ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристическа библиотека

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Туристическа библиотека
Автор Съобщение
mitrakisa



Регистриран на: 26 Сеп 2017
Мнения: 2

Мнение Туристическа библиотека Отговорете с цитат
От много време имам в мен назрява идеята за изграждане на сайт, в който да се помества издаваната през десетилетията туристическа книжнина на едно място.
Спокойно мога да кажа, че това вече е факт.

В посочения по-долу линк можете да намерите сканирани редица пътеводители, наръчници и книги за пътешествия и приключения. Над 60 заглавия от Малка туристическа библиотека.

Не съм забравил и периодиката, тук ще намерите:
1. Списание "Турист" (излизало от 1956 до 1988) - с много малки изключения цялото течение
2. Списание "Български турист" (излизало от 1902 до 1943) - лиспват около 10 годишнини
3. Списание "Млад турист" (излизало от 1913 до 1942) - тук липсите са основно от 30-те години.
4. Списание "Организатор" (издание на Юношески туристически съюз, 1920-1930) - почти половината от течението.
5. Списание "Студенец" (издание на ЮТС "Студенец" - Плевен, 1920 г.) - всички броеве
6. Списание "Народен турист" (излиза от 1945 до 1950) - тук липсите са доста

Тази библиотека се обновява периодично, когато ми попаднат нови неща. Ще съм благодарен на всеки, който има отделни броеве или годишнини от туристическата периодика да ми ги изпрати или сканира, за да може всички излизали през годините заглавия да бъдат събрани на едно място.

http://www.friendsadventures.org/%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0/
Вто Май 21, 2019 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov