ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Беласица
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Беласица
Автор Съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Беласица Отговорете с цитат
Здравейте!
В тази красива, дива и тайнствена планина съм бил два пъти. Единият на х. Конгур или както хижарите я наричат Конгуро и другия на х. Лопово. Оттам достигнахме вр. Тумба. Питането ми за третия ми, много очакван път в Беласица е възможно ли е да се премине планината от България до Гърция през вр. Радомир и какви са изискванията по отношение на граничните власти при такъв преход?
Пон Сеп 15, 2014 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор



Регистриран на: 09 Юни 2012
Мнения: 100
Местожителство: Петрич

Мнение Отговорете с цитат
Макар че и България и Гърция са членки на Евросъюза за твое разочарование на този етап това не е възможно. Преминаването от едната в другата държава задължително става през ГКПП-та. Но и този преход ще бъде възможен, когато станем членки на Шенгенското пространство. За сега може да изкачиш първенеца на Беласица връх Калабак (Радомир) от към хижите Конгуро или Лопово.
Вто Сеп 16, 2014 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Тодор, много ти благодаря за бързия отговор. Наистина е разочароващо, но надявам се не за дълго.
А, имаш ли представа дали от гръцка страна има маркиран път от вр. Радомир?
Вто Сеп 16, 2014 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор



Регистриран на: 09 Юни 2012
Мнения: 100
Местожителство: Петрич

Мнение Отговорете с цитат
Не съм чувал от гръцка страна да има маркирана пътека до връх Калабак (Радомир). В интернет пространството намирам няколко маршрута от селата в южното подножие на планината до върха, най-подробно от който е описан този от село Мандражик (Мандраки). Прегледай линковете и дано ти свършат работа.

Това е линка за маршрута от Мандраджик: http://vision.iti.gr/routes/route.php?uid=695758f6

Пускам ти и друг линк за пътеката от село Горни Порой (Ано Пороя): http://www.anevenontas.gr/routes/?tid=1329601586 и още един за пътеката от село Неохори: http://it.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=7273838

Желая ти успех!


Последната промяна е направена от Тодор на Вто Сеп 16, 2014 4:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 16, 2014 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти! Със сигурност ще ми е полезна тази информация. Мисля, че може да се получи една много приключенска емоция от другата страна на планината. Разполагам и със според мен чудесно направения "Беласица пътеводител"!
Вто Сеп 16, 2014 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте

Все още ли не е възможно, да направя Беласица от край до край? В смисъл - да тръгна от Македония и да финиширам в България?

Поздрави
Чет Май 09, 2019 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Възможно ще бъде след като България и Република северна Македония влязат в Шенген.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 09, 2019 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ясно, няма да е скоро.

Благодаря!
Чет Май 09, 2019 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hippo



Регистриран на: 15 Сеп 2015
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Някой разполага ли с актуалния мейл, към който се пуска оведомлението за посещение на Беласица? Нашият план е да се разходим за два дена по цялото било от Скрът - Тумба - Конгур.
Сря Сеп 02, 2020 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не съм чувал да се изисква пущане на уведомление за ходене в Беласица.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 02, 2020 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Hippo написа:
Някой разполага ли с актуалния мейл, към който се пуска оведомлението за посещение на Беласица? Нашият план е да се разходим за два дена по цялото било от Скрът - Тумба - Конгур.

телефон и факс
Сря Сеп 02, 2020 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор



Регистриран на: 09 Юни 2012
Мнения: 100
Местожителство: Петрич

Мнение Отговорете с цитат
Носете си личните карти във вас и не си усложнявайте нещата сами! Smile
Чет Сеп 03, 2020 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yu1up



Регистриран на: 17 Мар 2015
Мнения: 58

Мнение Отговорете с цитат
Писмо до гранична полиция не е усложняване! По-добре е така, отколкото да имате проблеми на границата.


Последната промяна е направена от yu1up на Пет Сеп 04, 2020 3:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 03, 2020 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hippo



Регистриран на: 15 Сеп 2015
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите. Обадих се на телефона на ГП в Смолян, който ми пратихте като линк. Там бяха любезни да ми дадат техен мейл и обещаха да препратят инфото с данните ни към ГП Петрич. Не отнема кой знае колко време и така е по-добре и за граничарите, ако видят хора на билото на Беласица, да не се морят да ги пресрещат. Надявам се всичко да е наред.

Един въпрос за маршрута - в края на последната серпентина над с. Габрене, маркировката влиза ли в гората? https://kade.si/#map=19/2557528.46/5064153.45/0
Доколкото знам коларският път е този, който прави завой наляво и изкачва кък една ловна хижа. На този кръстопът лесно ли е да се ориентираме накъде да продължим? Ако някой е ходил и си спомня маршрута, ще ми е полезно.
Пет Сеп 04, 2020 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Догодина живот и здраве мисля да направя преход от с.Габрене - вр.Тумба - граничното било - х.Конгур/х.Беласица. За целта разчитам на нощувка в х.Лопово, но не знам дали работи още. Някой знае ли?

_________________
Добрата преценка се дължи на опита, а той - на лошата преценка.
Пон Сеп 14, 2020 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov