ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
въпроси за пътеки и маршрути
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
въпроси за пътеки и маршрути
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Той ми обясняваше за пътека минаваща над Левски. Излизаща в района на Купена. Не за тази която споменаваш.
Сря Сеп 07, 2016 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BrKirov



Регистриран на: 22 Юли 2018
Мнения: 2
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте колеги,
Някой минавал ли е скоро по пътеката от м. Сливката през заслон Михайлов до Параджика? Rolling Eyes

_________________
Не може да правиш едно и също и да очакваш различен резултат!
А. Айнщайн
Сря Апр 17, 2019 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
BrKirov написа:
Здравейте колеги,
Някой минавал ли е скоро по пътеката от м. Сливката през заслон Михайлов до Параджика? Rolling Eyes


Есента минах, там има колова маркировка, личи се къде се минава, утъпкано е.
Пон Апр 22, 2019 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BrKirov



Регистриран на: 22 Юли 2018
Мнения: 2
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
BrKirov написа:
Здравейте колеги,
Някой минавал ли е скоро по пътеката от м. Сливката през заслон Михайлов до Параджика? Rolling Eyes


Есента минах, там има колова маркировка, личи се къде се минава, утъпкано е.


Благодаря

_________________
Не може да правиш едно и също и да очакваш различен резултат!
А. Айнщайн
Пон Апр 22, 2019 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Евакуация от х. Кашана или х. Мургана към подбалканския Отговорете с цитат
Здравейте, от тези две хижи не съм вършал на юг, освен по асфалта. На картата гледам от Мургана жлъта и синя марка. В какво състояние са, ако някой е минавал скоро, че ще влача едно жеуезо на две гуми. Ама не ща да се спущам по хасфалта. Имам си после доволно да валирам до Камарци. И те така, мерси...
Колегата Пешо евентуално?[/i]

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юли 09, 2019 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Що си махнал на кемпера две от гумите Very Happy
Сря Юли 10, 2019 8:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение х. Мургана-с. Челопеч по макадама Отговорете с цитат
Синята и жълтата маркировка са само за пешеходно, може и велосипедно от горе на долу. За предпочитане синята, на места жълтата обрасла. От х. Мургана в посока с. Челопеч върви добър макадам, по картата:х. Мургана-м. Радежа-пресича Зли дол-м. Телчика-м. Плочата-Чуговица/на картата е като местност, всъщност е рид/-най южният път-м. Св. Петка-с. Челопеч.
От х. Мургана по билния път можеш директно да стигнеш до Долно или Горно Камарци.
Ако имаш нужда от помощ, обади се!
Сря Юли 10, 2019 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
philm



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 56
Местожителство: София / Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Търся си маршрут различен от поречието на Габровница до х. Мазалат, от спирка Пваел Баня.

Някой минавал ли е скоро за Мазалат през Соколна и Кривата пътека? Има ли мост на реката? (за мечките е ясно че са си там :Д)
А през Сечен Камък, как е положението?
Сря Юли 10, 2019 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
philm написа:
Здравейте,
Търся си маршрут различен от поречието на Габровница до х. Мазалат, от спирка Пваел Баня.

Някой минавал ли е скоро за Мазалат през Соколна и Кривата пътека? Има ли мост на реката? (за мечките е ясно че са си там :Д)
А през Сечен Камък, как е положението?

За мен през Соколна и Триглав за Мазалат си е много красив и обзорен маршрут. Малко длъшък, но ако се спи на Соколна става по-нормално.
Може и през Тънката рътлина, но що зорлем да се слиза долу и пак да се драпа нагоре...
Чет Юли 11, 2019 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philm



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 56
Местожителство: София / Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
philm написа:
Здравейте,
Търся си маршрут различен от поречието на Габровница до х. Мазалат, от спирка Пваел Баня.

Някой минавал ли е скоро за Мазалат през Соколна и Кривата пътека? Има ли мост на реката? (за мечките е ясно че са си там :Д)
А през Сечен Камък, как е положението?

За мен през Соколна и Триглав за Мазалат си е много красив и обзорен маршрут. Малко длъшък, но ако се спи на Соколна става по-нормално.
Може и през Тънката рътлина, но що зорлем да се слиза долу и пак да се драпа нагоре...


Благодаря за предложението. Според теб, колко часа би излязло от сприката в Павел Баня? Като цяло идеята ми е да загрея за СтаРа100х24, но специално този вариант леко ме притеснява дали няма да е твърде тежко за (~26km +2200m - 1140m)
Пон Юли 15, 2019 8:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Върти ми се в главата да направя една разходка с още няколко човека от село Тъжа до Карлово през Триглав, Тъжа, Ботев и Васил Левски. Та, в тази връзка, да не отварям нова тема а направо да питам:
1. Как е пътеката с жълта маркировка за Бабското пръскало? Някъде бях прочел че уж е "затворена" заради паднали мостове, или нещо подобно. На картата в kade.si също е отбелязано минаване без мост. Ако приемем че все пак съм мераклия, става ли за минаване, и може ли да се продължи директно към Триглав после, вместо да се слиза обратно на царската пътека в синьо?
2. На какво дередже са заслоните Маринка и Михайлов, и овчарника до Пенчов чучур (на изток от Юрушка грамада)? Питам, защото в неделя когато ще вървим от Триглав до Ботев има голяма вероятност за гръмотевици - ако е много кофти, най-вероятно ще останем в Тъжа, но искам да знам накъде да бягаме ако ни зачука точно край Юрушка грамада или Параджика. Миналата година минах покрай заслон Маринка, беше в прилично състояние, но имаше катинар на вратата, а не искам да нанасям щети. Smile
3. На слизане от Васил Левски, коя пътека е по-добър вариант - през Хубавец или през Равнец?

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Вто Юли 23, 2019 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли даде сведения за състоянието на "долната кордунска пътека", както е именувана в бгмаунтинс? Не питам за в момента, за лятото сигурно ще ми потрябва Smile Идеята е да се слезе от х.Кашана малко надолу по асфалта и на завоя да се хване въпросната пътека през х.Свищи плаз и да се нощува на х.Паскал. С колело се планува да се минава. Благодаря предварително!
Вто Яну 21, 2020 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Някой може ли даде сведения за състоянието на "долната кордунска пътека", както е именувана в бгмаунтинс? Не питам за в момента, за лятото сигурно ще ми потрябва Smile Идеята е да се слезе от х.Кашана малко надолу по асфалта и на завоя да се хване въпросната пътека през х.Свищи плаз и да се нощува на х.Паскал. С колело се планува да се минава. Благодаря предварително!

Миналата година 3 пъти минах по въпросната пътека (2 пъти през деня и 1 път през нощта), а преди 3 години премаркирах с приятели първия километър и половина до Тотомир дере (останалата част до х.„Свищиплаз“ беше премаркирана след това от Шогуна и шогуната). Има обаче няколко поляни, където няма къде да се постави маркировка и трябват метални колове, трябва да се внимава при пресичането им и откриването на маркировката от другата страна на поляната.

Дано успея тези дни да намеря снимките си от тази пътека. Ще ги кача в Гугъл, ще дам връзка към тях тук, за да видиш и да прецениш съм каква е пътеката.

Засега ще ти кажа, че в началото според мен не става за колело - до Мачешкото дере, после има земни пътища, по които може да се кара, но на места е изровено, на места е много стръмно, на места се пресичат потоци, на места е каменисто. На поляните без маркировка според мен не може да се кара колело, защото тревата е висока. Миналото лято имаше само няколко големи паднали дървета, не знам как ще е след зимата. Има няколко места, обрасли с храсталаци, трябва прочистване, но засега не е много обрасло.

Иначе пътеката за пешеходец е много приятна, ту сенчеста, ту слънчева, има много места с вода за пиене, има и малко гледки. Ама е дългичка.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Яну 22, 2020 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето два албума, съдържащи минаването на въпросната пътека на части от мен и Петър през юни 2015 г.

От асфалта под х. Кашана до седловина Кабата: https://www.kade.si/#map=18/2684959.43/5273631.2/0
https://photos.google.com/share/AF1QipPL40GQ-6zWNJjoWSFtEmsmlIY8FkPo9XNDU7rioicjmXdGMrJfmR5iYJJD3CuGhQ/photo/AF1QipPRKcZj1W3m_yLAXtgupRlXgVl87-xVA2gDuS7O?key=TTBjRF9JN2xlTDJ4eEJNQzVxVmxFcXhleGVOT2J3

От седловина Кабата до х. Свищи плаз: https://photos.google.com/share/AF1QipO1Qwo3frs7jfPmRTIh9kQzbKE6VfvFOCEAP2_MR8a4Age55BwUCcud09zsJzppZw/photo/AF1QipNnzFGhCZrAm-UWXkEsN3w4JUs9Hxs9ExwHcNja?key=MmZRdVN3bWx3cnhjR2FZUEF5OXB4N0UwSjM2QjRB
Сря Яну 22, 2020 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря и на двама ви, май добих представа, макар и да не ми харесват съвсем нещата Smile Според плана тая отсечка ще трябва да я минавам вечерта, със съвсем малък запас останали сили и се очертава да е немалък проблем Smile Ще гледам да отделя един ден време за предварително разузнаване, така би било най-добре. Аз я гледах на картата, че е почти без денивелация тая пътека и реших, че е добра идея, ама...
Сря Яну 22, 2020 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov