ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки според терена и времето на използване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки според терена и времето на използване
Автор Съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Бореал и Бестард са с широки кройки, моите стъпала са по-широки и това са обувките с които нямам проблеми с неудобство отстрани. Exclamation

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Мар 25, 2019 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
То Фитуела май са точно Биг уол и затова ще отпаднат най-вероятно.
На мен крака ми е широк отпред и в тесни и технични обувки трудно ми се събира.
Бях мерил преди една Ла Спортива и 43 номер ми пасна, иначе нося 41, 42.
Пон Мар 25, 2019 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение избор на обувки с малък бюджет Отговорете с цитат
Здравейте,
Търся си обувки с бюджет 200 лв. В планината ходя до 10 пъти годишно на еднодневни преходи 4-6 часа и такива с преспиване и затова не ми се инвестира сериозно. Все пак ще е добре и зимата да не се мокрят много.
Засега съм се спрял на 3 модела:
1. Бюджетни Гри Спорт - https://redrockbg.com/product/obuvki-grisport-model-moldovianu-12801d17t/ . Тук притесненията ми са доколко тази подметка има сцепление.
2. Леки Salomon - https://www.mec.ca/en/product/5059-647/Shindo-Mid-Gore-Tex-Boots - на цена като първите
3. Berghaus - https://www.amazon.co.uk/Berghaus-Explorer-Gore-Tex-Walking-Boots/dp/B00ZOGY6KU - на подобна цена

Предварително благодаря за мненията!
Вто Май 28, 2019 7:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Замисли се и за тези
https://redrockbg.com/product/meindl-colorado-men-gtx-posledni-broiki/

Иначе Гриспорта са ок и подметката им не се хлъзга.
Вто Май 28, 2019 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, благодаря за препоръката. Тези Meindl виждам, че се предлагат в два варианта - с подметка Вибрам и с тяхна. Знаеш ли коя е за предпочитане?
Съб Юни 01, 2019 6:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Понеже виждам, че става на въпрос за Meindl.

Имам MEINDL -TOP: https://redrockbg.com/product/obuvki-meindl-top/

Много удобна обувка, изглежда добре, до сега не съм успявал да се намокря с нея, но … след 15-на дни в планината предимно в сухо време подметката се разлепи на 2. Наложи се, да се прибера до колата завързан със сезал. Занесох ги на обущар и той ми залепи проблемната обувка. Сега гледам и другата е почнала.
Пон Авг 19, 2019 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Всичко й е наред, само се сцепи на 2 след 15 дни... за това друга дума освен боклук няма. Затова карам с проверения Саломон, който не се нацепва и до пълно изхабяване. След 7 години, цепи се горе в кожата, защото се е провирал постояно без пътека през стени и сокаци, но подметката държи до пълно изтриване, останал вече без грайфер от износване. Тая обувка където е минала , 5 чифта да взема други ще се съдерат:


_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Авг 19, 2019 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
За да не съм голословен и аз:




И как доизкарах прехода ...


Пон Авг 19, 2019 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година в Кавказ две немкини се водеха по една пътека надолу бавничко.
Едната беше нахлузила дебели чорапи върху едната обувка и се оказа, че е с разлепена подметка.
Помогнах им като я стегнах със свински опашки Laughing Laughing Laughing
И положението се закърпи Laughing Laughing Laughing
Пон Авг 19, 2019 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
За да не съм голословен и аз:




И как доизкарах прехода ...



300 лв за боклуци. За тия пари си взимам 2 свинемона, от 2007 гадина съм с два такива чифта и единият дотолкова се изтри и не е за показване вече, , че още е здрав и цепи дърва на село.
Имал съм същият проблем с Лова и си я лепех постоянно. Едни сандали Лизард тоже проблем - след изпиране се разлепва вибрамът отдолу. Разлепване на подметката - евентуално Вибрам, от основата й. Неспазена технология, слабо лепило...Това дето се е отлепило, обикновено е Вибрам-ът. Купуват от вибрам гумата, а хич не й правят сметката как ще се съедини с обувката им . Това им е проблема на повечето обувки, които работят с вибрам. Затова предпочитам и обувката, и подметката да са правени от производителя, не да е непроверен сбирщайн. А иначе го рекламират като голямо постижение - видите ли , това е Вибрам.
Ви-бракмата е една плоска и равна от горната си страна, тънка пластина, извън грайфера е 1 макс. 2 мм - нищо. Като е с различна плътност или лошо лепило към основата, нищо не го държи.
Хващаш един Свинемон, обръщаш го и виждаш , че подметката и основата й са вплетени поне на 20 места, преливат една в друта. По цветовете си личи - има една сива гума, която преминава и през ЕВА - подметката / средната подметка / и излиза и най-отдолу също има грайфер от нея. За туй става въпрос - подметка направена с мисъл , а не една обикновена лепешка от сбирщайн - матрияли.
Свинемон - нарекли са подметката си контагрип и я правят сами, това съм го купил за градска зимна обувка за 70 евро, с гортекс и всичко както си му е реда, и след 4 години е като ново:

Даже и на горната ми изтрита обувка, се вижда, че освен сивите места на преплитане, гумата на основата е с неправилна форма, на вълни , което създава допълнително сцепление . Даже мисля, че саломона не го лепят, а направо го стопяват към основата, защото не се виждат следи от лепене. А гумата е дебела 1 см.
Най - важното е , че свинемонаджиите / които правят Саломона имам изпредвид / имат малко мозък в главите си и знаят закона на Мърфи - едно изделие е толкова силно, колкото най-слабата му част. Частите на свинемона се износват равномерно.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 20, 2019 6:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Взех си втори чифт от тези, не е за вярване колко добра обувка е. Salomon Eskape е чепика!
Сря Авг 21, 2019 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
Взех си втори чифт от тези, не е за вярване колко добра обувка е. Salomon Eskape е чепика!

Съгласен. Ескейр имат уникална издържливост , съчетана с толкова удобство, че не се усещат на крака. Гъвкава дебела подметка със средна ево - подметка, поемаща ударите от терена. Много подходящи както за колоездене - ниските модели , така и за туризъм - високите . Кеф ти аеро - с мрежа за проветрение, кеф ти без гортекс, кеф ти със.
Моят с кръпките е старият модел , МИД - средновисок. намира се още. Зех го по случайност за 150 лв. точно от намаление в Спортдепо, когато закриваха свинемон продажбите там:

Замени го още по-добър модел, ЕВАЗИОН . :

Беше само 150 лв намален, с гортекс високият модел, още го има сигурно в Спортбокс, щото хората го подминават, семпъл е на вид, и се хвърлят на крещящо-цветните циркаджийски боклуци на а -ля спортива на долния етаж по 4-500 лв. Само като сложих ла спортисима на краката си и ги разтъпках , усетих що е кютук - страшно небалансирани, твърди, без средна подметка. За млади хора със здрави крака, които могат да ходят с плюски и мазоли, стават.
Много се поблазних да си взема това Саломонче за тия нищо пари, , но в момента имам 2 високи / слагам и кърпения вътре, нищо му няма, за мрамора си става /+2 ниски саломона за всяко време и като ги знам как бавно се износват, скоро няма да се отвори място за нов.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Авг 21, 2019 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Smile Малко се пообърквам из постове/теми, та, да изясните (ако ви се занимава, естествено) - гореспоменатите "турестически обувки" са подходящи "в града и съвсем малко по утъпкани пътеки" ; "за колоездене" ; "за мрамор" ; нещо друго ; всичко що е за нагазване ...
Сря Авг 21, 2019 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
rumen radev написа:
Smile Малко се пообърквам из постове/теми, та, да изясните (ако ви се занимава, естествено) - гореспоменатите "турестически обувки" са подходящи "в града и съвсем малко по утъпкани пътеки" ; "за колоездене" ; "за мрамор" ; нещо друго ; всичко що е за нагазване ...
Escape mid на Саломон е универсален чепик. Зимата в града, топлото полугодие в планината, вкл. в Пирин. Личен опит.
Взема се 1 номер по-голям ако се ходи с тежка раница.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Авг 21, 2019 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Лично аз тези дето сега ги продавам съм ги ползвал из града и по пътечки в парка, нищо брутално. И колело сам карал с тях зимата, ама не са баш за това, но стават.
Вече колегита ти казаха че и в Пирин стават и за топлото полугодие са супер вариант.
Аз също бях скептично настроен, но се радвам, че ги пробвах и се убедих лично, че са страхотни.
Сря Авг 21, 2019 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 12 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov