ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Как да хванем в крачка дървената мафия

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Как да хванем в крачка дървената мафия
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Как да хванем в крачка дървената мафия Отговорете с цитат
Ето едно интересно видео - какво можем да направим, когато се съмняваме за незаконен добив. Съвсем случайно попаднах на материала, във Фейсбук -- https://www.facebook.com/WWFBulgaria/videos/2298519666831973/?t=94 !!!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Съб Яну 12, 2019 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И докато мериш габаритите на товара може "случайно" да те удари някое дърво.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Яну 14, 2019 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
В момента са започнали усилена работа в началната част от пътеката с зелена марка Смесите - хижа Амбарица на около 800 m надм. височина по реброто.
Бяха си запалили огън още в събота, а в неделя били оставили да гори и изчезнали. Приятели го "обезопасили" със сняг.
Пон Яну 14, 2019 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
И докато мериш габаритите на товара може "случайно" да те удари някое дърво.


Може да се направят нещата преди измерването. Например ако камиона няма регистрационен номер и т.н.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Яну 14, 2019 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение импликация Отговорете с цитат
Whitestar написа:
................................
Може да се направят нещата преди измерването. Например ако камиона няма регистрационен номер и т.н.

нещо се губи в логиката


ако камионът няма регистрационен номер , то какви неща могат да се направят преди измерването

--
пп
иначе казано ,трябва да измериш обема на дърво по дърво натоварени на камиона (досети се защо )
другото е :
,,Керванът си върви ,кучетата лаят,,

Wink

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пон Яну 14, 2019 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Re: импликация Отговорете с цитат
баир_будала написа:
Whitestar написа:
................................
Може да се направят нещата преди измерването. Например ако камиона няма регистрационен номер и т.н.

нещо се губи в логиката


ако камионът няма регистрационен номер , то какви неща могат да се направят преди измерването

--
пп
иначе казано ,трябва да измериш обема на дърво по дърво натоварени на камиона (досети се защо )
другото е :
,,Керванът си върви ,кучетата лаят,,

Wink


Така е, ако няма регистрационен номер е трудно да регистрираш самия нарушител, но може да се подаде сигнал, че в района се води незаконна сеч. Също може да се заснеме добре самият камион и товарът, за да се открие по-късно.


mislesht написа:
И докато мериш габаритите на товара може "случайно" да те удари някое дърво.


Също - препоръчвам добро заснемане с фотоапарат и измерване по снимката. Само идея.


И между другото ядосах се от още една "новина" - http://www.budnaera.com/201901f/190116028.html Protest Bad Mood Тук златотърсачите са си решили йезуитски проблема, по ръба на закона, но в същото време ми се струва, че се готви нещо ...и аз не знам!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Мар 28, 2019 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение хайде ,по- сериозно по въпроса Отговорете с цитат
Whitestar написа:

...................................................

Така е, ако няма регистрационен номер е трудно да регистрираш самия нарушител, но може да се подаде сигнал, че в района се води незаконна сеч. Също може да се заснеме добре самият камион и товарът, за да се открие по-късно.
..................

!


защото иначе имаш само снимка на камион ,
най-вероятно =джуган



_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Чет Мар 28, 2019 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Илюстрация Отговорете с цитат
Като говорим за снимки на камиони, това имам - малко, но от сърце; впрочем, на сечището по-нагоре имаше едни документи, закачени на дърветата, както май е редът.
https://photos.app.goo.gl/zcBR56DwAvp5U3DQ9

Имам снимка и на Джуган, но му се вижда номерът, а не прави нищо нередно; мисля си, че не трябва да го показвам.
Чет Мар 28, 2019 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Re: Илюстрация Отговорете с цитат
ndamov написа:
Като говорим за снимки на камиони, това имам - малко, но от сърце; впрочем, на сечището по-нагоре имаше едни документи, закачени на дърветата, както май е редът.
https://photos.app.goo.gl/zcBR56DwAvp5U3DQ9

Имам снимка и на Джуган, но му се вижда номерът, а не прави нищо нередно; мисля си, че не трябва да го показвам.


От написаното, у мен възниква съмнение, че не е прочетен първият ми пост. Дано да греша.


А между другото, може да се поучим и от този пример, за съжаление, все още, не от България -- http://www.chernomore.bg/sviat/2019-04-08/brazilsko-semeystvo-zasadi-2-700-000-darveta-za-20-godini?fbclid=IwAR2UUPbg_lFsY3vglfK9Oh3Z5uuGtbG7S7MdrQiVAIsE55LtorPxnXzbkMM

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Апр 10, 2019 7:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Успех с борбата!
Преди десет години Баташки камион пълен с незаконни дърва при опит да смени предавката на ляв завой в наклон, тръгва назад, оказва се че спирачки няма, прави една хубава дъга и влиза у нас. Резултата беше, бутнати пътна врата с масивен дувар и чешма, 20 метра асма, декоративен бетонен парапет и почти бутната носеща колона на третия етаж на терасата... Семейството ми като честни хора се обадили в полицията, пратили една патрулна кола, която констатирала, че си чакат дървата втора седмица, а тия с какви глупости се мотаят... И си тръгнали, без актове, без проверки... Аз като отидох и видях целия апокалипсис изобщо не си представях, че може виновните да държат сметка на семейството ми. Направо им се караха. Взели се за безсмъртни след това с полицията... Гледам единия с гипсиран крак и го питам това от сега ли е. Онзи ми вика не това е от миналата седмица в Батак, отнесохме една Фиеста... Съответно полудях отвсякъде да ги гледам тия боклуци. Рекетирах ги за не малка сума пари, която дадоха на момента, иначе викаха да ви оставим дървата и да си ходим... Работиха близо месец всеки ден, докато оправят всичко счупено и нашите, нали са си благородни им върнаха парите...
Сря Апр 10, 2019 8:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Re: импликация Отговорете с цитат
Whitestar написа:


И между другото ядосах се от още една "новина" - http://www.budnaear.com/201901f/190116028.html Protest Bad Mood Тук златотърсачите са си решили йезуитски проблема, по ръба на закона, но в същото време ми се струва, че се готви нещо ...и аз не знам!


Че как попадна на "новинарски" сайт като?!
.... заобикаляш от далеч и пестиш нерви, просто е Wink


Иначе видеото на WWF е ценно... не знаех, че има начин да се проверява онлайн камион по регистрация и -> билет.
Сря Апр 24, 2019 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Maria55



Регистриран на: 09 Май 2019
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Много красиви бижута с кристали наскоро видях и нямам търпение да пристигнат. Тази година е модерно среброто, а ми казаха, че най-добре да е съчетано с кристали.


Последната промяна е направена от Maria55 на Пон Фев 17, 2020 3:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Май 09, 2019 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
„... Едното лице е побягнало и е проникнало в двора на частен имот, направило е опит да се скрие в кучешка колиба, където е посрещнато от обитателя й, след което е задържано...“ Very Happy

Една новина, действието в която се разиграва до село Лепица, град Червен бряг (родния ми край):

Луд екшън в Плевенско: Гонка с бракониери, стрелба със стоп патрони и полицай, нападнат с брадва

На 24.04.2019 г. по утвърден план на директора на ОДМВР-Плевен, в с. Лепица по посока с. Чомаковци, общ. Червен бряг, служители на СПС при ОДМВР-Плевен са подали сигнал за спиране със стоп-палка по образец на МВР на движещи се товарен автомобил и лек автомобил с български регистрационни номера. Водачите на автомобилите не са изпълнили подадения сигнал и са продължили движението по посока с. Чомаковци. На входа на с. Чомаковци втори екип на служители на СПС при ОДМВР-Плевен са подали сигнал за спиране на автомобилите със стоп-палка по образец, при което водачите отново не са изпълнили подадения сигнал и са продължили движението си.

При предприетото преследване на кръстовище в с. Чомаковци товарният автомобил намалява скоростта и от двете предни врати скачат две лица. Едното лице е побягнало и е проникнало в двора на частен имот, направило е опит да се скрие в кучешка колиба, където е посрещнато от обитателя й, след което е задържано. Водачът на товарния автомобил е излязъл и с дървена дръжка от брадва е предприел нападение спрямо полицейски служител от СПС, като му е нанесъл удари. Полицейският служител след предупреждение и изстрел с помощно средство „стоп-патрон“ в безопасна посока се отдръпнал, но нападението е продължило, след което при повторно предупреждение е използвал служебното си оръжие с помощни средства „стоп-патрони“ и нападателят е задържан. На същия му е оказана незабавна медицинска помощ, без опасност за живота. На полицейския служител е причинена средна телесна повреда на дясна ръка.

Следствие на предприетото преследване на втория автомобил по земен път преди с. Чомаковци по време на движение водачът е скочил и се е укрил. Спътникът му на предна дясна седалка е задържан. Двата автомобила са иззети на съхранение в обект на ДГС-Червен бряг. При проведените процесуални действия е установено, че същите са натоварени с незаконно-придобити дърва за огрев с общо количество 3 кубични метра. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл.235, ал.2 от НК под надзора на РП-Червен бряг. Работата по случая продължава разследващ полицай от РУ-Червен бряг.“

Източник: https://plevenzapleven.bg/blog/2019/04/25/%d0%...

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Май 09, 2019 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Ето още един полезен линк, който да ни просветли къде да подаваме сигнали -- http://www.wwf.bg/what_we_do/forests/illegal_logging/

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Вто Юли 02, 2019 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov