ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
bebo79

Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Аз съм много доволен от лятното термобельо на барс и сега като гледам какво ти е препоръчал Ристо Туристо се замислям дали няма да ми свърши добра работа и на мен зимното именно за спане под звездите.
Само една чуденка имам. Аз полареният клин си го представях всъщност като по-тесен панталон, който можеш да облечеш върху термобельото например, т.е. като допълнителна дреха и още един слой.

Twoo, твоя клин такъв ли е? Ама то щом е клин, сигурно няма да е такъв.

Владоф беше споменавал преди време за нещо такова тук във форума и оттогава се оглеждам да си взема. Идеята ми е да си набавя още един слой, а не още едно термобельо.

Ще трябва да пробвам тази по евтина комбинация докато не е минал сезона по високото,ако не що гомисля за другата зима.
Вто Май 14, 2019 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zifri

Мнение Термобельо за активен спорт Отговорете с цитат
Здравейте! Дъщеря ми тренира от скоро биатлон и ми се иска да и взема хубаво,топло термобельо. Попаднах на тези продукти, но изобщо не съм сигурна какво ще е подходящо за активна тренировка. Бих се консултирала с треньорите, но в момента те са в Сърбия на състезания, а цената е доста изкушаваща, за да ги изчакам да се приберат Very Happy Миналата зима ползвахме бельо от Лидл (не беше ясно колко ще продължи ентусиазма от тренировките и не ми се хвърляха пари), но имаше случай на тренировки и едно състезание при -10 градуса и определено си беше студено на детето. Да поясня- трябва ни за престой и тренировки на открито,във всякакво време и температура, до 3ч на ден, след това се преобличат.Евентуално се ползва чак на следващия ден,т.е. има време да изсъхне. Ще се радвам някой да сподели мнение и да ме насочи. Аз съм тотално спортно неграмотна и приемам предложения Oops
1. https://www.sportdepot.bg/product/helly_hansen_termobelyo_jr_lifa_merino-N_HH-48659-990-basic.html?i=13889
2. https://www.zajo.net/bg/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8/ikoo-kids-merino-set-black.p7580-1.html
3. https://woolcollection.com/view_artc.php?id=237
Вто Юли 09, 2019 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg

често зиме попадам в ситуации, когато след физическо натоварване се налага да стоиш на едно място и правилно си се насочила към мерино - всякаква синтетика просто не ми е пазила толкова топло и в същото време незапарващо.
https://www.zajo.net/bg/детски/ikoo-kids-merino-set-black.p7580-1.html - това има бамбук, който не е особено смислен зиме, според мен. Освен това него толкова го обработват, че реално е с механичните свойства на синтетично влакно и може да дразни кожата.

https://woolcollection.com/view_artc.php?id=237 - е чисто мерино, което, според мен е най-добре.

https://www.sportdepot.bg/product/helly_hansen_termobelyo_jr_lifa_merino-N_HH-48659-990-basic.html?i=13889 - това има голям процент полипропилен, който, доколкото вървят синтетиките май е най-безвреден, но все пак е синтетика.

Мога да ти дам следната препоръка - вземи горнището да е 100% мерино, а долнището да е синтетика. Причините са няколко.
Мерино е хубаво да не се пере прекалено често, защото си е вълна. За сметка на това не се вмирисва толкова бързо и може да бъде "проветрено" на простора за няколко часа и почти всичката му миризма изчезва. За торс е подходящо, защото има по-добри топлоизолационни свойства(а в торса са повечето важни органи и е хубаво да са топли, когато спреш на едно място).

Синтетиката има други свойства - по-бързо се вмирисва, но пък понася често пране, а също така е по-устойчива на износване. Не е толкова приятна на краката, но при ски бягане има много търкане в областта на бедрата и коленете и аз сменям мериносови клинове през 2 години(мериносови блузи през 5) дори при положение, че не пантя особено усилено и редовно. Също така потенето при чатала не е като потенето под мишниците. Под мишниците потта, макар и да мирише, като се проветри блузата, почти изчезва. При чатала остава една миризма, която се натрупва бързо(независимо колко си чист и се къпеш редовно и т.н. просто мястото е такова, че дори само от газове се натрупва миризма) и си иска редовно пране.

Та така - затова моят съвет е две блузи мерино, за да могат да се редуват и проветряват по-дълго време и два клина синтетика, за да може, докато единият се пере, да ползва другия. Парите не са малко знам.
Чет Юли 11, 2019 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zifri

djogobg написа:
често зиме попадам в ситуации, когато след физическо натоварване се налага да стоиш на едно място и правилно си се насочила към мерино - всякаква синтетика просто не ми е пазила толкова топло и в същото време незапарващо.
https://www.zajo.net/bg/детски/ikoo-kids-merino-set-black.p7580-1.html - това има бамбук, който не е особено смислен зиме, според мен. Освен това него толкова го обработват, че реално е с механичните свойства на синтетично влакно и може да дразни кожата.

https://woolcollection.com/view_artc.php?id=237 - е чисто мерино, което, според мен е най-добре.

https://www.sportdepot.bg/product/helly_hansen_termobelyo_jr_lifa_merino-N_HH-48659-990-basic.html?i=13889 - това има голям процент полипропилен, който, доколкото вървят синтетиките май е най-безвреден, но все пак е синтетика.

Мога да ти дам следната препоръка - вземи горнището да е 100% мерино, а долнището да е синтетика. Причините са няколко.
Мерино е хубаво да не се пере прекалено често, защото си е вълна. За сметка на това не се вмирисва толкова бързо и може да бъде "проветрено" на простора за няколко часа и почти всичката му миризма изчезва. За торс е подходящо, защото има по-добри топлоизолационни свойства(а в торса са повечето важни органи и е хубаво да са топли, когато спреш на едно място).

Синтетиката има други свойства - по-бързо се вмирисва, но пък понася често пране, а също така е по-устойчива на износване. Не е толкова приятна на краката, но при ски бягане има много търкане в областта на бедрата и коленете и аз сменям мериносови клинове през 2 години(мериносови блузи през 5) дори при положение, че не пантя особено усилено и редовно. Също така потенето при чатала не е като потенето под мишниците. Под мишниците потта, макар и да мирише, като се проветри блузата, почти изчезва. При чатала остава една миризма, която се натрупва бързо(независимо колко си чист и се къпеш редовно и т.н. просто мястото е такова, че дори само от газове се натрупва миризма) и си иска редовно пране.

Та така - затова моят съвет е две блузи мерино, за да могат да се редуват и проветряват по-дълго време и два клина синтетика, за да може, докато единият се пере, да ползва другия. Парите не са малко знам.

djogobg, много благодаря за отзива и съвета. За момента мисля да заложа на един сет,не за друго,а понеже през следващия зимен сезон вече няма да може да се ползва. Децата в тази възраст растат с часове Smile За по-топлите дни има комплект термобельо от Декатлон - не е кой знае какво,просто върши работа. Но след едно състезание м.Март на Пампорово при -10 градуса,чак ми стана жал за детето - с часове не успя да се стопли. Та затова не ми се скъпи цената.Най-вероятно ще взема комплекта 100% мерино,да топли,пък него го износи. Ако зимата не е чак безобразна,мисля че ще се справим. И ако спорта продължи да ни вдъхновява Very Happy за по-нататък ще инвестираме повече.
Имам само още един въпрос - отпуска ли се много това бельо при ползване.Не съм сигурна какъв размер да купя - точен или по-голям.Все пак и екип трябва да се облича отгоре!?!
Чет Юли 11, 2019 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT

Местожителство: Плевен

Не се отпуска и не би трябвало да се отпуска, но трябва да се пере при определените от производителя условия / на етикета/
Чет Юли 11, 2019 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Страница 14 от 14

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.