ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Плевен ще се ядоса Отговорете с цитат
2000 лв или 2к за литър като е модерно.
А снегът се топи.
У Рударци дебнем..

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Фев 10, 2019 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение По Елин Пелин Отговорете с цитат
И момите, които белели платно на реката......
Пон Фев 11, 2019 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение тъй верно, господа планинари Отговорете с цитат
майн диър пацко и уважаеми другарю цецко,
Споделям авторитетната ви позиция, че без ракия и моми не може.
А физкултуризацията на планината продължава на всякакви плоскости и нива...
Пон Фев 18, 2019 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Особено на една 8-килограмова чугунена плоскост. Без нея в Планината връщат.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Фев 18, 2019 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение нива и плоскости Отговорете с цитат
ray написа:
……………………….. отгоре на това се и хвалят след това...………………………....


Не всеки може да се похвали, че е изкачил или не е изкачил осемхилядник , с кислород или без кислород, с шерпи или без шерпи.
Но пък в отговор на дружеската и градивна критика, обещавам, на следващия хепънинг да нося и томче с епистоларна поезия.


А притчата по Елин Пелин беше за изводът, който си направил минаващият покрай белещите платно на реката моми турист след отговора на най-личната от тях и приложимостта на този извод към различни житейски ситуации.
Вто Фев 19, 2019 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ба мааму нищичко неразбрах от последните постове аз ли съм тъп ....... Very Happy
Вто Фев 19, 2019 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ба мааму нищичко неразбрах от последните постове аз ли съм тъп ....... Very Happy


+1
Даже +2 ахахаха

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Фев 19, 2019 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой не разбира нещо, нека се върне доста назад.
Така най-вероятно ще стигне до идеята, че някой се пробва да ни впряга. Wink
Вто Фев 19, 2019 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение поетичен постинг Отговорете с цитат
до Tito:
А бе за Планината не е много сигурно, ама във форума ич не пущат.

до цецко:
Каква критика бе, др. цецко? Къде? Само похвала, респект и уважение. Но виж безкрайно е форумното любопитство за съдържанието на тази притча и различните й интерпретации. Към стихосбирката ти - също.

до пацко и изхода:
Пържолите бе пържолите. Също и луканките и суджуците. Без тях планинарство няма – не може само с ракия и моми.
Впрочем ето до това водят новите форумни изисквания за постове в стил съкратено хайку. Моля рекламациите да се отнасят към пчеличката и ко.

до тортомарин:
Тортомарине, радвам се да те видя. Но доколкото ми е известно всички пишещи в тази тема сме поддръжници на разпрягането, а не на впрягането. Усилията ни обаче съвсем очаквано са напразни.
Чет Фев 21, 2019 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение битката за/на жабите Отговорете с цитат
И ква стана тя сега, докато чакам аз разяснение от цецко за притчата му...

Вече близо 30 години продължава смразяващата по размерите си незаконна сеч в българските планини, включително в природните паркове, с неизменната и твърда закрила не, ами направо с активната подкрепа на всички управляващи досега и за голяма радост на всички участници в нея, дето си мислят че мамона е най-великият бог дето може да му се покланяш ...

Пак толкова години продължава и поголовното бракониерстване в същите тия планини и паркове...

От доста години вече няколко големи чужди фирми на практика изнасят национално богатство на безценица, завинаги унищожават някои райони и се канят да завземат нови.... а медиите дори ги славословят колко чистички били ...

За всичко туй или тишина и мълчание като в гъз или славословия. А че някой си изял една жаба - и рев кански се надава и от наши и от чужди медии и всякакви. Включително и форумци.

Ок, разбирам че тоя образ ви е неприятен, щото не бил истински герой, сякаш вече има истински герои, голям смях. Не го знам, не съм му гледал предаванията, не съм му фен. Знам обаче, че когато виждаш само буквата на закона убиваш същия тоя закон.

Не знам и какви точно ще са щетите от този негов подвиг, но сигурно ще са като тези нанесени лятоска от юношеския отбор по високопланинско плуване, тоест колебаещи се между нулеви и никакви. Същевременно определено всички тука знаят за съсипани основни пътеки заради сечта в планините. Та е добре може би да се отвори една нова тема дето всеки да вписва такива пътеки.

Ама, ще речете, символните щети...Аз пък да ви попитам с кво морално право може да се пита за това с оглед на картинката дето ви я описах по-горе, макар че я знаете по-добре от мене. И ще ви попитам и за символните ползи – а те не са малки предвид че простите хора по света дето гледат телевизия не са малко...

Та айде да сме толкова строги и към всички тия булгаристански герои дето ви ги говоря по-горе...нали всички са равни пред закона. Или закон има само за грилса, а за нашенските разбойници не? А и най-сетне нека мислим първо за себе си – щото да тупалкаш грилса като е в стойка партер, а за големите лайна да мълчиш не е някак си много героично...
Съб Фев 23, 2019 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям мнението на ray.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Фев 23, 2019 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Още за цирковия спектакъл GB мечка vs. BG жабка Отговорете с цитат
Извинения за дългия постинг по-горе, ще се опитам да не се повтаря. Даже влязох, за да го редактирам, но заради подкрепата на ведрин го оставям.

Интересно кои са сценаристите и режисьорите на този цирков спектакъл и какви приходи се очаква да инкасират от него? Също, за параван и оправдание на какво служи той?

Та има едни вреди и щети дето са просто възможни, а има едни други дето вече са напълно реални. Значи като тръгнеш примерно да правиш ком-емине и ако имаш време да се спускаш от двете страни на Балкана това дето ще чуваш навсякъде е, че пороите ги отнесли, щото изсекли гората. Дали е така аз не знам, както знаете. Казвам само какво казват хората. Примери има още най-различни за вече съвсем реални и май дълготрайни щети.

Поздрави.
Съб Фев 23, 2019 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Или туй, или онуй ... Отговорете с цитат
Въпросът е дали комеминейският тигър ще направи нещо наистина изключително или ще се задоволи просто с едно страхотно спортно постижение и рекорд ... Очаквам второто...
Вто Фев 26, 2019 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И тук същата тема Отговорете с цитат
А темата е: трябва ли да се спазват законите, и то от всички? Безусловно да! На теория. А на практика? На практика ще вдигнем олелия до небето за някакво нарушение, което реално не нанася никаква вреда, но ще мълчим за гигантските вреди от бракониерството, поощрявано на всички държавни нива. Щото, нали, ние сме принципни: и едните са нарушители, и другите. За една изядена жаба - глоба, анатема и шум по медиите. За сърната, убита от кмета на Созопол Панайот Рейзи (в съучастие с другите местни големци) - пълно мълчание. Така де, ние сме принципни: сега сме хванали жабаря и ще го накажем. Бракониерът ще почака, не можем всички едновременно, зер!
Сря Фев 27, 2019 12:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение туй е положението Отговорете с цитат
Ами това е положението , г-н Сотиров, браконирства се, замръсява се и т.н.., неприятно е.
Ама и вие сте един шегобиец... как така жабар? Изобщо не е жабар но за пред камерата и феновете жабката е някак си по шик.

Забелжка: Съкратих малко коментара си, че имаше излишно .


Последната промяна е направена от ray на Чет Фев 28, 2019 6:38 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Фев 27, 2019 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 14 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov