ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Траверсът Добрила Ботев през зимата
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Траверсът Добрила Ботев през зимата
Автор Съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
[quote="vladofff"]
kaloyanv написа:


Аз пък не мисля, че ще се представя по-малко добре на траверса, ...... дори да тръгна по кубинки, дебелешки котки с връв, пикел от водопроводни части и дрехи от Лидъла, спрямо някое подобие на манекен от магазина на НортФеис със също толкова куха глава.


Докато не го направиш като Киро маратонеца по боксерни, не се брои Laughing Laughing Laughing
Пет Фев 15, 2019 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
[quote="regnauld"]
vladofff написа:
kaloyanv написа:


Аз пък не мисля, че ще се представя по-малко добре на траверса, ...... дори да тръгна по кубинки, дебелешки котки с връв, пикел от водопроводни части и дрехи от Лидъла, спрямо някое подобие на манекен от магазина на НортФеис със също толкова куха глава.


Докато не го направиш като Киро маратонеца по боксерни, не се брои Laughing Laughing Laughing

Абе виж от къде е взаимствал Кирю:

Пет Фев 15, 2019 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:

Времето просто беше много хубаво, а и той човека има много екипировкаи е подготвен. Аз също не бих тръгнал сам.

Прочети първия разказ от любимия на бърдоквата ни премиерин Винету, 1 том. Именуваше се Грийнхорн. Има доста паралели с това кой какво си купува и какво после прави с него....
Наблюдавам, че често в постовете си наблягаш на екипировката. Гледай това да не ти изиграе някога лоша шега. Както често се казва, убийствата не се правят от оръжията, и катастрофите от колите...
Аз пък не мисля, че ще се представя по-малко добре на траверса, без значение дали сам или с още хора, дори да тръгна по кубинки, дебелешки котки с връв, пикел от водопроводни части и дрехи от Лидъла, спрямо някое подобие на манекен от магазина на НортФеис със също толкова куха глава.


Аз наблягам на това, понеже съм ходил със скапана и съм усетил разликата, говоря основно за дрехите и обувките. Иначе каквото ти си направиш, никой друг не може
Пет Фев 15, 2019 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

Аз наблягам на това...

Наблягай и на други работи, че рогатия не спи. Джо Таскър пише в Свирепа арена за едни, дето били на съседен на техния връх в Гархвал. Направило му впечатление новата им лъскава екипировка, извадена буквално от опаковките, като че ли направо в базовия лагер. Описва и как след няколко дни ги погребвали със същите тези новички неща по тях.
Пет Фев 15, 2019 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:

Аз наблягам на това...

Наблягай и на други работи, че рогатия не спи. Джо Таскър пише в Свирепа арена за едни, дето били на съседен на техния връх в Гархвал. Направило му впечатление новата им лъскава екипировка, извадена буквално от опаковките, като че ли направо в базовия лагер. Описва и как след няколко дни ги погребвали със същите тези новички неща по тях.


Кои са тези други неща, които имаш предвид ? Ще видя тази книга дали мога да я намеря някъде.
Пет Фев 15, 2019 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
"...дебелешки котки с връв..."
А, за тях само хубави думи да чувам Smile Еле пък ако са с фитил за газени ламби, правилно и добре привързани, са добри и верни другарчета.
Поразходил съм ги доста не само по този траверс, а и по всички по-трудни у нас, та и на траверс на Монблан преди време.
Пет Фев 15, 2019 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
"...дебелешки котки с връв..."
А, за тях само хубави думи да чувам

Алдо, и аз да направя нещо в стил Ведрин, а именно - библиографска справка за "продуктите" на Дебелешкия завод. Това вече е само история, и затова може би на някого може да му е интересно. В завода работеше Христо Шипчанов, алпинист и майстор на всякакви железарии, наричан затова "българският Касин", защото и легендарният Рикардо цял живот е чукал с чука в ковачниците на Леко. Всичко, което се правеше, беше имитация на модел от някой западен производител. Въпросните котки бяха протопип на модел на Салева. Виждал съм с очите си оригинална такава Салева. Пикелите бяха по модел на Камп, жумарите - на Петцл и т.н. Всичко беше, както повечето соц. неща, крадната отнякъде добра идея, "по линия на научно-техническия шпионаж". Въпреки обстоятелството, че са родно производство, стоманата, от която се правеха изделията беше изключително висококачествена. Помня наизуст "рекламата" на кутията им - "въпреки олекотената си конструкция, котките за алпинизъм са пригодени за тежка експлоатация".
Първите котки които успях да си закупя, бяха такива и се случи някъде през средата на деветдесетте години, малко преди Шипчанов да почине. След неговата смърт всичко приключи, десетина години по-късно едни момчета от Търново се опитаха да продължат с производството на клинове/марка РИС/, но явно липсата на търсене си каза думата, защото скоро не съм виждал да се предлагат такива изделия.
В момента продължавам да си ходя с такива котки, както у нас, така и в Кавказ и Алпите. Е, малко ги пригодих, но нали и аз имах по едно време претенции да бъда поне чирак на колегите на Касин в шлосерския занаят, модификацията излезе успешна, и си ги ползвам повече от 15 години. Купих им задни автомати на Камп, и ето как изглеждат:



Пет Фев 15, 2019 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
МЗ Червена звезда -Дебелец основно произвеждаше оборудване за откритите рудници и мини Марица Изток

Не всичко е приключило в района, има развитие в скалното катерене - Георги Петров с УСТЕТО
Пет Фев 15, 2019 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Да се похваля, като горд собственик на чифт от "онези" Салева", MADE IN WEST GERMANY:





В повечето случаи ползвам тях. Котките с автомати нося, само когато обстоятелствата предполагат по-зимната обувка.
.


Последната промяна е направена от Plamen К на Пет Фев 15, 2019 5:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Фев 15, 2019 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Да се похваля, като горд собственик на чифт от "онези" Салева", MADE IN WEST GERMANY:





В повечето случаи ползвам тях. Котките с автомати нося, само когато обстоятелствата предполагат по-зимната обувка.
.


Не се показват изображения към линковете...
Такива ли са?



Имам същите - made in west Germany. Делчо, бог да го прости, ги беше купил преди време чисто нови, залежали по някакви складове. Обувал ги беше 1 път и не му паснаха на обувките, купих ги тогава от него и така стоят вече 6-а година в гардероба, нямат следи от употреба и са с черните си протектори на зъбите, направо реликва. Даже боята стои по болтчетата... На няколко пъти имах купувач за тях, но така и не се разделих с тях. Smile

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Пет Фев 15, 2019 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Същите!
Пет Фев 15, 2019 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Марти, страшен си! Дзвер!
Съб Фев 16, 2019 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Жужче сложи думичката Дзвер отттатък в речника
Пон Фев 18, 2019 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov