ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на оператор ?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Избор на оператор ?
Автор Съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всичко е Божа работа.

Най-далекобоен е 2G сигнала.

Вълните се отразяват, но всяко отражение влошава качеството на сигнала. Там където обикновената радиостанция ще работи със шум, GSM телефона просто няма да работи. В деретата по-принцип работата на произволно радиоустройство не е гарантирана и е на късмет.
Пон Фев 25, 2019 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
4G не е по-"далекобоен".

По принцип е божа работа, но има няколко неща, които следва да се вземат предвид. Първото е че колкото по-ниска е честотата, толкова по-"далекобоен" евентуално би бил сигнала. Тук обаче следват следните неща - първо, у нас 4G(LTE) за телефония обикновено fallback-ва до UMTS поради спецификата на мрежата, има и voice over LTE, Виваком го въведоха май първи. Но дори при това, всичката ЛТЕ лицензия е на 1800mhz банда. На 900mhz първоначално бяха GSM (2G) BTS-ите, а на 1800 бяха UMTS-ите. Сега това вече не е така поради някаква странна причина и аз виждам и UMTS на 900 мегахерцовия банд. Сигурно си има обяснение това, пропуснал съм някоя новина, аз и не се интересувам отдавна. За да стане "пробивен" LTE, ще се наложи да му прелицензират 700mhz банда който текущо се ползва от DVB-Т телевизията (а реално почти няма муксове които да го ползват). В някои държави в ЕС това е факт, тук се дърпат поради икономически интереси разни. Което е доста жалко, предвид колко ни е зле ефирната телевизия.
Вто Фев 26, 2019 3:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Преди две години на черни връх в Рила имах само интернет. 2 чертички, но не можах да се обадя, само съобщения по вайбър.
Чет Фев 28, 2019 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Теленор са известни с това че са добри в града, тях не ги търси по планините. Аз съм на теленор и почти никъде нямам обхват. Най-добре са виваком, а мтел/а1 са чисти мошеници, не случайно им викаха "Ментел" преди. Smile
Чет Фев 28, 2019 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Избора на мобилен оператор в България е като гласуването на избори... И все пак виваком се държат прилично в Родопите, Рила(поне в по-достъпните райони) , Стара планина и на Витоша също. Жената е на а1 та сравнявам пряко с тях. Но и за теленор имам преки наблюдения от Стара планина и мога да кажа, че никакви ги няма поне в еленския балкан.
П.п Аз мога да ви дам съвет, ако няма да Ви трябва Интернет да си превключите телефона на 2г когато ходите за по-дълго време. Иначе постоянното търсене на по-добра мрежа хаби повече батерия.
Чет Фев 28, 2019 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Теленор са известни с това че са добри в града, тях не ги търси по планините. Аз съм на теленор и почти никъде нямам обхват. Най-добре са виваком, а мтел/а1 са чисти мошеници, не случайно им викаха "Ментел" преди. Smile

Благодаря , това беше достатъчно !
Чет Фев 28, 2019 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
vandu написа:
Преди две години на черни връх в Рила имах само интернет. 2 чертички, но не можах да се обадя, само съобщения по вайбър.


Това лято на Водни чал 4G-то (Вива) вървеше супер бързо, телефонията скръб, та с месънджър си свърших работата.
Сигурно има някакво обяснение на този феномен. Отсреща се виждаха къщичките на лифтовете по Маркуджиците. Допускам, че е имало някаква клетка.
Чет Фев 28, 2019 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov