ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пари за пътуване
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Пари за пътуване
Автор Съобщение
monsita



Регистриран на: 19 Фев 2018
Мнения: 20

Мнение Пари за пътуване Отговорете с цитат
Обожавам да пътувам. От доста време събирам пари за Египет и си бях казала, че ще отида, но все изникват допълнителни разходи и пари не остават, а няма как без пари. Решила съм да дръпна един бърз кредит, защото си намерих готина оферта, която не е за изпускане. Някой теглил ли е кредит за подобно нещо и ако да, откъде? Мисля си, че всеки, който наистина има страст към пътуванията би ме разбрал.
Сря Май 23, 2018 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djambarski



Регистриран на: 23 Авг 2017
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво е да се пътува, мисля си, че всеки в този форум разбира какво имаш предвид. В Египет е много красиво и определено има какво да видиш. Парите ще идват и ще си отиват, но спомените остават завинаги. Ако съм на теб, щях да дръпна един кредит и нямаше много да му мисля. Веднъж съм теглил от https://cashcredit.bg/ и условията не бяха лоши.
Сря Май 23, 2018 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
monsita



Регистриран на: 19 Фев 2018
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм от хората, които живеят за момента, ценя всеки един спомен и гледам да грабя от живота с големи шепи.
Нед Май 27, 2018 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivaila88



Регистриран на: 25 Мар 2019
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Обожавам вино Розе! Винаги когато имам повод купувам от него и гостите са във възторг. Сега ще правим купон в службата и там смятам също да занеса.


Последната промяна е направена от ivaila88 на Пон Дек 16, 2019 7:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 25, 2019 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Там, където работите вижте от коя банка се обслужва. Кредит от нея със сигурност ще е с добри условия и бърз.
Една кредитна карта с четирицифрен лимит също е решение. А и самият инструмент е много полезен.
Не съветвам да взимате кредит от институция различна от банка.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 26, 2019 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Не съветвам да взимате кредит, освен ако не е на живот и смърт работата. Лихвите и условията са абсурдни. Закъснеете ли дори с една вноска ще платите огромни лихви, ако сте ползвали някой от всичките кредит нещо си дето ги рекламират. Имам позната която от доста години работи в easy credit и ни е обяснявала, че си оставят вратички по договора за да вземат двойно или дори тройно това което са дали на човека. Имам и много познати които минаха по този кръговрат с кредитите и едва не се удавиха...
Ето какво правим ние. Ограничаваме излишните разходи. В града ходим само пеш и веднъж седмично с колата за пазаруване. Екипировка търсим предимно по килата, като купуваме само нови неща. Сметката за тока ни е не повече от 12лв за месец. На топлата вода рядко минаваме кубик, къпете се заедно. Друго си е да имаш наистина чист гръб. Спряхме цигарите и без това никакъв смисъл няма в тях. Взехме си касички в които пускаме парите за ненужните неща, които сме искали да купим. От две години не сме стъпвали в бар да пием фалшив алкохол на абсурдно висока цена. Естествено не сме си ограничили социалните контакти. Пак хапваме китайско примерно или сядаме на кафе, но отдавна не е ежедневие. Винаги гледаме дали по-изгодно да отидем до някъде с колата или с влак. И ако никак не е далавера намираме още някой приятел за прехода. Така без кой знае какви драми остават доста излишни пари.
Вто Мар 26, 2019 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Как го правите това с тока и с кубик вода ???????
Може би сте само двама или по скоро един човек за такива разходи нямате дечурлига работите близо до жилището и ред други неща за които се сещам ........нещо не ми се връзва този начин на живот.
В крайна сметка колко пари е целта да се съберат, че да си причинявам този аскетски начин на живот Ако успеем да спестим няколкостотин хиляди за две години да ама иначе ......
Вто Мар 26, 2019 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Ами как... През цялото време в апартамента работи само малък хладилник с фризер клас ААА, другото се спира като ни няма. Така хем е по-безопасно че няма да стане някой токов удар или късо... Хем не се хаби излишен ток. Пералнята е малка с горно пълнене и тя ААА клас. Перем като се напълни до горе, демек на 3-4 дни. До скоро наистина работих на 5 минути пеш от вкъщи, сега ще видим как ще е. Жената на около километър и не се очертава да сменя дестинацията. Зимата с парното (само един радятор) топлихме хола и спалнята (преходни). И понеже апартамента е с 223 кубика отопляема площ смятат на някакъв коефициент лошо да ти стане. Та плащахме по 80 лева парно. Иначе да само двамата с жената сме. Готвим на индукционен котлон, навсякъде са лед крушки...
Вто Мар 26, 2019 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
...дечурлига .....

Ахъ, точно. Достатъчно е да ти поканят детето три до четири пъти месечно на рожден ден/у нас това се случва всяка събота и неделя, че чак ми е писнало/, и сумата за подаръците убива всякаква икономия на ток, вода и парно...
Вто Мар 26, 2019 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Да както е написал Влади само това проваля всичко пък ние сме с двечки дечки...смятай. Пералнята ни е за 8-10 кила пране но върти всяка нощ, бойлера не се изключва щото няма да има вода за всички, с различен режим сме на прибиране в къщи затова къпането заедно отпада....няма как да чакам някой 3 часа да се прибере , че да взема душ Very Happy Very Happy Very Happy ,не готвим дори на ток, ползваме газ, хладилника ни е ААА осветлението лед ама сметките ми за ток не падат под 80,00 лв. дори и 80,00лв. са малко като слушам около мен какви суми плащат.
И Twoo като умножиш вашите разходи по 4 или 5 ще стигнеш до моите.
Вто Мар 26, 2019 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Да ви ожали човек! Отговорете с цитат
Абе пуснете ми по едно заявление за отпускане на помощ щом сте го закъсали толкова. На един гърба ще се изтърка, на друг децата на рожден ден ще се водят, на трети печка с фурна ще се осигури и т.н.
Разплаквате хората!
Бедничките адвокати и адвокатоподобни!
Вто Мар 26, 2019 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Не бе чудя се как хората го правят, аз не се оплаквам засега.
Пък и като продам някое и друго килце винце по 400,00лв. литъра връзвам бИджета.
Вто Мар 26, 2019 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Не бе чудя се как хората го правят, аз не се оплаквам засега.
Пък и като продам някое и друго килце винце по 400,00лв. литъра връзвам бИджета.


Извън сезона цените падат явно...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Мар 26, 2019 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Re: Да ви ожали човек! Отговорете с цитат
tzezko написа:
Абе пуснете ми по едно заявление за отпускане на помощ щом сте го закъсали толкова. На един гърба ще се изтърка, на друг децата на рожден ден ще се водят, на трети печка с фурна ще се осигури и т.н.
Разплаквате хората!
Бедничките адвокати и адвокатоподобни!

Какви заявления за отпускане на помощ? Те не се оплакват от ниски приходи, а от високи разходи.

По темата: Зиманиту е лесно, ама даванито е проблем.
Лошата страна на идеята ще се види и усети два дена след прибирането от Египет.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Мар 26, 2019 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Ама вие много буквално приемате нещата.
Жената има астма и пушеше по няколко кутии на ден. Интересно че нито веднъж не е имала хрипове докато пушеше, а сега две години по-късно има понякога. Аз и аз по една две кутии дневно си ги оправях. Предпочитах да си свивам с тютюн и листчета... Просто усещах че като вдишам дълбоко и рязко бронхите сякаш се разлепят и веднага кашлях. Та реших че е време това самоубийство да спре. Съответно гледахме първите месеци да избягваме всякакви места на които се пуши за да не се дразним. Резултата само за първите месеци в които се скъсахме да обикаляме бяха спестени над хиляда лева, които просто не сме могли да похарчим. Вкъщи не мисля че има нещо спартанско или лошо, че се разминаваме с около час от работа и се е случило да сме наблизо. С децата и дума не може да става за икономия. Сестра ми е самотна майка, та съм "баща" по заместване от от първите прегледи на бременността през всичко останало за децата... След някоя година, ако е рекъл господ сигурно и ние ще си имаме деца... За сега обаче сметките ни излизат повече от перфектно.
Та идеята ми беше, че е по-добре да се "лишил" малко, отколкото да се вкараш в омагьосания кръг на кредитите.
Сря Мар 27, 2019 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov