ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мери друг модел Скарпа със сходна височина, от твоят номер. Формата на стъпалото е една, но риск при покупка онлайн има винаги. Лично аз имам и положителен и отрицателен опит с онлайн покупките на обувки. Вече не бих "рискувал" за нещо различно от осезаемо по-ниска цена.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Апр 24, 2019 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Denton



Регистриран на: 03 Окт 2018
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Kazakov написа:
Проблемът е че от Скарпата няма моя номер аз нося 43 и мисля да си я поръчам онлайн но знам че и рискът е голям тъй като не я намерих освен в Бейскамп на друго място в България


Ако носиш градски обувки номер 43 и си се спрял на Скарпа, трябва да мериш 44 или 44 1/2. С дебел чорап и като ходилата ти се надуят от ходене, с тесни и неудобни обувки е истинско средновековно мъчение. Скарпа действително са някак по-тесни от останалите, иначе са удобни. Задължително ги мери, не купувай онлайн без да си се уверил, че конкретния модел е удобен за теб.

_________________
I have come to this great land to seek my very own sun!
Чет Апр 25, 2019 6:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имам Scarpa Zen Pro и мога да кажа , че ми е по широка от Garmont , Bestard и Саломон които имам.
Чет Апр 25, 2019 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Зависи от калъпа на конкретния модел обувки. Соломонките ми са 46 номер, бестарда е 45, а аз нося по принцип 45 и всички са ми леко широки както трябва да са.
Трябва да се мери и най-добре с чорапите, с които ще се носят.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Апр 25, 2019 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Мнение за обувки - Kayland plume micro и Dachstain Sonnblick Отговорете с цитат
Привет, приятели. Търся си трисезонни планинарски обувки(пролет, лято,есен) за преходи предимно. Гледам, че има разни намаления сега и ще съм благодарен, ако може да споделите мнения за тези, към които съм се насочил за момента. Може насоки и идея за други модели и марки в този ценови клас(около 230-280лв.). Имаше още една, две марки, но вече го няма номера, който ми трябва Smile. Благодаря много!
- Kayland Plume Micro GTX -
http://action-section.com/obuvki/turisticheski-obuvki/kayland-plume-micro-gtx

- Dachstein Sonnblick Ocean Black-
https://campingrocks.bg/bg/product/1895/myzhki-turisticheski-obuvki-dachstein-sonnblick-gtx-ocean-black-2019
Чет Апр 25, 2019 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Здравей.
Не са ми познати тези марки, но би било хубаво дахщайна да се окажат хубави обувки. Бих си купил такива ако се потвърди, че са читави. Иначе в този ценови диапазон мога да препоръчам соломон космик - леки, много удобни и здрави обувки.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Апр 26, 2019 8:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Дахщайна е голямо име, но като ги разгледах и пробах - отвсякъде непремислена обувка , едно с друго няма сходство на елементите както в отделният модел , така и в цялата им гама, която е бедна общо взето.
Голяма примоция и изобилие на модели в Спорт бокс, над 50 модела Ла спортива, тук са част от зимните:


Но са доста твърди общо Ла Спортивата, нямат никаква междинна подметка - като гьон са, махне ли им се стелката. Новото при Спортива е, че и те като свинемон преминаха в някои модели на Ортолайт стелка, но махнеш ли стелката - отдолу няма нищо, няма средна омекотяваща подметка. Който обича твърди обувки - за него са Спортивите.

За хора които не искат краката да са им леш на третия ден в планината от плюски и подбиване, има и друга бира. С моите свинемони - вече ми се събраха 5-6 чифта за всякакви нужди - градско : лятно , мокро, зимно: по пътеки планина , планина скално ... и след седмица носене стъпалата са все едно ставам от легло след 7 дни сън. Не усещам, че съм носил обувки.

И поради що налитате за топлия сезон на обувки с метални капси ? Като се счупи една, обувките не стават за нищо. Би било интересно някой да приведе довод с кикво тия капси са полезни.

За същите пари започващи от 150 до -230-250 лв / говорим за обувки с гортекс / , в Спортбокс тече промоция на двадесетина модела Свинемон, тоже и на железния , удобен , изключително здрав и доказал се 4 Д - третата нова генерация. Капсите са му прибрани в обувката, от дуракоустойчива пластмаса, не съм видял счупена даже и след 5 години ползуване :



За по-студено време е QUEST серията - 4D и PRIME , но още по удобни са ми X ULTRA 3 WIDE MID GTX, които заковах за 82 евра от www.auspreiser.de :



Внимание - новата серия свинемон - X ALP тежка и неудобна ми се стори , 10 модела са но никой не се доближава до другите серии.

За моите даже слагаме 12 години, още не мога да унищожа първите ЕСКЕЙП. Двайсет пъти са прани.

Капите на пръстите - свинемоните както са леки и удобни обувки, така където трябва слатат по няколко слоя - на пета и капите им отпред на пръстите са двайноляти. Ни се разтеглят, ни отлепят до края на живота на обувката. Това на Кайланда отпред е обикновена мъхеста материя, като го гледам как е шито върху него, което се изтрива и прокъсва при първите по-сериозни набивания в сняг или по пресечен терен.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Апр 26, 2019 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Дахщайна е голямо име, но като ги разгледах и пробах - отвсякъде непремислена обувка , едно с друго няма сходство на елементите както в отделният модел , така и в цялата им гама, която е бедна общо взето.
Голяма примоция и изобилие на модели в Спорт бокс, над 50 модела Ла спортива, тук са част от зимните:


Но са доста твърди общо Ла Спортивата, нямат никаква междинна подметка - като гьон са, махне ли им се стелката. Новото при Спортива е, че и те като свинемон преминаха в някои модели на Ортолайт стелка, но махнеш ли стелката - отдолу няма нищо, няма средна омекотяваща подметка. Който обича твърди обувки - за него са Спортивите.

За хора които не искат краката да са им леш на третия ден в планината от плюски и подбиване, има и друга бира. С моите свинемони - вече ми се събраха 5-6 чифта за всякакви нужди - градско : лятно , мокро, зимно: по пътеки планина , планина скално ... и след седмица носене стъпалата са все едно ставам от легло след 7 дни сън. Не усещам, че съм носил обувки.

И поради що налитате за топлия сезон на обувки с метални капси ? Като се счупи една, обувките не стават за нищо. Би било интересно някой да приведе довод с кикво тия капси са полезни.

За същите пари започващи от 150 до -230-250 лв / говорим за обувки с гортекс / , в Спортбокс тече промоция на двадесетина модела Свинемон, тоже и на железния , удобен , изключително здрав и доказал се 4 Д - третата нова генерация. Капсите са му прибрани в обувката, от дуракоустойчива пластмаса, не съм видял счупена даже и след 5 години ползуване :



За по-студено време е QUEST серията - 4D и PRIME , но още по удобни са ми X ULTRA 3 WIDE MID GTX, които заковах за 82 евра от www.auspreiser.de :



Внимание - новата серия свинемон - X ALP тежка и неудобна ми се стори , 10 модела са но никой не се доближава до другите серии.

За моите даже слагаме 12 години, още не мога да унищожа първите ЕСКЕЙП. Двайсет пъти са прани.

Капите на пръстите - свинемоните както са леки и удобни обувки, така където трябва слатат по няколко слоя - на пета и капите им отпред на пръстите са двайноляти. Ни се разтеглят, ни отлепят до края на живота на обувката. Това на Кайланда отпред е обикновена мъхеста материя, като го гледам как е шито върху него, което се изтрива и прокъсва при първите по-сериозни набивания в сняг или по пресечен терен.


Единствено и само на Salomon Quest 4d 2 (от всичките ми други марки обувки) мембраната им замина бързо ,около 2 години , обувките са взети от Германия.
Вярно ,че е супер удобно обувка,няма нищо скъсано по нея но трябва да се носи само и единствено когато не вали или няма сняг по високото.
Мазани са със какво ли не тези обувки но нищо не помага.....


Последната промяна е направена от bebo79 на Съб Апр 27, 2019 12:34 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Апр 26, 2019 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
е те мембраните колко да им е функцията - след година седят на мястото си, но реално дали работят... Ние като чичо Скруч искаме да носим обувки докато се изтрият, че и след това някои даже ги кърпят ...хората карат един сезон , хвърлят, и нови.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Апр 26, 2019 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В един магазин (сега не си спомням в кой точно....) твърдяха, че мембраната си върши работата максимум година и половина.....
Съб Апр 27, 2019 8:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Това с мембраната е много маркетинг и почти нищо друго.
При определени условия всички обувки се мокрят и това, поне за мен, не е проблем.
Обувки с повече парчета пропускат повече от обувки с цяло парче кожа. С цяла кожа тежат повече, като се намокрят тежат още повече и са по-груби, по-неудобни.
Обувки с повече парчета, т. е. повече изкуствени материи са по-леки и по-удобни.
И двата вида са си супер, важното е мерак да има и да е хубаво времето.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Съб Апр 27, 2019 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично не бих дал никога повече 300 и повече лева за Salomon на които мембраната му кара по малко от 2 години ....
Не съм казал ,че искам да ги нося до пенсия тези обувки ,поне да издържаха малко повече от 2 години , не смятам да купувам всяка година подобни .....както и да са ми мокри краката
Съб Апр 27, 2019 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Аз лично не бих дал никога повече 300 и повече лева за Salomon на които мембраната му кара по малко от 2 години ....
Не съм казал ,че искам да ги нося до пенсия тези обувки ,поне да издържаха малко повече от 2 години , не смятам да купувам всяка година подобни .....както и да са ми мокри краката


Факт.
Дори за бързи летни преходи не си струват, на цената на маратонки за планинско бягане на Ласпортива са, а те са доста по-добри и издръжливи.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Апр 27, 2019 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Това да не е кисело мляко та говорим за някакъв определен срок. Ако ходиш рядко и по-малко обувката ще издържи повече и обратното.
Соломонките са добри обувки, но това е само мое мнение.. и на Ангел Smile
Като се видим някъде горе ще довършим спора на по бира Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Съб Апр 27, 2019 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ла спортивата каквото е оранжев етикет на снимката горе, е в промоция. Поразпитах продавачите в магазина Спорт бокс и ми обясниха, че периодично, постоянно обявяват обща промоция на поне 20 Спортиви и 20 модела свинемон- там стари модели няма , всичко е до година от датата на производство. И задължително си имат и големи номера - 44 до 47, не като някои други магазини като им останат номер 35 и 36, да тръбят за примоция.
Отделно на вторият етаж има още 3-4 щанда на още по -голяма промоция, основно свинемон.
Друг добър магазин за промоции е Макс Спорт на бул. България . Там бяха обявили промоция на всички високи обувки / защото някой отговорен фактор във фирмата бил решил, че "висока" значи "зимна" / и могат да се забият на половин цена много добри и удобни Доломити, които имат средна подметка за разлика от Спортивата /. Е само 2-3 модела са , но един Доломит като уцелиш - си е класа.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Апр 30, 2019 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 35 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov