ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
от София до вр. Ботев през х. Добрила ?

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
от София до вр. Ботев през х. Добрила ?
Автор Съобщение
Bra1nSicK

Мнение от София до вр. Ботев през х. Добрила ? Отговорете с цитат
Здравейте,

Миналата година направихме следния преход.

- От София с колата до Паниците
- 10:30 в Събота тръгнахме към вр. Ботев
- около 19:00 бяхме изкачили върха и се бяхме върнали в хижа Рай, където нощувахме.
- на другата сутрин слязохме обратно до колата и около 13:00 си бяхме в София.

Въпросът ми сега е следния, възможно ли е със същото време (един уикенд) да се направи изкачване на вр. Ботев през х. Добрила по билото? Планувам го така:

- събота рано сутрин тръгване от София, оставяне на колата в Карлово и изкачване до х. Добрила, където нощуваме.
- неделя тръгване рано сутринта (около 06:00), изкачване на вр. Ботев през заслон Ботев и слизане през Паниците.

Възможно ли е и ако да, малко ми се губи логистиката между Калофер и Карлово след слизането. Предполагам трябва да го измислим някак с човек, който да ни докара колата в Паниците или да търсим транспорт до Карлово?
Вто Мар 26, 2019 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin

Местожителство: София

Мнение Re: от София до вр. Ботев през х. Добрила ? Отговорете с цитат
Bra1nSicK написа:
...малко ми се губи логистиката между Калофер и Карлово след слизането...

Има автобуси от Калофер до Карлово. Ето разписанието им:

http://kalofer.bg/?page_id=74

Вто Мар 26, 2019 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Plamen К

Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Абе сега има още сняг горе и е някакси траверсно. Като се стопи снега се пробвайте. По принцип х. Добрила - вр. Ботев - Паниците е доста натоварващ преход за един ден, не на всеки е по силите.
Като слезете на Паниците има 7-8 км асфалт до Калофер, тук някъде из форума публикуваха телефон на човек, който може да ви превози от Паниците до Карлово.
Хижа Добрила е по достъпна от Сопот, даже може да се ползва лифт срещу 10лв на човек, ако решите проверете раб. време.
От Карлово също може да се качите на хижа Добрила, но е 5-6 часа прехода през Сакарица - Залъмово кладенче.
Вто Мар 26, 2019 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld

Преди 3 седмици правихме траверса и ни отне около 10 часа и малко чисто време някъде да стигнем от Добрила до Ботев. С почивките 10 часа и половина.
Времето беше топло. Най-тежко беше положението след Костенурката, където до самия връх затъвахме до глезен и това ни измори страшно много. Разбира се снегоходки не носихме, но пък носихме въже и инвентар, които влязоха в употреба на Кръстците.

Според мен, Добрила - Паниците за един ден зимно е възможно, но трябва да сте в супер добра форма и да си знаете възможностите. И трябва да предвидите слизане по тъмно. Аз моят човек смея да твърдя сме в добра физическа форма и пак ни отне 10 часа и половина до върха. Също така трябва да уцелите и добри условия. Ако газите в сняг никакъв шанс. Ако има силен вятър по билото, пак ще се забавите много.

Това, което направихме е, че спахме горе на върха. И на следващия ден слезнахме в Карлово през х.Равнец, където бяхме оставили едната кола.
Вто Мар 26, 2019 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bra1nSicK

Благодаря за отговорите. Правя уточнението, че питането ми е за лятото, не сега.
Ако намерите и споделите номера на човека, който може да ни закара от Паниците до Карлово, би било супер.
Сря Мар 27, 2019 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38

Местожителство: София, кв. „Овча купел"

Bra1nSicK написа:
...

Възможно ли е и ако да, малко ми се губи логистиката между Калофер и Карлово след слизането. Предполагам трябва да го измислим някак с човек, който да ни докара колата в Паниците или да търсим транспорт до Карлово?

А защо тогава изобщо ще слизате до Паниците?

Защо не направите следното:

София - Карлово - оставяте колата, разглеждате града - Сопот - качване пеша или донякъде с лифта до хижа „Добрила“ - нощ.
Хижа „Добрила“ - заслон „Ботев“ - без раници до връх Ботев - заслон „Ботев“ - хижа „Васил Левски“ или хижа „Равнец“ - Карлово - София.

Има и други варианти. Лично аз предпочитам колата да ме чака в крайната точка на пешеходния преход.

Успех!

Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Мар 27, 2019 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh

Местожителство: обл.Разград

stefan_iliev38 написа:
Bra1nSicK написа:
...

А защо тогава изобщо ще слизате до Паниците?

Защо не направите следното:

София - Карлово - оставяте колата, разглеждате града - Сопот - качване пеша или донякъде с лифта до хижа „Добрила“ - нощ.
Хижа „Добрила“ - заслон „Ботев“ - без раници до връх Ботев - заслон „Ботев“ - хижа „Васил Левски“ или хижа „Равнец“ - Карлово - София.

Има и други варианти. Лично аз предпочитам колата да ме чака в крайната точка на пешеходния преход.

Успех!

Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Прав си Стефане.
Ако съм аз, ще сляза направо в Карлово по един от твоите варианти/ Защо ми е да търся превоз до Калофер и Карлово.

Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 27, 2019 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bra1nSicK

Благодаря за предложенията, може би наистина ще е по-добре да се върнем до Карлово. Имаме време до лятото да го измислим. Smile
Пон Апр 01, 2019 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.