ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Баба Марта рън

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Баба Марта рън
Автор Съобщение
Perpetuum



Регистриран на: 20 Мар 2017
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Баба Марта рън Отговорете с цитат
Както се казваше във великолепния филм с Том Ханкс "Forrest Gump": - Run, Forrest, run!
Нека и ний тъй да се провикнем- Run, Baba Marta, run!
(разбира се, до участие се допуска и дядо Март, а също и тандема на Пижо и Пенда)


На 16-ти, познахте- месец Март, ще се проведе традиционното бягане-надтичване в подножието на Лозен планина и в близост до езеро Панчарево, известно като Баба Марта Run.
Повече информация тук, на Форума?

Краткият маршрут от 6 км на всички е ясен:
https://drace.bg/track/baba-marta-run-6km-0

Всъщност, което ме интересува, е дали по другите две трасета има трайна и добра маркировка по друго време, различно от деня на състезанието?
(понеже искам да ги ходя през лятото)

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?hl=bg&mid=1WcWksnnPTao8ZbRPr8sommA-5vU&ll=42.58427440745244%2C23.43267800000001&z=13


https://drace.bg/track/baba-marta-run-10km-0
https://drace.bg/track/baba-marta-run-16km-2

Поне аз не видях нищо по темата на Форума!?...

Може би моят колега и приятел Сотиров ще ни упъти?
Или пък Ведрин с някоя по-подробна карта?

_________________
Който се е катерил нависоко, после ще трябва оттам да се спусне някак в ниското (възможно е и през глава надолу). Освен ако не е решил … да остане там горе, и да живее в небесата поне още 100 години заедно с орлите.

Последната промяна е направена от Perpetuum на Пет Мар 15, 2019 7:56 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Чет Мар 14, 2019 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ако разполагаш с трасетата в kml или gpx формат би могло да ги насложиш върху BGM с drag-and-drop и да видиш каквото е известно за трайно маркираните участъци от тях.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 14, 2019 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Perpetuum



Регистриран на: 20 Мар 2017
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Re: Отговорете с цитат
Знаех си аз- ученото си е учено! Мерси за бързия отговор.

А какво ли мисли по въпроса моя адаш тук- Петър?
Въобще, има ли някой да ги е минавал тия маршрути някога?

Иначе- като питат Форест Гъмп защо така бяга, той им отговоря с:
- Без никаква видима причина, просто си тичам... Smile

А пък кокошката, като бягала от петела, си викала:
- Не тичам ли много бързо?

Колкото до Баба Марта, защо ще търчи и се юрка по баирите в събота, не ѝ знам причините...

_________________
Който се е катерил нависоко, после ще трябва оттам да се спусне някак в ниското (възможно е и през глава надолу). Освен ако не е решил … да остане там горе, и да живее в небесата поне още 100 години заедно с орлите.

Последната промяна е направена от Perpetuum на Пет Мар 15, 2019 7:56 am; мнението е било променяно общо 6 пъти
Чет Мар 14, 2019 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Успех в ръна! Отговорете с цитат
Не познавам маршрута, драги Перпетуум. Само съм ги виждал да тичат и задъхани да ми обясняват, че са обиколили цялата Лозенска планина. Ама откъде, не знам. Не е като на Витоша с червените стрелки и надписи "100". Успех, откъдето и да минеш!
Чет Мар 14, 2019 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мисля си, че нито един от така избраните маршрути не е маркиран. По части от тях съм минавал. Широки черни пътища са. Ако е влажно на места може да има участъци от неприятна кал. Калта по черните пътища из Лозенската планина е доста по-голям проблем от липса на маркировка. Поне за мен.

На картите има .GPX тракове. По-горе писаха как се проверява за по-сигурно.

По и покрай част от 16 километровия трак има маркирана с червено пътека. Минах миналата седмица по нея от Панчарево до Лозен. Трака обаче минава по пътя, а пътеката минава през гората. През гората е много по-приятно за ходене. Само ако тичаш по пътеката трябва да внимаваш, че с багерче са прокопали траншеи покрай пътеката да извадят положен от военните преди години кабел и после са "забравили" да заровят дупките.

Моят трак и траковете на трите други маршрути в един файл като .GDB, .GPX или .KML:
http://www.lz1fw.com/track/2019-03-09.zip
Чет Мар 14, 2019 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov