ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До Копитото в памет на Боян Петров

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
До Копитото в памет на Боян Петров
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение До Копитото в памет на Боян Петров Отговорете с цитат
Здравейте, гледам из фейсбук се подготвя нещо за 18-ти Май. Аз миналата година бях там... Но по скоро въпросите са ми, някой има ли идея защо е станало състезание това нещо ? Има ли някаква кауза и тн .. Също така гледам е ограничено до 1 000 бройки.

http://kopitoto.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0/
Чет Апр 18, 2019 8:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: До Копитото в памет на Боян Петров Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Здравейте, гледам из фейсбук се подготвя нещо за 18-ти Май. Аз миналата година бях там... Но по скоро въпросите са ми, някой има ли идея защо е станало състезание това нещо ? Има ли някаква кауза и тн .. Също така гледам е ограничено до 1 000 бройки.

http://kopitoto.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0/

Ето какво пише в интернет страницата на събитието, като кликнеш върху меню „ИДЕЯТА“:

„Идеята

Kак се роди идеята за това изкачване….
Преди почти една година светът изгуби един човек физически, но много от нас не бяха готови да се разделят с него истински. Всички го чакахме и търсихме, молехме се, плакахме….надявахме се. На 19ти май 2018 много хора се качихме по пътеката на Боян и ходихме по стъпките му. Не защото искаме да се качим всички на 8000 или пък искаме да станем алпинисти, а защото е вдъхновяващо как все още се намират хора които се опълчват на наложената матрица и дръзват да гонят мечтите си. От една свещ казват могат да се запалят хиляди други . Това са съвременните лидери-те увличат и ни карат да мечтаем, да станем една по-добра версия на себе си. Най-хубавата следа която човек може да остави след себе си е тази в сърцата на хората.
Краят на един живот постави начало на едно безсмъртие…
Нека всяка година в средата на май се събираме и изкачваме тази пътека. Като приятели, като мечтатели, като лидери, като спортисти….нека всеки намери своята причина да е там . Тя повече никога няма да бъде онази анонимна тиха пътечка която познавам от 15 години, сега е Пътят…и щом не може да е нещо малко и тихо …нека бъде нещо голямо.
Условно наричам това събитие “състезание”, просто не ми идва на ум по-добра дума. Ще има записване, номера мерене на време….но нека всеки изкачи пътеката мислейки си за своите вътрешни битки които води със себе си, а на слизане да се чувства презареден.“

Общо взето - празни приказки без много съдържание и с много пунктуационни грешки. Популизъм и лицемерие.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Апр 18, 2019 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво нещо все пак, е да има някаква кауза, която да си струва, поне това той го заслужава, тъй като винаги имаше такава. Според мен едва ли би се зарадвал много на това, но да кажем има още време и може да попроменят нещата. Аз така или иначе ще отида по друго време извън това "състезание", тъй като информацията на сайта по скоро ме обърква.
Чет Апр 18, 2019 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Каузата "набиране на средства от обществото с цел лично ползване" е добила голяма популярност и хиляди различни форми, тази просто е една от тях. Боян не е първото и последното име, което ще бъде употребено за това. Ограничението на бройката също е привлекателен начин за междуушните вакууми да се почувстват привилегировани и да побързат да се запишат сред дарителите ... нямам предвид конкретното набирателно мероприятие. Дали състезанието кой ще дари ... ъъ, ще завърши първи? Да не се обиди някой, горното е лично и неангажиращо мнение, което е част схващането ми, че такива мероприятия са хубаво нещо, не правят нищо лошо, много хора се чувстват добре и може би е по-добре от нищо.

От един друг роднина по съребрена линия, различен от организатора.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 18, 2019 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov