ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Изкачване на връх Огреяк -1924 м/Кадийца/ във Влахина

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Изкачване на връх Огреяк -1924 м/Кадийца/ във Влахина
Автор Съобщение
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Изкачване на връх Огреяк -1924 м/Кадийца/ във Влахина Отговорете с цитат
Интересува ме тъй като става 2 години планирам подобно начинание и все нещо се проваля накрая..някой ако е бил там да даде повече интересна и точна информация....в рамкине на 2-3 дни как могат да се достигнат първенците на Влахина /Огреяк 1924 м/ и съседния на Малешевска планина /Ильов връх 1803 м/. Чел съм, че разстоянието между тях е към 3,30 часа по браздата....Чувал съм за подходи откъм село Крупник ако не бъркам и стигане до някакъв ловен заслон под връх Огреяк/2 часа по надолу.../...и малко по нагоре до изоставена застава, която по-скоро е в подножиено на връх Ильов???
Предварително благодаря за инфото!
Сря Ное 21, 2012 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Правят се в рамките на един ден без проблем (става дума с тръгване от София). След Крупник асфалтов път се качва до около 1200 метра. След разклона за Коматинските скали, пътят става черен, минава се през една застава и се качва до Илоьв връх. След това се тръгва по билото и с безобидна девивелация се излиза на Кадийца.
Има теми, напиши "Кадийца" в търсачката.
Сря Ное 21, 2012 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да това ми е ясно, но не ставаше дума за тръгване от София....Въпросът е има ли къде да спи група от поне 20-24 човека, или само на палатки...в района под един от върховете.....или трябва изходен пункт да е примерно с нощувка град Симитли..да речем....Щото инак цялото това през двата върха от изходен пункт А до същото място примерно е 6-7 часа грубо ми казаха.
Сря Ное 21, 2012 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Еми освен да ти кажа извинявай, че се занимавах да ти обяснявам неща, които вече знаеш.
Относно спането - незнам да има хижа в района, ако това е питането. Тогава(11.2009-та) ние трябваше да нощуваме на палтки, но заради студеното време се спазарихме да спим в една къща, близо до разклона за споменатите Коматински скали. Но бяхме 10-на човека.
Така или иначе, заради леснодостъпността, не виждам проблем да спите където си поискате в околността - пък ако щете и в Банско.
Ето една снимка на заставата под Ильов връх.

Сря Ное 21, 2012 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Green 65



Регистриран на: 10 Окт 2010
Мнения: 89
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, изглежда красиво....вероятно ще го сторим с чували нейде около въпросната застава, или пък на друго добро място, лятото на 2013 година!!!На GPS имам уверението, че ще имам качени данните за местоположението, което означава безпроблемно ходене! Благодаря още веднъж!
Сря Ное 21, 2012 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!

Някой има ли информация какво представлява този път, който е отбелязан на картата с прекъсната линия:

https://www.kade.si/#map=15/2559154.7/5132999.64/0

Той излиза на седловината между Влахина и Малешевска планина на македонската граница. Предполагам е бил използван от граничните. Почвен път ли е, или асфалт? И докъде може да се стигне с обикновена кола по него и дали изобщо е разрешено да се използва?

Ще съм благодарен за споделена информация!
Вто Май 28, 2019 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Макадам/почвен път с добро качество.
Седловината прави връзка между Пехчево и Симитли. Възможно е по Османско време да е била ползвана за комуникация между двете страни на планината (мое предположение, интересно е да се чуе от местни).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 28, 2019 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Макадам/почвен път с добро качество.
Седловината прави връзка между Пехчево и Симитли.


Благодаря за информацията, dido!
Вто Май 28, 2019 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov