ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Термоси - избор и дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Термоси - избор и дискусии.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Кауфландските вече не стават. Както тези за 12 лева, така и тези за 20 лева.
Аз джиткам с един карфурски от Прага за 3 (три) евро, купен преди десетина години. Днес на Паскал при доста ниски температури ми държа чая врял повече от 7 часа. И е по-лек от повечето маркови у нас (не бе търсен ефект, като го купувах - взех го за еднократна употреба, той пък излезе вечен).
Но ми се иска втори (за половинката) и търся съвет. Единственото изискване е да държи течността топла максимално дълго време. Теглото не ме смущава, така или иначе зимата сме по еднодневните преходи и раниците с доволно леки.

ПП Стана дума в друга тема, та реших да ъпдейтна поста. Ей сега се загледах в "марката" на термоса от Карфур - Tescoma, модел Sporty. Под 500 грама собствено тегло, еднолитров.

В Бг 0,75литровия е свършил онлайн - 34лв. е бил. Гугъл.
Същия в Амазон £13.86

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 23, 2014 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lacosteee1



Регистриран на: 08 Дек 2013
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Продавам Бутилка Primus 1 литър Отговорете с цитат
Здравей те.

Продавам бутилка Primus не е термос.Бутилката става за ежедневна употреба предлага се с две капачки:едната е с винт , а другата е подходяща за засмукване. Бутилката е на един месец пазя си касавота бележка ,а причината поради ,която я продавам , е че искам да си взема термос.Цената в магазина е 30.00 лева,но аз я продавам за 20.00лв

Ето и един линк:

http://www.campingrocks.bg/bg/product/406/aluminieva-butilka-za-technosti-primus-1-lityr

За контакти тел:0885 55 10 96 Жоро
Пон Фев 24, 2014 1:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ganchosub



Регистриран на: 08 Сеп 2015
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Извинявам се, че повдигам толкова стара тема, но да не пускам нова. Чудя се между тези два термоса. Четох в сайта, но не успях да разбера основното, което ме интересува. А именно - дали според вас по-скъпия ще държи чая топъл по-дълго време? Козметичните разлики не са важни. Чудя се дали си заслужава разликата в цените. B бг спортен магазин цените са 50 и 76лв.

https://www.primus.eu/shop/primus-vacuum-bottle-075-deep-blue-P741055/
https://www.primus.eu/shop/primus-trailbreak-ex-termos-coal-075l-25-oz-P737951/

Благодаря.
Съб Юли 07, 2018 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пичове, мисля да поръчвам (ако няма тук) читав термос/и между 0,75л и 1 л. Възможно да е по-лек, но да не е 100лв... и да държи доста време постоянна температура (поне 8ч да не пада половина).
Ще го ползвам за работата (по-натам и в планината), да си нося най-вече топла вода (или чай), че ми писна от онази обществената бутилка. Smile
Каква е повърхността - т.е. безвредна ли е? Май и аз 1л ще взема, ако теглото не е фрапантно.

Брат ми също си търси по-голям (има 0,7л Ферино и каза че държал много, в сравнение с някакъв кауфландски). Той не търси лекота, а обем, изолация...цена

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Яну 22, 2019 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
J_o_r_o_1



Регистриран на: 04 Авг 2018
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Може да пробваш декатлонските. Имам два от 0,5л но не съм ги ползвал в тежки условия за да мога да дам адекватно мнение за тях. Но пък хубавото е, че декатлонските са с две години гаранция, може да го вземеш да го пробваш и ако не е така както е описано, да им го върнеш. Въобще не се циганят при връщане на стоки.
Вто Яну 22, 2019 2:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък точно от кауфландски термос съм най-доволен. Имало е случай да го забравим пълен с вряла вода и като се върнем след няколко дни още да е топла. И в планината зимата сме го носели и си изкарва цял ден. Иначе наскоро бях купил подобен за сестра ми. И след проведен експеримент от 50 градуса до 30 спада за около 4 часа... Та с тия обикновените метални термоси явно е на късмет работата.
Вто Яну 22, 2019 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Denton



Регистриран на: 03 Окт 2018
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Препоръчвам ти Primus 1 литър. Държи напитката гореща дълго време, лек е лесно се събира в раницата. Единственият минус за мен е, че е само с една чаша. Мисля, че го гледах за 50 кинта някъде, но сега не се сещам къде беше.

_________________
I have come to this great land to seek my very own sun!
Вто Яну 22, 2019 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Аз пък точно от кауфландски термос съм най-доволен.

Имай предвид, че при пълнене със студена вода(като няма как да стоплиш на хижата) и при доста ниски температури капачката му замръзва-при мен замръзна в отворено положение...пиеш каквото пиеш,изливаш и ядеш сняг нататък по марширЮта.... Sad
Вто Яну 22, 2019 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Denton написа:
Препоръчвам ти Primus 1 литър. Държи напитката гореща дълго време, лек е лесно се събира в раницата. Единственият минус за мен е, че е само с една чаша. Мисля, че го гледах за 50 кинта някъде, но сега не се сещам къде беше.


750мл е на примоСия в момента-взех си такъв и съм много доволен!(даже ми е малко големичък, амаа...карай,нищУ! Smile )
https://www.dimibike.com/search/product-3276.htm
Вто Яну 22, 2019 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Denton



Регистриран на: 03 Окт 2018
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
На мен 750 ми е малък, защото в повечето случаи ходим четирима души, а с 1 л. се пада по една голяма чаша на човек и за най-жадните малко допълнително. Smile

_________________
I have come to this great land to seek my very own sun!
Вто Яну 22, 2019 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гледам има 1л и за 0.570кг Еделрид...
750мл е 100г само по-лек, т.е. не е болка и 1л... не знам как са като марка за термоси...
Иначе откъм замърсяване на дулото - имат ли добри и лоши модели.капачки? Предпочитам да е добре затварянето.Exclamation
До 50лв е ОК, стига да е лекичък.

Denton написа:
Препоръчвам ти Primus 1 литър. Държи напитката гореща дълго време, лек е лесно се събира в раницата. Единственият минус за мен е, че е само с една чаша. Мисля, че го гледах за 50 кинта някъде, но сега не се сещам къде беше.
За кой модел говориш? Rolling Eyes
В техния сайт гледам този е по-лек от Елдерида : Weight
525 g
https://www.primus.eu/shop/primus-vacuum-bottle-black-1l-P741060/

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Яну 22, 2019 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Denton



Регистриран на: 03 Окт 2018
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Да, за същия става въпрос. Ето в Спортдепо го има за 50 лв.: https://www.sportdepot.bg/product/primus_termos_vacuum_bottle_1l-N_P732382-M19nZW5kZXI.html?state=ZGl2aXNpb25JZD00ODEmY2F0ZWdvcnlJZD05NyZncm91cElkPTM0OA

Тоя Еделрид съм го гледал, но ми показаха същия на една година и с това бяло не искаш да знаеш на какво приличаше. А пича си пази нещата...[/url]

_________________
I have come to this great land to seek my very own sun!
Сря Яну 23, 2019 6:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, как ви се струва този термос като съотнопение цена-качество?

https://www.amazon.com.au/Thermos-Stainless-Insulated-Midnight-SK4000MBAUS/dp/B077JN8STL


472 грама не е ли малко тежък?

П.П.Цената му ще е по-ниска от тази в линка.
Нед Апр 21, 2019 4:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristoroev



Регистриран на: 05 Сеп 2017
Мнения: 21
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
https://www.intersport.bg/mckinley-stainless-steel-double-1.0-mckinley-%D0%B1%D1%8F%D0%BB-iic.mckinley.276407.869.html?dwvar_iic.mckinley.276407.869_color=869&cgid=
Аз съм с този и съм доволен. Чак толкова в екстремни условия не съм го пробвал но тази зима до Черни връх свърши чудесна работа. Е не бях гол, но беше добре.

_________________
Един мъж никога не може да понесе несгодите в този живот на трезво.
Нед Апр 21, 2019 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Искам днес да мина през Спорт Депот да харесам термос, гледам само Примус и LA PLAYA предлагат.
Кои са по-добри? Друго с ваучер (важи до днес) не се сещам да има смисъл от там...
По принцип исках/м да си взема максимално лек термос ~750мл
https://www.sportdepot.bg/product/primus_termos_vacuum_bottle_0_75l-N_P741051-search.html?i=15865

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Съб Окт 19, 2019 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov