ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Княжево до Копитото - въпрос

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Княжево до Копитото - въпрос
Автор Съобщение
Bra1nSicK



Регистриран на: 04 Ное 2016
Мнения: 18

Мнение Княжево до Копитото - въпрос Отговорете с цитат
Здравейте, два пъти съм се качвал от Княжево до копитото, но явно не по пътеката, която Боян Петров е използвал за тренировка. Искам да я открия и да мина по нея, но в началото след ресторант Бор и Бар Шишарка има доста разклонения.

От къде съм минавал аз. Съвсем в началото хващам в ляво покрай ресторанта и следвам маркировката нагоре. Пътеката е много широка и има ясна маркировка. След около 30 минути минавам в ляво от една голяма къща (палат) с гледка към София и отделна постройка с 3 гаража. Пресичам Беловодски път и се озовавам на пътеката "Белята вода и Тихия кът", където има една чешмичка и табела, показваща разклонение за Копитото, което е по едни стълби нагоре.

От там нагоре може би има час вървене докато изляза на пътя, който води към Копитото. Очевидно някъде бъркам и трябва да се отклоня наляво, защото по този път, който минавам правя една обиколка отдясно на Копитото преди да достигна до него.

Ще съм благодарен на някое подробно обяснение, което да ме ориентира накъде трябва да хвана още в началото. Като гледам сателита на гугъл мапс виждам директна следа в дърветата (там където е бил лифта). Това ли трябва да следвам ?

Благодаря предварително!
Вто Мар 12, 2019 2:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Denton



Регистриран на: 03 Окт 2018
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Следвай жълтата маркировка до първото възможно разклонение, водещо под лифта и така до Копитото, ето на картата: https://www.kade.si/#map=18/2587323.16/5259926/0

_________________
I have come to this great land to seek my very own sun!
Вто Мар 12, 2019 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bra1nSicK



Регистриран на: 04 Ное 2016
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Супер, мерси. Значи вместо да се хваща надясно по мостчето се продължава нагоре и се върви плътно по лифта.
Вто Мар 12, 2019 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
За последен път го видях по пътеката точно под Старчески поляни. Беше тръгнал нагоре , а ние се прибирахме към Княжево късния следобед. Беше края на март или началото на април 2018. Така че не е използвал само един маршрут за тренировка.
Вто Мар 12, 2019 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Не знам какво бъркаш, върви се само нагоре без отклонения, както си го писал минаваш покрай палата и като пресечеш пътя може би 5 метра вдясно и пак нагоре и само нагоре.
Вто Мар 12, 2019 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bra1nSicK



Регистриран на: 04 Ное 2016
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Не знам какво бъркаш, върви се само нагоре без отклонения, както си го писал минаваш покрай палата и като пресечеш пътя може би 5 метра вдясно и пак нагоре и само нагоре.


Мм не, тази пътека захожда доста в дясно от Копитото. Според мен е директния подход покрай лифта, както описа @Denton.
Чет Мар 14, 2019 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Аз оттам не съм минавал хич Smile пътеката е право нагоре, казах ти леко вдясно за улеснение, че явно имаш голям проблем с ориентацията, виж на картата Smile

Ето и снимка и ако от нея не ти стане ясно не знам повече как да ти помогна.

https://drive.google.com/file/d/1Yc_O7ZH-PrUBNbbkt209kWX1633OGhcz/view?usp=sharing
Чет Мар 14, 2019 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Bra1nSicK написа:
kaloyanv написа:
Не знам какво бъркаш, върви се само нагоре без отклонения, както си го писал минаваш покрай палата и като пресечеш пътя може би 5 метра вдясно и пак нагоре и само нагоре.


Мм не, тази пътека захожда доста в дясно от Копитото. Според мен е директния подход покрай лифта, както описа @Denton.


Най-вероятно след пресичането на Беловодския път си по вдясно (близо до реката) и от там тръгваш по пътеката, която се качва по реброто (дясно от реката).
Както се вижда на снимката на kaloyanv пътеката там прави една чупка в ляво. Когато си на пътя използвай за ориентир въжето да ти е вдясно Wink
Чет Мар 14, 2019 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Княжево-Копитито ми е една от най-често минаваните отсечки на Витоша и ще се опитам да внеса яснота по въпроса. В коментарите досега става дума за 3 пътеки. Ще ги опиша от дясно на ляво (запад-изток)
1. Тази описана от автора - върви се по маркираната в жълто пътека за Златните мостове до чешмата Белята вода и там се тръгва по стълбите над чешмата. Това е най-обиколната и дълга пътека.
2. Пътека по дола Раковец - тя тръгва като предишната, но се отклонява от нея малко преди мостчето (1 - пресича реката по мостчето преди асфалтовия път, 2 - пресича реката през брод след асфалта, 3 - не пресича реката). Т.е. върви се все нагоре и там където жълтата пътека леко слиза и завива надясно за да се мине по мостчето се тръгва наляво покрай оградата на палата (палата остава вляво, а реката вдясно). След това се пресича Стар Беловодски път и се тръгва право нагоре. Малко след това има разклонение (преди да се излезе на сегашния Беловодски път). За дола Раковец се продължава нагоре и леко надясно. След като се стигне пътя се тръгва около 50 м нагоре (дясно) по него и го пресича. Стига се до чешма и се тръгва към нея. След това се пресича реката през брод (надясно) и оттам се тръгва по пътеката нагоре (наляво). По нататък пътеката върви на серпентини по реброто и излиза на асфалтовия път за Копитото. Ако се пресече пътя отсреща пътеката продължава към местността Букара и след това до х. Момина скала. Пътеката не е маркирана, но се ползва и от байкъри, макар и рядко и е много добре очертана.
3. Пътека на Боян Петров (под лифта) - тя върви като тази по дола Раковец до малко преди новия Беловодски път. Между двата асфалтови пътя на разклонението се хваща лявата пътека. След това се пресича пътя и се тръгва нагоре. Преди много години там имаше просека за лифта, но сега почти не си личи къде е било това. Веднъж хване ли се пътеката тя върви право нагоре по предишната следа на лифта и излиза на горната лифтова станция на Копитото
Чет Мар 14, 2019 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bra1nSicK



Регистриран на: 04 Ное 2016
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Аз оттам не съм минавал хич Smile пътеката е право нагоре, казах ти леко вдясно за улеснение, че явно имаш голям проблем с ориентацията, виж на картата Smile

Ето и снимка и ако от нея не ти стане ясно не знам повече как да ти помогна.

https://drive.google.com/file/d/1Yc_O7ZH-PrUBNbbkt209kWX1633OGhcz/view?usp=sharing


Не смятам, че имам проблем с ориентацията. По-скоро ти имаш голям проблем с обясненията, т.к. изобщо не се минава покрай т.нар. "палат", който е доста по вдясно (запад) от това, което си пуснал на снимката, което всъщност е пътеката.

Както и да е, качих се още в петък, след което слязох по обиколния път. Разходката е много приятна. Благодаря и на @pl27 за подробните обяснения на трите различни пътеки, дано се полезни и на някой друг.
Сря Мар 20, 2019 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Bra1nSicK написа:
kaloyanv написа:
Аз оттам не съм минавал хич Smile пътеката е право нагоре, казах ти леко вдясно за улеснение, че явно имаш голям проблем с ориентацията, виж на картата Smile

Ето и снимка и ако от нея не ти стане ясно не знам повече как да ти помогна.

https://drive.google.com/file/d/1Yc_O7ZH-PrUBNbbkt209kWX1633OGhcz/view?usp=sharing


Не смятам, че имам проблем с ориентацията. По-скоро ти имаш голям проблем с обясненията, т.к. изобщо не се минава покрай т.нар. "палат", който е доста по вдясно (запад) от това, което си пуснал на снимката, което всъщност е пътеката.

Както и да е, качих се още в петък, след което слязох по обиколния път. Разходката е много приятна. Благодаря и на @pl27 за подробните обяснения на трите различни пътеки, дано се полезни и на някой друг.


Хахаха Smile Много е възможно да е така. Минава се покрай една висока ограда, не знам защо това ми е останало в главата като "палат" Smile
Сря Мар 20, 2019 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov