ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Видове полари и тяхното предназначение. Избор.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Видове полари и тяхното предназначение. Избор.
Автор Съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Щом е за ходене значи без стреч полар тъй като е със съдържание на найлон и ликра и съхне значително по-бавно. Опитвал съм намокра две шапки едната е от полартек класик другата е от стреч е ми класика е изсъхнал мнооого по-рано от стреча. Това е power dry http://www.zajo.net/bg/%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8/norman-zip-top-canteen.p1200-11.html ХУбавото на заека че е с по-дълги торс и ръкави и за високи хора е идеално. Гледай да не ти е много широк полара тъй като дрехата не топли а тялото топли въздуха между дрехата и тялото и колкото повече въздух толкова повече енергия трябва за да се затопли въздуха. Респективно по-студено ти е но пък и да не е тясна дрехата. Някой от тези бих ти препоръчал стига да има твоя размер. http://www.zajo.net/bg/%D0%B1%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D1%8A%D0%B3-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0%D0%B2/zero-pull-woodbine.p1491-12.html ако не виж в декатлон http://www.decathlon.bg/mazki-polar-za-prehod-forclaz-50-cheren-id_8219987.html
Сря Май 13, 2015 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Полезно мнение, но никои не даде отзив и си харесах на място след кратка консултация с мадамите в магазина. В крайна сметка си взех това:
Полар Torino JKT Urban

Малко по-универсално е като дрешка и частите около раменете са от по-устойчивия стреч. Имам малко кофти опит с Полартек Микро (бившия Полартек 100) които се позноси от ремъците на раницата. Да се надяваме, че сега ще издържи повечко след като тези места са от по-устойчив материал.

Иначе този по-евтиния Зайо от линка не е лош като цена, може да мина да го погледна след като и без това си харесах едно зимно термобельо от намаленията и трябва да мина и без това. Между другото хората от бг представителството са доста гъвкави и клиентски ориентирани - ако търсения артикул не е наличен, но държиш да го пробваш ти го поръчват и т.н.
Пон Май 18, 2015 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
picantino_



Регистриран на: 07 Апр 2016
Мнения: 17
Местожителство: Гр.Сопот

Мнение Полар за Зимата Отговорете с цитат
Здравейте търся си полар за зимата.От каква материя трябва да е направен, за да топли дори когато е мокар от изпотяване?(Имам повишена потене при по голямо натоварване)
Тези от декатлона ще ми свършат ли работа или ако можете да ми предложите марки и модели.Бюджет до 100лв.
[/url] http://www.decathlon.bg/p/8284966_mazki-polar-s-kachulka-za-prehod-forclaz-600-quechua-cheren.html#/272-200-s[url]
Благодаря[/url]
Пет Дек 16, 2016 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Полар за Зимата Отговорете с цитат
picantino_ написа:
Здравейте търся си полар за зимата.От каква материя трябва да е направен, за да топли дори когато е мокар от изпотяване?(Имам повишена потене при по голямо натоварване)
Тези от декатлона ще ми свършат ли работа или ако можете да ми предложите марки и модели.Бюджет до 100лв.
[/url] http://www.decathlon.bg/p/8284966_mazki-polar-s-kachulka-za-prehod-forclaz-600-quechua-cheren.html#/272-200-s[url]
Благодаря[/url]

Мисля, че всички топлят -дори и влажни(за разлика от памука)-е,по-добре да е Polartec(Thermal Pro-примерно)...
А още по-добре е някакъв хибрид-сега ги има-смесица между полар и Primaloft или Quad+ Fusion...аз имам такова на Haglofs-много съм доволен-леко и функционално!
http://www.ebay.it/itm/Haglofs-Rando-Barrier-Q-Jacket-Aero-Blue-Mist-Blue-womens-Medium-12-BNWT-/191938988274?hash=item2cb07488f2
Пет Дек 16, 2016 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
picantino_



Регистриран на: 07 Апр 2016
Мнения: 17
Местожителство: Гр.Сопот

Мнение Отговорете с цитат
Ще погледна и тези от полартек какви пари са.Това от ибей ми идва скъпичко а и има много ментетета и не смея да пазарувам по скъпи неща от китайците.Между другото става въпрос за Мъжки полар.
Пет Дек 16, 2016 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
picantino_ написа:
Ще погледна и тези от полартек какви пари са.Това от ибей ми идва скъпичко а и има много ментетета и не смея да пазарувам по скъпи неща от китайците.Между другото става въпрос за Мъжки полар.

Аз го взех от аутлет-нов- за 70лв-дамския "става" мъжки като го стегнеш малко в кръста с кордите-нЕма избор! Confused
Пет Дек 16, 2016 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
градско чедо



Регистриран на: 10 Мар 2019
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, колеги. Моля за малко помощ при избор на полар. Ще ми трябва да 1-2 дневни разходки в в планината в топлата част от годината. Засега съм се спрял на Zajo Arlberg Pull. Споделете мнение за него или дайте препоръка за друг полар на приблизително същата цена. Благодаря Smile

_________________
HIKE MORE. WORRY LESS.

Последната промяна е направена от градско чедо на Сря Апр 10, 2019 4:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 25, 2019 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм голям фен на поларите от магазините за втора употреба - вече 10 години ползвам полар, който е от тънките полари, предвидени за докато се движиш. Марката е double speed(която нищо не ми говори). Текстурата е прекрасна, а цената беше 3 лева. Имах и един прекрасен на jack wolfskin, за 5 лева го взех, но ми беше прекалено дебел и го подарих. Също така имам един на Head, който ползвам и в града и в планината пак 10-ина години.
Препоръката ми - ако не държиш да е чисто нов, не държиш да даваш 100 лева отгоре и си наясно, че влакната от полара са голям замърсител на околната среда, защото са ситни и при всяко пране една част отиват в канала - мини през вторите употреби(в повечето областни центрове има магазини). Може да намериш и още нещо полезно - аз така си намерих и една вълнена жилетка на Ортовокс - и нея бая години я ползвам. Един тон бързосъхнещи фланелки пак така по килата съм закупил и износил. Панталони има също - и поларени и бързосъхнещи. Мегаяки, патагония, с етикетите, взех за 2.50 и си ходих по планините няколко години, докато не ги спрасках.
Сря Мар 27, 2019 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Днес бях при една шивачка и ми показа един полар... и ми хрумна една идея - да се подплати елека (нов или шит от софтшел) само в горната част на гърба/раменете, с цел да не се изпотява долната... тук описах какво целя.
Но ми се видя дебел за целта (а и не знам дали беше качествен), не че имам представа кой е най-тънък и какво е оригинален Polartec...
Цитат:
Polar fleece garments traditionally come in different thicknesses: micro, 100, 200, and 300, with 300 being the thickest and least flexible.

Има ли начин да се сдобиеш с качествен изолиращ материал (термо)- полар и ветро- (софтшел)на дребно? Сивен помня, че ползваха читави материи?
ПП: Как да позная софтшела дали е качествен?

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Яну 05, 2021 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov