ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Интересувате ли се от селата в Родопите?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Интересувате ли се от селата в Родопите?
Автор Съобщение
keepliving



Регистриран на: 06 Яну 2014
Мнения: 59

Мнение Интересувате ли се от селата в Родопите? Отговорете с цитат
Здравейте,

Подготвям книга за най-интересните села в Родопите като към момента съм събрала материал за около 30 села. Редно е да кажа, че това е трета моя книга, посветена на Родопите (автор съм на два пътеводителя - за Източни и Западни Родопи, не пускам линкове, за да не се приеме като спам).
Та въпросът ми е какво вие, които се интересувате от Родопите, бихте искали да видите в една такава книга, специално за селата - по-популярни села като например Ковачевица, Широка лъка, Гела или по-потайни и непознати? Имам материал за доста изчезнали и обезлюдени махалички като Мурга, Средна Арда, Джанка, Ряката, Друмче, Обичник, и т.н. и т.н., но дали подобни селца биха били обект на интерес?
Идеята е книгата да се получи наистина стойностна, затова събирам мнения.
Предварително благодаря на всички, които ще се включат с препоръки и/или мнения.

Виолета.
Сря Апр 17, 2019 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
novobraneca



Регистриран на: 11 Май 2014
Мнения: 32
Местожителство: София, Плевен, Априлци

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
за мен Родопите винаги са били много магнетично място, подплатено с мистика и екзотика. Лично аз много бих се зарадвал ако има информация за развитието на населено място през годините, известни личности, които са свързани с него, както и, разбира се, някоя и друга тайнствена история от местността.
Успех с книгата, ще се радвам да я намеря в книжарницата!
Чет Апр 18, 2019 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте Виолета. Колкото повече информация, толкова по-добре за читателите.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Апр 19, 2019 7:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Чамла и Мугла Отговорете с цитат
Имам незабравими спомени от Чамла - божествено място, които някога е било махала, после западнало, па приватизирано и тогава съвсем западнало... Мугла е красиво, типично родопско село с великолепна джамия (по-точно с уникално дървено минаре). И това село е западнало. Живописно село е Гьоврен. Нивите му по височините са оградени с интересни каменни зидове.
Пет Апр 19, 2019 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Като начало - ако може на лични - линк към двата пътеводителя.
Пет Апр 19, 2019 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov