ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на щеки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на щеки
Автор Съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
bebo79 написа:
Аз имам 2 модела на Leki, единия е карбон и ако не бях го счупил със котката миналата зима нямаше да има проблеми , поправиха ми го и не ми е създавал главоболия до момента......


Не каза кой, как и дали добре ги е оправил.
Ще споделиш ли?


Здравей,преди време когато ги направих ме бяха питали на лична за щеките....още тогава ги дадох на човека и ги оправи.

Няма как да се прибере до край но това лично мен не ме притеснява,важното е ,че почти не си личи и е здрава.


Пет Мар 15, 2019 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivaylod



Регистриран на: 06 Ное 2016
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Понеже не съм ползвал досега щеки, а и не съм ходил много по планините, бих искал да ви попитам дали тези си заслужават парите:
https://www.amazon.co.uk/Black-Diamond-Trail-Trekking-Poles/dp/B00GZPZ03Q/ref=sr_1_2_sspa?keywords=Black+Diamond+Trail+Trekking+Poles&qid=1557256443&s=sports&sr=1-2-spons&psc=1

В момента са около 102 лв. амазона.
Казаха ми, че марката прави качесвени щеки, но ще съм благодарен ако някой може да сподели конкретни впечатления.
Приемам съвети и за други предложения до този бюджет. Висок съм 183 см. 68 кг.
Вто Май 07, 2019 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
ivaylod написа:
Здравейте,

Понеже не съм ползвал досега щеки, а и не съм ходил много по планините, бих искал да ви попитам дали тези си заслужават парите:
https://www.amazon.co.uk/Black-Diamond-Trail-Trekking-Poles/dp/B00GZPZ03Q/ref=sr_1_2_sspa?keywords=Black+Diamond+Trail+Trekking+Poles&qid=1557256443&s=sports&sr=1-2-spons&psc=1

В момента са около 102 лв. амазона.
Казаха ми, че марката прави качесвени щеки, но ще съм благодарен ако някой може да сподели конкретни впечатления.
Приемам съвети и за други предложения до този бюджет. Висок съм 183 см. 68 кг.


Здравей,
В Basecamp в момента са на 127 лв.:
https://basecamp-shop.com/product/black-diamond-scheki-trail-back-2018-ss2019-bg
Отиди да ги пробваш. Аз ползвам такива от 3-4 години и не мога да се оплача.
Нед Юни 09, 2019 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Ползвах един модел на Блек Даймънд, много подобен на този, с тази разлика, че бяха двусегментни. Също нямах оплаквания, много удобни ми бяха преди да загубя едната, иначе все още щях да ги ползвам.
Нед Юни 09, 2019 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popov308



Регистриран на: 12 Яну 2021
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Един въпрос от абсолютно начинаещ: Има ли полза от употребата на една щека или задължително трябва да е комплект от две? Поръчах една щека Leki Trail, която е с регулируема височина /до 145 см./. В друг интернет магазин видях комплект щеки Leki micro trail ta. Те са две, но с фиксирани дължини /избираш между 115 или 130/. Сега си мисля, че се прецаках... Май трябваше да поръчам комплекта от две щеки. Аз съм 173 см. Вероятно 115 ще е моят размер, защото с тях ръцете ще са приблизително под 90 градуса в лактите. Това изчетох в нета, картинки гледах много, но моля за мнение и от хора, които действително са ползвали щеки!
Вто Яну 12, 2021 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
popov308 написа:
Един въпрос от абсолютно начинаещ: Има ли полза от употребата на една щека или задължително трябва да е комплект от две? Поръчах една щека Leki Trail, която е с регулируема височина /до 145 см./. В друг интернет магазин видях комплект щеки Leki micro trail ta. Те са две, но с фиксирани дължини /избираш между 115 или 130/. Сега си мисля, че се прецаках... Май трябваше да поръчам комплекта от две щеки. Аз съм 173 см. Вероятно 115 ще е моят размер, защото с тях ръцете ще са приблизително под 90 градуса в лактите. Това изчетох в нета, картинки гледах много, но моля за мнение и от хора, които действително са ползвали щеки!

Спокойно, не си се прецакал. Smile Добре е щеката да може да се регулира по дължина.

Има полза и от само 1 щека. Аз ходя предимно с 1 щека, в редки случаи – с 2 щеки.
Причината – искам едната ръка да ми е свободна, за да мога да държа стабилно фотоапарата с нея (щеката пречи на снимките).
Ако преходът е много труден и изисква повече усилия (например има голяма денивелация за изкачване) – тогава ползвам 2 щеки.

Щеките се амортизират и чупят, едва ли ще минеш само с 1 щека, така че ако след време купиш още 2 – няма да са ти излишни.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Яну 12, 2021 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
popov308 написа:
Един въпрос от абсолютно начинаещ: Има ли полза от употребата на една щека или задължително трябва да е комплект от две? Поръчах една щека Leki Trail, която е с регулируема височина /до 145 см./. В друг интернет магазин видях комплект щеки Leki micro trail ta. Те са две, но с фиксирани дължини /избираш между 115 или 130/. Сега си мисля, че се прецаках... Май трябваше да поръчам комплекта от две щеки. Аз съм 173 см. Вероятно 115 ще е моят размер, защото с тях ръцете ще са приблизително под 90 градуса в лактите. Това изчетох в нета, картинки гледах много, но моля за мнение и от хора, които действително са ползвали щеки!


Аз съм по-нисък от теб с точно един сантиметър. Ходя винаги с 2 щеки, само когато съм с котки по заледен склон не ползвам щеки, а само пикел. Дължината на щеките не винаги е константа. Тя може да варира с няколко сантиметра в зависимост, дали изкачваш или спускаш. Зависи и от техниката на ползване. Но не е грешно веднъж като уцелиш идеалната дължина и да не пипаш повече. Хубавото на сгъваемите щеки е, че лесно се транспортират. Има и участъци с въжета (Кончето, Голям Купен, Сивричал, Павлев връх), където щеките по-скоро пречат и е най-добре да се сгънат и закачат на раницата. Затова горещо препоръчвам да са сгъваеми.

Един съвет от мен - гледай да са възможно най-лекички.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Яну 12, 2021 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popov308



Регистриран на: 12 Яну 2021
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Щеките пристигнаха. Онази, която трябваше да е една, всъщност се оказа комплект от две. Сега вече знам, че трябва да се обръща внимание на думичката "pair", но тогава, кой ти гледа... Нищо, не им се сърдя. Wink Ако някой не знае, да кажа какво научих. При поръчка на стоки от Англия, мито се плаща за стойност над 150 евро. Под 150 евро се плаща само ДДС. Върху 165 лева, на мен ми излезе 21 лева /не знам как го изчислиха/. Трябва да имате и личен митнически номер ЕОРИ. Вади се безплатно, за 20 минути. Искат стоката да бъде описана подробно, включително и от какъв материал е, за какво служи и пр. Дори и с тези упражнения, пак излиза по-евтино от цените на магазините в БГ. За избор между различни артикули, въобще не говоря...
Пон Яну 25, 2021 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Caleb



Регистриран на: 08 Май 2019
Мнения: 38
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
насочи съм се към закупуване на нови щеки (до сега ползвах от декатлон)
Прочетох темата и потърсих в нета, но не успях да намеря особено актуални мнения за Komperdell и в частнос модела Titan Explorer Pro
Някой ползва ли такива и в частност има ли проблеми с тях
В магазин стената се предлагат с 3 години гаранция
Чет Яну 28, 2021 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Когато извадих щеките за пръв път, един около 140 килограмов юнак ми се подхилкваше. Когато започнахме да катерим заедно баира, килограмите си казаха тежката дума. Smile Съжалих го и му дадох едната щека и сега знам със сигурност, че щеките ми са здрави. Laughing
Съб Фев 27, 2021 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Caleb



Регистриран на: 08 Май 2019
Мнения: 38
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
купих един комплект щеки Komperdell Titanal Explorer Pro
От Стената и на третото ходене на витоша им падна единия заключващ механизъм,
При това ползвани от приятелката ми която е 45 кила
В Стената ги оправиха за 1 ден, но отговорът им бил че просто е било “къса клечка”, а не че били некачествени, въпреки че тези са им най-скъпите некарбонови щеки
Понеже ще взимам още един комплект, който в никакъв случай няма да е Komperdell
Съм се насочил към
Leki Sherpa xl (от намасте)
И четирите модела на Black Diamond от вертикален свят
Expedition 3, Trail, Trail Back octane/raging sea.
Кой от тях бихте ми препоръчали и на кой е най-добре организирана сервизната дейност
Защото с тия Komperdell малко се наплаших - предходните ми от най-евтините в декатлон изкараха 3 години,
а тези се повредиха на третия преход на Витоша
Тези на БД имат ли някакви различия освен теглото?
Пет Апр 09, 2021 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Caleb написа:
...Komperdell

Не съм им особен фен на ония от стената, но в случая е по-вероятно да са били прави. Компердел е "мерцедесът" на щеките. Ползвам такива още от 1999г. Винаги съм купувал най-простия и евтин модел, варират от 50 до към 80 лв. Първите изкараха 15 години, дадох ги на един да ходи с тях в Каракорум и там по пясъците на Балторо с триста зора е успял да ги съсипе, но това става едва след 15 годишна експлоатация. От тогава имам още три чифта, за мен и около мен хората... Нито една щека досега не ми е правила проблем. Така, че премисли дали да си вземаш Леки. Тия май кренвирши правеха, и имам чувството че на кулинарна тема са по-добри. Последното е майтап. Имам обаче непосредствени наблюдения, когато си купих първия компердел, а една гъзарка си купи най-скъпия модел точно Леки... Издъниха се нейните, на студено не затягаха и се въртяха по идиотски начин... И не се лъжете, че като давате много пари, си купувате най-качественото...
Пет Апр 09, 2021 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Проблема на Black Diamond новите щеки е че смениха механизма на заключване и може да ти изпусне някой път като ги напънеш. Рядко става но е възможно. Един приятел им направи рекламация и те му пратиха стария модел като бонус към тези ...

Това е хубавото че Black Diamond си държат на реномето ..

Ето тези са стария модел с тези закопчалки и са железни , аз ползвам такива .


https://www.rei.com/media/c3a03e18-0392-4659-a922-b92c4e8b9717?size=784x588
Пет Апр 09, 2021 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Caleb



Регистриран на: 08 Май 2019
Мнения: 38
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
.. И не се лъжете, че като давате много пари, си купувате най-качественото...

Въобще не ми е належащо да дам 200+ лева за щеки
Просто ми е удобно ходенето с щеки и реших да си купя нещо по-добро от описаните от Декатлон
Иначе аз не видях Компердел по 50-80 лева.
Има само едно по-евтини но са от два сегмента и са около 140 лева
Прочетох цялата тема и затова се насочих към посочените две марки, иначе не държа да са такива.
А Компердела беше за подарък, затова се насочих към тях, но се оказаха не особено надеждни, пък и отношението не беше ОК - по-скоро беше нещо нормално за продавачите отколкото да се притеснят че стоката им е дефектирала
Пет Апр 09, 2021 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Преди повече от десет години купих щеки Леки Виста, несгъваеми (такива търсех), бяха намалени на 30 лв. (!), от "Стената". Досега съм сменил два чифта накрайници и имам още два чифта резервни. Надявам се докато мога да ходя, да не се налага да търся други щеки!
Пет Апр 09, 2021 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Следваща
Страница 32 от 33

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov