ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на включилите се, но все пак не видях някакви споделени впечатления от моделите, за които питах. В смисъл от хора, които са ги носили и могат да кажат дали са доволни или не. А за Kayland plume micro нещо? Обаждах се и ми казаха, че са правени в Румъния, марката е италианска. Имат 2 години гаранция.
За Dachsten Sonnblick, които се правят у нас, също казаха 2 години гаранция. Но не видях някакви мнения и за тях. Може би не са от предпочитаните тиристически марки? Иначе Соломона 4 Д третата серия ми се виждат стабилни, но са друг ценови клас Smile - 400 лв. ,а другите X ultra 3 mid и X chase mid, нещо не ми вдъхват доверие за стабилна обувка, знам ли... . Значи от Соломонките, единствено 4д третата серия, мисля и 2 серия(но няма номера) бих си взел, но цената си е висока. Мислех нещо, ако успея до 280 лв. да взема....ще търся още варианти и ако пък някой напише нещо за някоя от двете марки, за които бях питал в началото. Ако не, здраве да е.
Вто Апр 30, 2019 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Те затова тия Спорт Бокс дават по 3 месеца гаранция само.....за 3 месеца няма как да ги прецениш що за стока са ,освен ако не правиш КЕ с тях.

От вън дават по 2 години на Ла Спортива,да не говорим ,че и някой модели са много по евтини.


Последната промяна е направена от bebo79 на Вто Апр 30, 2019 11:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 30, 2019 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
emiliqn 78 написа:
Благодаря на включилите се, но все пак не видях някакви споделени впечатления от моделите, за които питах. В смисъл от хора, които са ги носили и могат да кажат дали са доволни или не. А за Kayland plume micro нещо? Обаждах се и ми казаха, че са правени в Румъния, марката е италианска. Имат 2 години гаранция.
За Dachsten Sonnblick, които се правят у нас, също казаха 2 години гаранция. Но не видях някакви мнения и за тях. Може би не са от предпочитаните тиристически марки? Иначе Соломона 4 Д третата серия ми се виждат стабилни, но са друг ценови клас Smile - 400 лв. ,а другите X ultra 3 mid и X chase mid, нещо не ми вдъхват доверие за стабилна обувка, знам ли... . Значи от Соломонките, единствено 4д третата серия, мисля и 2 серия(но няма номера) бих си взел, но цената си е висока. Мислех нещо, ако успея до 280 лв. да взема....ще търся още варианти и ако пък някой напише нещо за някоя от двете марки, за които бях питал в началото. Ако не, здраве да е.


Питай по тел. в Спортбокса, преди 2 седмици Сало 4 Д беше на промоция и ми се видя около 290 лв, не е 400. Тази серия правилно е най-стабилна . Другият начин - пробваш кой е точният ти номер , и го поръчваш от чужбина - в момента е 126 евра и имат всички номера + безплатен транспорт в https://www.streetprorunning.com/de/salomon/2912-quest-4d-3-gtx-grau-schwarz-402455.html?belboon=0047d0004c6e04f0310058e6,4798539,

Днес 1 май, минах през Спортбокс - Швайнемон 4 Д 2 / в 3 е ново само капсите за връзките и е вярно 395 лв редовна цена / е на примоция от 290 лв, добра цена . Но все пак едно телефонче за наличие на номера е желателно.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Апр 30, 2019 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Caleb



Регистриран на: 08 Май 2019
Мнения: 38
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
от известно време чета форума и реших да се регистрирам с питане за избор на трисезонни обувки.
Към момента имам Jack Wolfskin Vojo Hike Texapore, които са на година и половина.
Тази зима взеха да пропуска при ходене в киша, като след скорошното качване към вр. Орфей се появи и дефект в един от шевовете.
Общо-взето трябва да си търся нови обувки за преходи по нашите планини, като зимни екстремни неща не предприемам на този етап - единствено преходи при хубаво време зимата и по зимните пътеки.
Поразгледах доста мнения и съм се насочил към марката Ла Спортива, ( https://esport.bg/turisticheski-obuvki/49578-326717-trango-trk-leather-gtx-carbon-pumpkin-40.html#/1245-razmereu-440 https://esport.bg/turisticheski-obuvki/44663-342421-trango-guide-evo-gtxyellow-black-43.html#/1678-razmereu-455 ) но реших да се допитам до Вас за допълнителни мнения.
Отделил съм бюджет до около 500 лева (ако са по-евтини и качествени, няма да откажа Smile ), с надежда са ми служат повече от предходните.
Какво бихте ми препоръчали за горепосочените активности и от къде може да бъде закупено в БГ. Предпочитам да е от физически магазин,
защото много трудно си целя номера дори и на всекидневните обувки.
Предварително благодаря за отговорите
Сря Май 08, 2019 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
emiliqn 78 написа:
Благодаря на включилите се, но все пак не видях някакви споделени впечатления от моделите, за които питах. В смисъл от хора, които са ги носили и могат да кажат дали са доволни или не. А за Kayland plume micro нещо? Обаждах се и ми казаха, че са правени в Румъния, марката е италианска. Имат 2 години гаранция.
За Dachsten Sonnblick, които се правят у нас, също казаха 2 години гаранция. Но не видях някакви мнения и за тях. Може би не са от предпочитаните тиристически марки? Иначе Соломона 4 Д третата серия ми се виждат стабилни, но са друг ценови клас Smile - 400 лв. ,а другите X ultra 3 mid и X chase mid, нещо не ми вдъхват доверие за стабилна обувка, знам ли... . Значи от Соломонките, единствено 4д третата серия, мисля и 2 серия(но няма номера) бих си взел, но цената си е висока. Мислех нещо, ако успея до 280 лв. да взема....ще търся още варианти и ако пък някой напише нещо за някоя от двете марки, за които бях питал в началото. Ако не, здраве да е.



Две приятелки ползват от няколко години Кайленд и са доста доволни.
Аз също се замислям за Кайленд или Фитуел.
Сря Май 08, 2019 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Caleb написа:
Здравейте,
от известно време чета форума и реших да се регистрирам с питане за избор на трисезонни обувки.
Към момента имам Jack Wolfskin Vojo Hike Texapore, които са на година и половина.
Тази зима взеха да пропуска при ходене в киша, като след скорошното качване към вр. Орфей се появи и дефект в един от шевовете.
Общо-взето трябва да си търся нови обувки за преходи по нашите планини, като зимни екстремни неща не предприемам на този етап - единствено преходи при хубаво време зимата и по зимните пътеки.
Поразгледах доста мнения и съм се насочил към марката Ла Спортива, ( https://esport.bg/turisticheski-obuvki/49578-326717-trango-trk-leather-gtx-carbon-pumpkin-40.html#/1245-razmereu-440 https://esport.bg/turisticheski-obuvki/44663-342421-trango-guide-evo-gtxyellow-black-43.html#/1678-razmereu-455 ) но реших да се допитам до Вас за допълнителни мнения.
Отделил съм бюджет до около 500 лева (ако са по-евтини и качествени, няма да откажа Smile ), с надежда са ми служат повече от предходните.
Какво бихте ми препоръчали за горепосочените активности и от къде може да бъде закупено в БГ. Предпочитам да е от физически магазин,
защото много трудно си целя номера дори и на всекидневните обувки.
Предварително благодаря за отговорите


Тези обувки към които си се насочил, лятото ще завриш в тях. За 500 лв спокойно можеш си взе един по-масивен чифт за по-студено време и едни по-леки за по-топло.
Ля Спортива има доста модели в Спорбокс, както и е видно от снимката горе , но освен че са доста и излишно скъпи , са иключително твърди обувки, като гьон.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Май 08, 2019 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Caleb



Регистриран на: 08 Май 2019
Мнения: 38
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора.
Може ли да ми препоръчате конкретна марка/модел, подходящи за лятото, пролетта и есента.
Не държа да са Ла Спортива, просто не мога да се ориентирам в огромното разнообразие от марки и модели.
От Джак Улфскина бях доволен - много леки, удобни, не запаряваха, но това че взеха да се мокрят ме разочарова, както и дефекта в шева.
Чет Май 09, 2019 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
E то в киша почти няма обувка която да не пропусне
Чет Май 09, 2019 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
То май като цяло няма мембрана за обувки дето да издържа повече от година-две. За киша, реки, язовири и други подобни единственото сигурно е гумени ботуши... Иначе цяла кожа или от две-три парчета импрегнация и готово.
Чет Май 09, 2019 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Така си е - в киша и росна трева горе-долу всички обувки пропускат. То пък голям праз като пропуснат, тамън мембраната да поработи малко и да позволи на влагата да излезе навън. Но затова е нужно да се правят дълги преходи - за да има време да ти изсъхнат краката Very Happy

Този Джак Уолф.. правят ли хубави неща за планина? На мен винаги са ми се стрували твърде фешън, но може и да бъркам.

Ако все пак си решил да сменяш обувките те съветвам да прочетеш същата тази тема няколко страници назад, колкото повече толкова по-добре.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Май 09, 2019 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Поне от моя опит, едни обувки да са от цяло парче кожа, нищо не значи като някакво предимство. Като е цяло парче, че огъва и става гънка или две някъде , която се цепи и спуква и дотам са. Реално обувките които имах от цели кожи, по - бързо се сцепваха, от тези които са съшити от много детайли. Съшитите обувки повече имат смисъл, защото поемат усукване и напрежение.
И се отказах от обувките от целите парчета отдавна вече. Те са си един архаичен остатък от едно време, когато майсторите от Тирол така са си работели - с калъпи и кожи. Сега технологиите напреднаха и Снинемонът ми от Индия е като че ли не е пипан от синхалска ръка - шевовете са толкова точни, че сигурно робот ги е правил.
Друго - много е топло в цели обувки през лятото.
Убедил съм се , че Швайнемон в шевовете няма грешка - всичко друто може да стане, но шевовете им държат упорито, не се късат.
За лятна, много стабилна и удобна , с изключително добра, пружинираща средна подметка, дуракоустойчива на клек и кал, не съм имал по-добро от това : Salomon X Ultra 3 Mid :

https://www.salomon.com/sites/default/files/products-images/2000x2000/x-ultra-3-wide-mid-gtx__L40129500.jpg

Това над подметката дето лъщи не е скай, а най-новата технология на Свинемон за обработване на кожата с полиуретан. Та кожа е , пропита с полиуретан - дурако и водоотблъскващо действува, но запазва здравината и еластичността на вожата.

в момента са под 200 лв тук : https://www.wigglesport.de/ . Тези от 1 май до 1 ноември немат грешка тоа модел . Пробаш си ги в Спорт Бокс / носи си дебел чорап ! / и после ако цената е височка, си ги поръчваш от странство, след като си знаеш номера.

Това за мен е среднотежка лятна, ранноесенна и къснопролетна обувка, добра за Рила и Пирин, и навсякъде другаде подобно. Повече е универсална обувка. Но за излизане на скала без пътеки, има си друг свинемон , много подходящ https://www.salomon.com/en-int/shop-emea/product/evasion-2-mid-ltr-gtx.html - с който може да се ходи седмица , а не цвички Ля спортиви или подобни апроуч недомислици, които след 2 часа с тях трябва да куцаш надолу с плюски и подбити краци..

За модел за по-студено време друг да каже, Милет , Мазоло и други чукундури които придобих във времето се оказаха дървета и едва едва се навивам да ги обуя за доизносване. Добре че едни Доломити ме спасиха. Въпреки че и горният Саломон за до -5 С няма някакъв проблем.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Май 10, 2019 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
... Милет ...и други чукундури ...

Имал съм и продължавам да имам три различни модела на Милет, и трите са просто ненадминати.
Имал съм и три различни модела Соломон - три причини всеки път "да куцаш надолу с плюски и подбити краци", истински чукундури, още в кутията и като нови - вонящи отвътре на опикана овча кошара.
Това също го имайте предвид.
Пет Май 10, 2019 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
аngel написа:
... Милет ...и други чукундури ...

Имал съм и продължавам да имам три различни модела на Милет, и трите са просто ненадминати.
Имал съм и три различни модела Соломон - три причини всеки път "да куцаш надолу с плюски и подбити краци", истински чукундури, още в кутията и като нови - вонящи отвътре на опикана овча кошара.
Това също го имайте предвид.


О.К. Владов Very Happy . Но ти / по спомен по снимка на модела който последен си ползувал , корейски май беше / това е било максимум 2003-4 година. Аз започнах да се обувам със свинемон 2007 година.
Всичко тече , променя се . Нещо става добро, друго се скапва... с умиление си спомням първите ми Кастингери от 1982 год., това след пионерките беше все едно извънземно...После още едни с Вибрам...:

Корейският свинемон ползуваше подобни червени връзки, продаваха ги на Славейков в един магазин за тигани в зората на демокрацията....гадни бяха, смучеха вода на умряло, затова до 2007, когато случайно попаднах отново на швайнемона, бях с резерви;.
Сега ако трябва да нося такова нящо, по-добре да изкарам 6 месеца ГУЛАГ. За здравина, са неунищожими. И голямата брадва се зацепи в тях, не мръдна.
Малко майтап, да не се връжете, ма си е истина..не можах ги нацепя. тежаха към 3 кила по спомен, 89 марки дадох още ги помня / невероятна сума за беден студент за онова време /.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Май 10, 2019 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бати модовете и админа, един раздел за саломона не щат да отворят за Ангел Smile
Ангеле, и други хора сме си взимали от твоите любими - ама кекава работа, разпориха се отгоре доста лесно, като ги натиснах на един сух клон от смрика. Аз съм между 80 и 90 кила, с около 20 кг раница, като ги натиснах и просто се разпра едната. С масивните и тежки обувки ми е по-добре. Но това е при мен, имам и съм имал повечето марки. При теб е обратното. Аз пък да ти кажа най-удобни ми бяха едни от българските netwalk, мазах два чифта от ходене и какво ли не. Може да съм уцелил единствените два качествени, ама на - държаха на всичко.
Ако има кой да преведе на разбираем за производителите на саломон език и 30% от коментарите ти, ще ти изпратят поне един контейнер с обуща Cool

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Май 10, 2019 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
В онзи магазин дето споменаваш с тиганите (Бонжур се казваше) си бях купил първите Саломонки и ги сцепих от ходене.
Преди две години взех едни Ултра мид х и не знам си какво още и бяха много слаби, иначе са удобни.
На филма с Дизела за КЕ се видя как бегаческите му маратонки не издържаха целия маршрут.....
Съб Май 11, 2019 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 36 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov