ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Искърско Дефиле. Маршрути
Иди на страница Предишна  1, 2

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Искърско Дефиле. Маршрути
Автор Съобщение
raskoll

Мнение Отговорете с цитат
моята информация за капани е от 2009-та, тогава срещнах горе човек, който ми каза, че ги слага, повече не помня вече, сигурно беше свързано с изядени овце/коне/кози? Беше в гората над заслона посока Кобилини Стени.

Иначе по жълтата съм се качвал неведнъж, губи се малко тук-там, но с gps е лесно. по червената не съм минавал, благодаря за информацията, че е зарасла. Миналата седмица бях на Русинов дел и много добре се виждаха безбройните пътеки от Оплетня нагоре към Кобилини Стени.

миналата седмица направих следните маршрути, които ще опиша после:

Оплетня - Русинов Дел - Старо Село (Осиково) - Миланово - връх Могилата - Гара Лакатник (21км)

Гара Лакатник - махала Липа - връх Косовица - махала Царина - Заноге (край Зимевишка река) - Зимевица (махала Куманова Чука) - Заселе - Гара Бов (24 км)

Своге - махала Домишлярете - Добърчин - Меча Поляна - "платото" на Понор Планина край върхове Сърбеница и Миленков Връх - Була - Заселе (Селище) - Гара Бов през махала Сирак (31 км)

ще ги опиша после Smile
Сря Апр 03, 2019 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov

raskoll написа:
моята информация за капани е от 2009-та, тогава срещнах горе човек, който ми каза, че ги слага, повече не помня вече, сигурно беше свързано с изядени овце/коне/кози? Беше в гората над заслона посока Кобилини Стени.

Иначе по жълтата съм се качвал неведнъж, губи се малко тук-там, но с gps е лесно. по червената не съм минавал, благодаря за информацията, че е зарасла. Миналата седмица бях на Русинов дел и много добре се виждаха безбройните пътеки от Оплетня нагоре към Кобилини Стени.

миналата седмица направих следните маршрути, които ще опиша после:

Оплетня - Русинов Дел - Старо Село (Осиково) - Миланово - връх Могилата - Гара Лакатник (21км)

Гара Лакатник - махала Липа - връх Косовица - махала Царина - Заноге (край Зимевишка река) - Зимевица (махала Куманова Чука) - Заселе - Гара Бов (24 км)

Своге - махала Домишлярете - Добърчин - Меча Поляна - "платото" на Понор Планина край върхове Сърбеница и Миленков Връх - Була - Заселе (Селище) - Гара Бов през махала Сирак (31 км)

ще ги опиша после Smile

Опиши ги, ще е интересно. Аз стигнах успешно до Бегличка могила и до Остра могила. Много хубаво време, за щастие не се оправдаха прогнозите за превалявания. Жълтата маркировка се губи, да, но се минава. А за капаните, щом са над заслона в северна посока, значи са точно по склоновете на Остра могила. Не се натъкнах, всичко беше идеално.
Сря Апр 03, 2019 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll

описах маршрута ми от Гара Лакатник до Гара Бов през Косовица, Заноге и Заселе, ако на някой му е интересно, да заповяда Smile)

http://pavelpronin.com/gara_lakatnik_gara_bov_zasele_zanoge/

Разстояние: 24 км
Денивелиция: 1080 метра

Разходка в Понор Планина и Козница от ЖП гара на село Гара Лакатник – махала Пробойница (Заноге)- махала Ракова (Заноге) – махала Липа (Заноге) – махала Буците (Заноге) – връх Косовица – махала Царина (Заноге) – село Заноге – махала Църница – махала Куманова Чука (Зимевица) – село Заселе – Вазова Екопътека – махала Скакля – Гара Бов

трак: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=xklqbvmfdeifqstr

задължителната снимка:

тази седмица направих още една разходка - спирка Пролет (Габровница) - хижа Тръстена - Чемерник - махали Ключо и Кръст (Бов) - махала Забачовец - Гара Бов.
За съжаление започват дъждове с гръмотевици и следващите ми Искърско-Дефиленски разходки ще трябва да почакат...
Нед Апр 07, 2019 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll

и още един маршрут,

от края на март, като най-интересното за мен беше проучване на пътеката от Оплетня за Миланово през Русинов Дел, мога да потвърдя, че пътеката има и е в доста добро състояние и се личи, не е зарасла, освен малко в началото при Оплетня.

Оплетня - махала Русинов Дел - Старо Село - Миланово - Гара Лакатник

http://pavelpronin.com/opletnya_lakatnik_rusinov_del_osikovo/

Сря Апр 10, 2019 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaples14

Местожителство: София

Интересен маршрут. Това е едно от малкото места в Искърския пролом, където не съм ходил. Заинтригува ме и още тази пролет като се стабилизира времето ще го мина.
Сря Апр 10, 2019 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll

някой знае ли какво се случи с горното езеро до хижа Тръстена(я)? Много камъни в единия край, все едно изкарани с багер от езерото, странна гледка (април 2019).

Пет Апр 12, 2019 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito

Прилича на цялостно спадане на нивото.

Пет Апр 12, 2019 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo

Видимо е правен опит за укрепване и повдигане на дигата, а водата може да е ниска по една или повече от трите причини:
- маловодие
- източване
- водата е пробила дигата в по-ниска точка от досегашната досами пътя

Ще се разбере на място, като узреят малините Smile

Пет Апр 12, 2019 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zaples14

Така е изглеждало миналата година по това време. Сега нивото е малко по-ниско, но си личи че са
насипвани и допълнително камъни
[/img]
Пет Апр 12, 2019 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov

Мнение Мала планина Отговорете с цитат
Здравейте!
Днес се разходих до връх Церия и връщайки се към Своге, реших да продължа по билото за малко в източна посока.

Имаше едно добре изразено възвишение, което не намерих в bgmountains. Горе не можах да заредя ЕТК за да проверя и там, но сега го направих и виждам, че това е връх Василева могила 1159м. Намира се на около 2,5км посока изток югоизток от връх Церия.

Смятам, че би било полезно да го има в картата, както котата, така и хоризонталите (релефа).
Благодарност отново към създателите на този безценен помощник - bgmountains!
Съб Апр 13, 2019 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll

от ЖП спирка Пролет до Гара Бов през Тръстеная и Забачовец.

22 км, 1100 метра денивелация.

пътепис: http://pavelpronin.com/gabrovnitsa_bov_trastena_zabachovets/

порта от малиновата плантация при Тръстеная посока Издремец беше заключена.
при Кошушки връх, от юго-запад има голяма територия оградена с електропастир, но не мога да преценя точната територия.
пътека от Гара Бов за Забачовец има ограда, също със заключена (завързана) врата и трябва да се катери (при "пещера" на рудника). други странности не видях, всичко е както и преди - тихо и спокойно.
Вто Апр 16, 2019 7:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.