй като голяма част от времето ми отне да търся най-точните пътеки…но както и да е….и така на връщане поех по зелената маркировка…която на билото се препокриваше с зимната……и реших да я спазвам до край……
Предположих че тя ще ме доведе Спанчевци или може би Заножене …но така и не разбрах…..споменавам за маркировката тъй като смятам, че по моя край (северозапад) се справят изключително добре с опазване на природата от туристи … и по точно от начинаещите (на другите им е се тая за маркировката) още повече ако са и на моя принцип…луд умора нема – само се поти  …. И за всеки който иска да спазва маркировката в тоя район трябва да се снабди с здрави нерви и ястребово око …каквото е имал и тоя дето я е слагал….а тя е повтаряна наскоро и зелната и жълтата.



Надявам се да ви хареса разказа ми.....Smile ако някой сметне за нужно може да сподели плановете си за обикаляне ....аз приемам всякакви предложения за всякаде...тъй като трудно намирам съмишленици тук Sad


Последната промяна е направена от ggattov на Пет Апр 08, 2011 10:08 am; мнението е било променяно общо 5 пъти
Вто Май 12, 2009 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy


Последната промяна е направена от ggattov на Вто Май 12, 2009 12:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Май 12, 2009 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да ти е с разширение .jpeg линка накрая, трябва да се вземе директен линк към кадрото.

Примерно 1-вата (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=376345&pid=12219112) е http://media.snimka.bg/2982/012219112-big.jpg Това се вижда като дадеш properties върху снимката с десния бутон в браузъра.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 12, 2009 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
е мерси много за разяснението Smile
Вто Май 12, 2009 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
стражара



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 109
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
Привет и от мен.
Аз също бях там през този ден. Хората с които сте се засекли наистина идваха от Петрохан и аз ги гледах докато неслязах от рида на Тодорини кукли в посока Врелата или х.Пробойница.
Аз пък маркирвах всички колове от зимната маркировка от подножието на Тодорини кукли до долината на Врелата за х.Пробойница. За малко да сме се засекли. Вече съм тракосал всички възможни пътеки около Тодорини кукли. Но все още съм оставил една която от Врелата минава преди вр.Голям Щавлек за гр.Вършец за по нататък. А тази с жълтата маркировка, която тръгва от манастира в горната част е почти непроходима. От миналата година има ново сечище при водохващането на манастира и е пълно с изоставени дървета, а малко по нагоре има и старо сечище, което миналата година беше почти непроходимо.
На снимката с зимната колова маркировка в дясно се намира и Еленково кладенец, който в продължение на половин час се опитах да изчистя за да може човек да си напълни вода в случай на нужда. На ляво може да се отиде до кв.Заножене на гр. Вършец или да се изкачи цялото ребро на Тодорини кукли.
Доста пъти вече съм ги тракосал тези пътеки, но тази с жълтата е най отвратителна.
Ние обаче обикаляхме до късно и слязахме от Тодорини кукли чак късно вечерта към 9часа.
Времето през деня беше даже горщо и цял ден щрапах по бански, обилно намазан с крем против изгаряне. И поради голяма жега посъкратих маршрута, койото беше от Клисурския манастир, чак до х.Пробойница с идеята да мина по пътеката за с.Дружево и от там преди отклонението за гр.Вършец да сляза до х.Пробойница и да го запиша на трак с Орегона и обратно до манастира. Но жегата взе превез и стигнах само до Врелата и от там обратно през вр.Крушачки връх, Тодорини и манастира.

_________________
БАИР БУДАЛА
Вто Май 12, 2009 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Стражаре Стражаре, нямаш спирка браво ръкопляскания
Вто Май 12, 2009 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е да разминали сме се....
знам ли може друг път да се засечем или да измислим нещо заедно все пак сме градски Very Happy
аз за няколко години почти не съм обикалял по ред причини но вече мисля да се върна с пълна сила Smile
аз никой не познавам от Монтана който да е запален поне колко менSmile
Вто Май 12, 2009 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
стражара



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 109
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
Така е. В Монтана краставите магарета се броят на пръсти. В туристическото дружество има група, но те не ходят често, а и преходите им са кратки. Аз обичам да правя по-дълги преходчета и за сега само с Redex от форума се намерихме по нета и ходим заедно с него. Но напоследък го е ударил на офроуд с джипката.
Ти ли си ходил с Делка по маршрута Ком-Емине през 2003г?

_________________
БАИР БУДАЛА
Сря Май 13, 2009 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тъй вярно за Ком Емине 2003 г. с Делка, но за съжаление трябваше да се откажа и бях само до Шипка Sad
аз се мисля да ида до ТД в Монтана ама и други са ми казвали че правят някакви малки преходи и затова нямам голяма мотивация.....
Сря Май 13, 2009 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Понеже не ми достига самочувствие да си отворя нова тема по питането, дето ме терзае, реших да ползвам тази, като близка по замисъл.
Очертава се другата събота жената да ме замъкне на хотел във Вършец. Но пък мен нали ме тегли към високото, а на Тодорини кукли не съм се качвал нивга (само съм минавал покрай тях, движейки се по билото отгоре), ми хрумна в събота рано сутринта, докато тя блажено спи все още, да се измъкна тихо и да се извлека горе до Куклите. Гледам го на картата, към 4 км е същинското качване след асфалта (или поне се надам да е асфалт), ама и 1 км денивелация, та си е бая наклон. Да беше лятоска, нямаше да го мисля, ма то е януари навън... а аз зимъска седя само до печката, а когато се отдалечавам от нея, то е за да ида до дърварника, за още дърва. Та, въпросът ми към старите форумни вълци е: дали е добра идеята ми за разходката, ако времето е както го дават, и си обуя топлите обувки с гети отгоре, дебели дрехи, хубава шапка, дебели ръкавици и стандартните работи в зимната раница? От специализираната екипировка разполагам само с едни ски-щеки, дето ги ползвам за подпиране понякога при излети. Нямам котки, пикели, снегоходки, лавинни сонди и т.н.
Или да си лежа до късно до жената в събота сутрин и после заедно с нея да ходим да се топим в басейна? Wink
Съб Яну 12, 2019 1:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
В момента снежната покривка в района на х.Ком -стара е 85см Smile
Движението в района без снегоходки или турови ски(панти) е невъзможно.
Над 1400м. н.в. има зназителна лавинна опасност

Това е картина в реално време от писта Ком

https://www.youtube.com/watch?v=zdSOXcwIYQI


Последната промяна е направена от t.hristov на Съб Яну 12, 2019 4:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Яну 12, 2019 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Схванах намека. Е, какво пък, и в басейна сигурно не е чак толкова лошо...
Ама и тия са големи измамници, писали, че екопътеката била подходяща за ползване целогодишно, ще затрият човека догде да видиш... https://ecotrips.bg/dest/екопътека-тодорини-кукли/
Съб Яну 12, 2019 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Както би казал Цецко... Отговорете с цитат
...къде си тръгнал ти зимъска в Балкана без 20 кг чугунена скара??? Топи се в басейна!
И аз да добавя... И без каяк???

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Яну 13, 2019 2:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Аз с Цецко не мога се меря. Той си има джип, а мене скарата ще ме довърши още на първия километър...
Като спомена каяк... първо си представих как се спускам с каяка от Тодорини кукли надолу през гората, гребейки неуморно между дърветата. Потръсках глава и изгоних тая мисъл - уплаших се, че в нападалия клоняк по пътеката може да ми се спука лодката и да се удавя в снега... После обаче ми хрумна далеч по-практичната идея да ползвам каяка в басейна на хотела. Обаче персонала може да ми се скара и да ме изгонят, ще изложа жената и ше стане кофти... Накрая си отдъхнах - сетих се, че всъщност нямам каяк в наличност... и слава богу, щях да се изложа в противен случай Wink

П.П. О...ахме на човека хубавата тема Sad
Пон Яну 14, 2019 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lidmn



Регистриран на: 28 Фев 2019
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, моят въпрос е простичък – нека някой, който вече е ползвал анавар и е доволен, да ми препоръча откъде да си купя. Тренирам ежедневно и искам да засиля ефекта. Но искам да взема оттам откъдето вече са вземали и са доволни.


Последната промяна е направена от lidmn на Сря Авг 14, 2019 11:39 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Фев 28, 2019 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov