ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение без неизвестни Отговорете с цитат
Елин Пелин
Лудото само се обажда

Едни пътници вървели край една река, дето няколко моми белели платно.
Един от пътниците рекъл шеговито на другарите си:
— Кой от вас може да познае коя мома е луда?
— Ха-ха-ха — изсмяла се високо една от момите, — ако те тресна с бухалката по главата, ще ти кажа коя мома е луда! Що си не вървиш по пътя!
— Ето — казал един от пътниците на другаря си, — ти за лудото не питай, то само се обажда.
Чет Фев 28, 2019 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
А според мен е така....
„пролет настана
плъзнаха хормони...”
И прочее.
Чет Фев 28, 2019 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение :))) Отговорете с цитат
до цецко и кент:

Хехе, яки коментари, благодаря. Ето защо винаги съм казвл че трябва да се четът и препрочитът форумните классици.
Поздрав.
Чет Фев 28, 2019 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение ksöste rp.rtkf- да се чете: нямаше излишно Отговорете с цитат
ray написа:
.....
Забелжка: Съкратих малко………….. .


Прочетох аз, преди редакцията, за форумния пленум.
Та, взе се решение, на 16-ого марта да вървим да изкореняваме горски кокичета. Всички да заповядат.
Пет Мар 01, 2019 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Re: битката за/на жабите Отговорете с цитат
ray написа:
...Вече близо 30 години продължава смразяващата по размерите си незаконна сеч в българските планини, включително в природните паркове, с неизменната и твърда закрила не, ами направо с активната подкрепа на всички управляващи досега и за голяма радост на всички участници в нея, дето си мислят че мамона е най-великият бог дето може да му се покланяш ...

Пак толкова години продължава и поголовното бракониерстване в същите тия планини и паркове...

От доста години вече няколко големи чужди фирми на практика изнасят национално богатство на безценица, завинаги унищожават някои райони и се канят да завземат нови.... а медиите дори ги славословят колко чистички били ...

За всичко туй или тишина и мълчание като в гъз или славословия. А че някой си изял една жаба - и рев кански се надава и от наши и от чужди медии и всякакви. Включително и форумци...


Вярно е това! Моите уважения към Беар Грилс, но неговият случай ми прилича на PR и то в комбина с управата на ПП Пирин. Редно ли е да се отделя внимание на всички паркове и гори, но не само на пословичните Пирин и Рила?! България не е само тези дви планини!

Като цяло горите у нас се секат доста хаотично, при все разрешителните, които се издават за това. Успехите в това начинание, противно на нагласите се дължат на факта, че добивът е много непечеливш. В масовият случай стига за заплати на сиво. Точно това спомага и за продължаването на дейността, като поминък за безнадеждните. Транспортните разходи, както и самият транспорт, много често не отговарят нито на техническите, нито на законовите изисквания. Разрешенията за сеч се нарушават, много често на техническо, но и на оперативно ниво. Давам пример, за неизпълнение в техническо отношение - ето изискванията за сечи в зоните защитени от Натура 2000 - http://gorskostopanstvo.com/polezna-informacia.php ! А сега погледнете и картата на Натура 2000 - http://natura2000.moew.government.bg/Home/Map И по-специално обърнете внимание на териториите на НП Българка, попадащи едновременно в Натура 2000. Веднага не мога да дам снимков материал, но за два дена мога да се снабдя с такъв. Забележете т.6 - "6 Забрана за всякаква човешка дейност свързана с промяна на местообитанието и неговите характеристики." Да не говорим и за другите. По-специално впечатление ми прави сечта в подножието на в. Малък бедек, също и в местностите източно от г.Кръстец. Какво можем да помислим и за районите около х.Мазалат? Всеки се е вглеждал в горите по пътеката от Корита до хижата. И от тук аз вече се питам защо изобщо си говорим по тези въпроси?!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пет Мар 01, 2019 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Честит празник! Отговорете с цитат
Честит Трети март! Честита Баба Марта! Пожелания за радостни празнични дни!

до цецко: благодаря.

до Уайтстар: Много се радвам да те видя, Уайти! Винаги чета с удоволствие постингите ти! А другото ще се радвам да го осбъдим по-нататък, ако дотогава тотално не сте го разнищили...
Нед Мар 03, 2019 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Re: Честит празник! Отговорете с цитат
ray написа:
Честит Трети март! Честита Баба Марта! Пожелания за радостни празнични дни!

до цецко: благодаря.

до Уайтстар: Много се радвам да те видя, Уайти! Винаги чета с удоволствие постингите ти! А другото ще се радвам да го осбъдим по-нататък, ако дотогава тотално не сте го разнищили...



Благодаря за пожеланията! Ray, и аз се радвам, че има хора милеещи за нашата природа и по-специално горите, при това ограбване и изсичане. Въпросът е многоаспектен и аз откривам, колко изобретателни са по отношение на възможностите за заобикаляне на законните практики, с цел да не се редуцира и променя добивът на дървесина. Примера който ежедневно е пред очите ми е заводът на Кроношпан в града ни. Всяка седмица дванадесет TIR-а с дървен материал потъват в цеховете за да станат на талаш за дървените OSB плоскости. Хората тук недоволстват и протестират, но никой не обръща внимание. Ето в този случай става дума за техническо неизпълнение на добивите на дървесина! Интересно е как лесотехниците решават кои територии да разрешат за сечи, как изчисляват допустимият добив и по отношение на прираста на горите?! От години се добива дървесина в стопанствата от Еленския Балкан до Мазалат и камионите вървят ежедневно, натоварени с материал! При множеството ми преходи в планината постоянно се натъквам на обезлесени пространства, на сателитните сними ясно се очертават нарастващи територии с изсечени гори, а нови гори не се произвеждат в региона! Прикрива се едно огромно производство под камуфлажа на социално нуждаещите се и хората с печки за твърдо гориво, които с директиви искат да забранят! Когато се чуе за ПП Пирин и Рила хората си казват - ето прави се нещо, а през това време тези значителни горски масиви остават незащитени, въпреки Натура 2000, въпреки законите за природните паркове. Защо тогава говорим за разрешени и неразрешени сечи?!!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Мар 07, 2019 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за съжалението Отговорете с цитат
За съжаление си прав, приятелю Уайти. Сече се незаконно в големи размери, а и законната сеч не е много според закона. Плюс ерозия, замърсяване и омърсяване, произтичащи от това.
Чет Апр 04, 2019 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение уходим Отговорете с цитат
Наскоро в една друга тема владоф написа нещо за алпинизма и алпинистите ... което е вярно не само за тях...

https://www.youtube.com/watch?v=P4k2LNPRV-0
Сря Апр 10, 2019 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за българските туристи Отговорете с цитат
Гледам, че ведрин (благодарности!) качва Български турист. Ами вижте, вижте навремето какво сме имали. А сега на практика сал един Планинарски форум има. Което не е малко, разбира се.
Но все пак струва ми се, че не трябва всички модератори едновременно да излизат в отпуска. Имам предвид, че не трябва свободата на словото да се бърка с упорстването в бълването на малоумия, простотии и дивотии, които поругават споменатите в тях достойни мъже, практики и неща и по същество ни информират единствено за нравствените, психическите и интелектуалните недоимъци, проблеми и затруднения на автора им.
Вто Май 21, 2019 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение 24 май Отговорете с цитат
Честит празник! Пожелания форумът (тоест, всички ние Smile) ) все така да работи за планинарското и всякакво друго просвещение на славния ни народ!
Пет Май 24, 2019 7:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за кант, айнщайн, вселената и глупостта Отговорете с цитат
Днес в раздел Витоша и тема Транспорт до Витоша (http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=306&start=60&sid=ba95beecf04e76754a34c63ab6891855) един колега е цитирал следното обявление, което (него и цивилизационното достижение, което рекламира) аз намирам за такъв гениален паметник на човешката глупост скудоумие и простотия, че просто няма как де не го рецитирам и тук:

"„Витоша ски” пуска изгодни комбинирани и семейни билети
От 15 юни любителите на планинските приключения ще имат възможност да стигнат с лифт почти до най-високата точка на Витоша - Черни връх (2290 м.н.в). В събота ще бъдат пуснати лифтовете "Витошко лале 1" и "Витошко лале 2". Те ще бъдат на разположение на всички, които обичат разходките из Витоша и искат да се насладят на спокойствието и прохладата, които носи планината през лятото."

Доколкото разбирам от постинга на форумеца източника е https://www.vitoshaski.com/ - не съм го отварял, пари на мошеници не давам.
Лифтове, лифтинги, лифтаджии и всякакви други шмекери форевър.
Съб Юни 15, 2019 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Как така изведнъж проработиха лифтовете? Отговорете с цитат
Нали не работеха петнайсе години, щото на Цеко му тябваха законови изменения, та да ги обезопаси? Сега какво се промени?
Съб Юни 15, 2019 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Павилионът с пингвините Отговорете с цитат
-Здрасти - казах.
-Здрасти - отвърна той, гледайки при това някъде високо над короните на дърветата.
-Какво ново? - попитах.
-Нищо ново по света вече два милиарда години, всичко е само вариации на тема въглерод, водород, кислород и азот - отговори той.
Съб Юни 15, 2019 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение защо екипажът на "курск" не можа сам да го напусне Отговорете с цитат
- Слушай, защо винаги питаш какво ново - вика той, крачейки - това е толкова сложен въпрос, че едва ли има по-сложен! Ако ме бе попитал как съм, щях да ти отговоря ....
- Е, и как си?
- Никак ... И все пак има нещо ново...
Пон Юни 17, 2019 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 15 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov