ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 51, 52, 53

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
vedrin

Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Във версията на BaseCamp за Windows има разни настройки за шрифта:

Ако във версията за Mac има подобни настройки би могло евентуално те да помогнат.

Вто Апр 23, 2019 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin

Иначе, версията на картата за Mac подготвяме по еднообразен начин откакто изобщо правим такива версии -- посредством MapConverter. Програмчето е много старо и не се е променяло от февруари 2010 г. насам. Не ми е известно и да има някакви изменения във версиите на картата на кирилица, които да са свързани с encoding. Дали не се е променило нещо в инсталираните шрифтове или настройки на Mac-a?

Вто Апр 23, 2019 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia

vedrin написа:
Иначе, версията на картата за Mac подготвяме по еднообразен начин откакто изобщо правим такива версии -- посредством MapConverter. Програмчето е много старо и не се е променяло от февруари 2010 г. насам. Не ми е известно и да има някакви изменения във версиите на картата на кирилица, които да са свързани с encoding. Дали не се е променило нещо в инсталираните шрифтове или настройки на Mac-a?

Ами лошото е че нямам спомен кога се е прецакало. Правил съм си регулярните ъпдейти на ОС-а. Другата седмица ако имам време може да пробвам да сложа по-стара версия операционната система да видим как ще е. Другото, което ми идва като идея е ако някой има архив на кирилската версия на картата от преди година да пробвам с нея. Но определено Гармин доста зле разработват мак версиите, ама то като цяло им е дървен софтуера поне за мен.
Вто Апр 23, 2019 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli

Местожителство: Плевен

vedrin написа:
ilievvli написа:
между другото добре е на БГМ да се нанесе въжето по Кавладан и мисля, че има и ненанесени колове

С удоволствие, веднага щом се сдобием с нужните живи данни.

готово: http://mountain.bajhui.org/trac/ticket/936

Между другото няма ли да е по-добре да се измисли някакъв начин да се изобразява въжето по цялата си дължина, примерно с жълто/черна линия (или нещо подобно), а не както е сега само с надпис въже в началото и края. По този начин ще е много по-прегледно и ясно само с един поглед, защото сега като видиш надпис въже и не знаеш на къде продължава, а някой път зимата, когато е частично затрупано може да се окаже супер полезно.
Пет Май 03, 2019 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr

ilievvli написа:
...........................................................
Между другото няма ли да е по-добре да се измисли някакъв начин да се изобразява въжето по цялата си дължина, примерно с жълто/черна линия (или нещо подобно), а не както е сега само с надпис въже в началото и края. По този начин ще е много по-прегледно и ясно само с един поглед, защото сега като видиш надпис въже и не знаеш на къде продължава, а някой път зимата, когато е частично затрупано може да се окаже супер полезно.

Въжето към Мусала е направено по подобен начин. Макар и правено по живи данни, е добре да служи по-скоро за ориентир, а не за сляпо следване, защото някъде и 1 м. отклонение от ръба може да доведе до злополука, а както може би е известно дори на ръб, дори в хубаво време туристическите GPS приемници работят с минимум 3 м. грешка.
Пет Май 03, 2019 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо

Местожителство: на 950 м.н.в.

Тва е ногу яко - https://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=48958&p=1101668#p1101668
Пробвах го - става.

Чет Май 09, 2019 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov

zlia написа:
Ами лошото е че нямам спомен кога се е прецакало. Правил съм си регулярните ъпдейти на ОС-а. Другата седмица ако имам време може да пробвам да сложа по-стара версия операционната система да видим как ще е. Другото, което ми идва като идея е ако някой има архив на кирилската версия на картата от преди година да пробвам с нея. Но определено Гармин доста зле разработват мак версиите, ама то като цяло им е дървен софтуера поне за мен.

И при мен няма нито една буква на картата на Мас-а, а на Windows-а си е ок.

Сподели като отстраниш проблема Smile
Нед Май 12, 2019 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ivailo.hr

Ристо Туристо написа:
Тва е ногу яко - https://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=48958&p=1101668#p1101668
Пробвах го - става.

Възниква обаче въпроса - към кой момент е web базираната версия на картата. Предполагам в този слой тя си стои само към този момент, т.е. не търпи обичайното си развитие. Иначе е много интересно и полезно това чудо.
Пон Май 13, 2019 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr

Взимам си думите назад. Слоят се опреснява, т.е. еднакъв е с web базираната версия на картата, което е идеално за целите, за които ми трябва.
Вто Май 14, 2019 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 51, 52, 53
Страница 53 от 53

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.