ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Среща на левурдата - 2019 г.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Среща на левурдата - 2019 г.
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Среща на левурдата - 2019 г. Отговорете с цитат
Здравейте!

Кога ще бъде тазгодишната Среща на левурдата? И къде?

Ще се радвам да се видим, да поговорим и да поядем левурда.

А може и малко работа да свършим, за който не си е довършил работата миналата година.

Давайте предложения кой кога може да присъства. Аз съм свободен през април и май, мога да отида и през делничните дни.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Мар 29, 2019 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз миналата събота понаскубах около Горски дом Българка доста, още си хрупам вечер.
Пет Мар 29, 2019 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Котелско - последните парчета Е3 за оглед и маркиране...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 29, 2019 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Има на Ришки проход да се премаркира северният вариант на Е-3, който излиза директно до заслона на Хазим Горския.

Също така ми остана за премаркиране миналата година по шосето между с.Планиница и с.Дъскотна. А варианта на север от билото от в.Милчабаир до с.Планиница (не през с.Рупча) също беше вече за премаркиране, въпреки че Тошко и Руми го бяха премаркирали, но времето си казва думата, мъхове и лишеи „ядат“ марките, а има и дърводобив в района, някои от марките са отсечени.

Аз мога от вторник до неделя тази седмица. Ама още е доста студено. А и все още моята кола не е в движение, така че нямам високопроходима кола.

Да кажат „източната група“ кога могат, че миналата година бяхме повече софиянци на срещата. Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Мар 29, 2019 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Северният вариант на Ришки проход ще бъде много чистене, не толкова маркиране. А ползата ще е минимална, защото не вярвам хората да почнат да минават от там.

Въпреки, че и тази година ще пропусна (за най-голямо съжаление Sad ), аз гласувам за предложението на Дидо - около Котел. Няма оправия там, всяка година има оплаквания от маркировката, паднали дървета, храсталаци и прочие. Май онази кутия с надписа "Ужасът на Риш", която сложихме на Голямата нива, ще трябва да се премести и да се промени на "Ужасът на Котел".
И да оправите маркировката през Котел, ако още е както я направи Димо. Няма нужда да се минава през циганската махала, има по-добър път, със Стефан сме обсъждали откъде е по-добре да се минава.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Мар 30, 2019 6:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ppenev



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 17
Местожителство: сливен

Мнение Отговорете с цитат
Ноември месец преминах Вратник - град Котел /през Набожното дърво/, участъка бе в добро състояние! Преди две седмици отново преминах село Нейково - Вратник отново беше добре/почиствахме, слагахме друга маркировка/ . Идната седмица 13-14.04 има организация /почистване. маркиране, табели/ отново за този участък Вратник - Котел.

Моето предложение е за по на изток.
Бих се включил 20-21.04.
Сря Апр 03, 2019 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Така, прогнозата за времето вече се изяснява - в прекия и в преносния смисъл на думата. Smile

Тази събота и неделя ще бъде дъждовно, после валежите спират и следващите събота и неделя най-вероятно ще са слънчеви.

Така че датите за Срещата на левурдата се очертават 20-21 април 2019 г. Ако някой има други предложения - нека ги напише.

Аз може да се включа и по-рано от събота, както и да остана и малко след неделята, ако има други свободни тогава - нека пишат.

Остана да определим и мястото на срещата.

Температурите все още не са много високи, така че важен момент е кой къде ще спи.

В Котел трудно се намират свободни места по къщите за гости и хотелите, а извън града не знам къде може да се стигне с коли и да се нощува.

В Дъскотна във вилата на Ральо също е вариант, ако е свободна, има и къде да се спи навън на палатка и/или спален чувал.

На Петоструйната чешма на Ришки проход е само навес, но е удобен. Не знам дали сега базите на юг от прохода приемат туристи.

Хижа „Върбишки проход“ - и там не знам дали приемат туристи, а и не знам какво можем да маркираме там само за 2 дена.

Голямата беседка над село Каменско - не знам дали може да се стигне до нея с по-висока кола, миналата година едва минах с моята.

Митко от Сливен (Mikesli) спомена Агликина поляна и тя наистина е удобна (има и левурда), но там не съм чул някой да е имал проблеми с маркировката, не съм чул за загубили се.

Това е засега. Очаквам и други да се включат и особено един мечок да излезе от бърлогата си. Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Апр 12, 2019 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Така, прогнозата за времето вече се изяснява - в прекия и в преносния смисъл на думата. Smile

Тази събота и неделя ще бъде дъждовно, после валежите спират и следващите събота и неделя най-вероятно ще са слънчеви.

Така че датите за Срещата на левурдата се очертават 20-21 април 2019 г. Ако някой има други предложения - нека ги напише.

Аз може да се включа и по-рано от събота, както и да остана и малко след неделята, ако има други свободни тогава - нека пишат.

Остана да определим и мястото на срещата.

Температурите все още не са много високи, така че важен момент е кой къде ще спи.

В Котел трудно се намират свободни места по къщите за гости и хотелите, а извън града не знам къде може да се стигне с коли и да се нощува.

В Дъскотна във вилата на Ральо също е вариант, ако е свободна, има и къде да се спи навън на палатка и/или спален чувал.

На Петоструйната чешма на Ришки проход е само навес, но е удобен. Не знам дали сега базите на юг от прохода приемат туристи.

Хижа „Върбишки проход“ - и там не знам дали приемат туристи, а и не знам какво можем да маркираме там само за 2 дена.

Голямата беседка над село Каменско - не знам дали може да се стигне до нея с по-висока кола, миналата година едва минах с моята.

Митко от Сливен (Mikesli) спомена Агликина поляна и тя наистина е удобна (има и левурда), но там не съм чул някой да е имал проблеми с маркировката, не съм чул за загубили се.

Това е засега. Очаквам и други да се включат и особено един мечок да излезе от бърлогата си. Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Струва ми се, че се отнася за мен.
Казвам честно, много съжалявам.
Имам резервация на Павел Баня от 20 до 30 Април. Платил съм за двама 1100 лева, така че до края на Април никаква възможност.
Може би, Юни или Юли месец на Мечулица.
Миналата година пак не можах на левърдата, бях пак на Павел Баня.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Апр 12, 2019 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Относно мястото на Срещата на левурдата тази събота и неделя - по всичко личи, че срещата ще се проведе на Ришки проход и на с.Планиница - там има нужда от маркировка, там има и левурда. По-долу съм приложил 2 карти, на които става ясно къде каква маркировка има и къде трябва да се премаркира. Работата не е много, но сякаш трябва някой, който да закара колата от началната точка до крайната точка на маркирането, за да върне маркировачите обратно в началото. Както и да наглежда скарата и салатата от левурда. Желаещи? Smile

П.П. Говорих с Митко от Сливен (Mikesli) и той каза, че миналата седмица (въпреки дъждовното време) са успели да разчистят пътеката от Котел за връх Разбойна. Маркировката била в сравнително добро състояние, но трябвали табели да се поставят, както и колова маркировка. Затова според мен Котел остава за един по-късен етап тази година, но ако някой много държи, може да се отскочи и до Котел. Smile





____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Апр 18, 2019 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Замислих се, че тази година поради епидемията с коронавируса Срещата на левурдата няма да се проведе в традиционното време...

Влязох да проверя какво съм записал за срещата през 2019-та година, как е протекла - и изненада! - не съм записал нищо!

Миналата година съм написал кратък отчет за Срещата на левурдата в събитието във Фейсбук. Ето какво съм записал там:

„Кратък отчет за Срещата на левурдата. Тази година тя се проведе във Верила на 20-21 април 2019 г. Времето беше доста студено (маркирах със зимното яке!) и малко ветровито, така че не свършихме кой знае каква работа, но все пак поставихме десетина табелки на 2 много важни разклона (непосредствено след връх Брусовете и километър и половина след това - разклонът към заслона и Сапарево), както и премаркирахме 2 км между двата разклона.
Бавно и полека цялата Верила ще бъде премаркирана за 2-ри път (преди 5 години, през 2014 г. беше премаркирана за 1-ви път от нас), но сега ще бъдат сложени и много нови табелки към различните туристически обекти.“

Ето и малко снимки:

































____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Апр 21, 2020 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, за да не отварям нова тема за левурдата пиша тук. Можете ли да ми кажете за някое местенце до София,където мога да отида с колело да набера една торба. Дават го хубав уикенд и малко 'тайна разходка' ще дойде добре Laughing До сега съм брал от великото чесново поле до Тихия кът на Витоша и ми се иска да разнообразя Smile
Благодаря предварително Smile
Сря Апр 22, 2020 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Ето ме🐉
На път за Райското пръскало имаше левурда края на май.
Сигурна съм, че след това заточение всички срещи и уговорки ще бъдат посрещани сърдечно от много хора, и то без без претенции.
🎈

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Апр 22, 2020 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Относно находищата на левурда до София и близки райони на околята:

В Лозенска планина има няколко находища за които предполагам знаеш около Манастира, в.Лалина могила(на самия връх от север в гората) и около Бачул чешма.

Във Витоша над село Бистрица - качване по р.Янчовска и по стръмна пътека в дясно за местност Дервишка бачия.

Има и други две малки находища във Витоша:
-над село Мърчаево (извори на дере изтичащо към селото, намиращи се между Церова поляна и кариерите)
-над село Кладница (в район под засл.Дивия бик към селото)
-над село Боснек (в района на Живата вода)
-над село Железница (в района където Загорчов дол се влива в р.Селската и нагоре в гората към засл.Синята стрела)

В северния дял на Люлин планина има и около хижа Люлин.

Чувал съм че в планина Голо бърдо има над село Кралев дол по рекичката, вероятно извора-чешма "Сапо" или но склона южно от х.Кралв дол(разрушена).

Малко по-далечни места около София:

-между с.Дружево и х.Пробойница и над нея към билото на запад по коларския път.
-от Елешнишкия манастир към вр.Мургаш - около коларския път в района на вр.Камика.
-северно от вр.Звздец при извора Хайдушки кладиниц.
-изворите на р.Беленска и чешма Мечулица северно над село Огоя.
-изворите на повечето деренца между вр.Братия и хижите Братия и Сакарджа, изтичащи в р.Кьой дере, изтичаща в р.Тополница до село Чавдар.
Чет Апр 23, 2020 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Конявска планина по земния път на югоизток от манастир „Свети Дух“ над село Извор:

https://www.kade.si/index.html#map=18/2548933.3/5223984.06/0



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Апр 23, 2020 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Ех...жалко.Мн.далечни места😶

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Апр 23, 2020 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov