ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине 2019
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине 2019
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да напомня малко шеговито, че едно от най-важните условия за успешно преминаване на Ком-Емине е тежестта на раницата Wink Не че не може и с 20 килограма на гърба, ама може и с 8 Very Happy


Източник: Европейски маршрути за пешеходен туризъм Е3 (Ком-Емине), Е4 и Е8

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...

Последната промяна е направена от Mariana1000 на Вто Ное 05, 2019 8:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Мар 30, 2019 6:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kakind



Регистриран на: 17 Дек 2018
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ама как докарвате 8 кила раница? Или в нея не броите храна и вода? Shocked
Щото аз като включа водата и храната отива на към 11-12 кила някъде и ми се вижда много.
Пон Май 27, 2019 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
kakind написа:
Ама как докарвате 8 кила раница? Или в нея не броите храна и вода? Shocked
Щото аз като включа водата и храната отива на към 11-12 кила някъде и ми се вижда много.


Този номер и на мен не ми е ясно как става, освен ако някой друг не им носи нещо. Само раницата, спалният чувал и шалтето ми са 5 кг. общо. Аптечката още сигурно кило (с всички кремове за слънце, обезболяващи и противовъзпалителни гелове, дезинфектанти, аутан и прочие, и ето ти ги 6 кг. С дрехите и тоалетни принадлежности ги смятам грубо общо 8 кг., слагам още едно кило за дреболии като ножче, челник, батерии, зарядно и други дреболии и ето ги 9 кг. без храна и вода. Аз вода пия много, така че слагам 3 литра вода. Храна още 500 гр. за деня и...абе грубо към 13 кг. по мои сметки. Дано не ги надвиша тези 13 кг. Пък и те са много даже. Като тръгна да събирам раницата пак ще смятам, пак ще гледам какво мога да оставя, но не изглеждат добре нещата.
Вто Май 28, 2019 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за (не)посилната тежест на прехода Отговорете с цитат
Излишен беше тоя постинг та го изтрих.


Последната промяна е направена от ray на Пет Май 31, 2019 3:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Май 29, 2019 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kakind



Регистриран на: 17 Дек 2018
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бе уж съм разписала абсолютния минимум от неща, раницата ми със спален чувал, шалте, дрехи, аптечка, челник, батерии и прочие е 8 кила. Но това е без водата и без храната. А за дрехи съм броила абсолютния минимум:
бельо и чорапи - един комплект, който нося и и един резерва
1 тениска
1 дълъг панталон
1 полар
1 ветровка
шапка за слънце
поларена шапка
ръкавици
термобельо

Нито съм се разхищавала много в количеството, нито в теглото. Затова се чудя КАК така с храна и вода ще е 8 кила ?
Oops Oops Oops
Сря Май 29, 2019 8:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
kakind написа:
Бе уж съм разписала абсолютния минимум от неща, раницата ми със спален чувал, шалте, дрехи, аптечка, челник, батерии и прочие е 8 кила. Но това е без водата и без храната. А за дрехи съм броила абсолютния минимум:
бельо и чорапи - един комплект, който нося и и един резерва
1 тениска
1 дълъг панталон
1 полар
1 ветровка
шапка за слънце
поларена шапка
ръкавици
термобельо

Нито съм се разхищавала много в количеството, нито в теглото. Затова се чудя КАК така с храна и вода ще е 8 кила ?
Oops Oops Oops


цитираните дрешки няма как да правят 8 кила - абсурд, явно има и други неща. Невиждам доста важни за прехода нещица: Тоалетни принадлежности, челник.... лекарства
Сря Май 29, 2019 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз не виждам и задължителната 8-килограмова чугунена плоча за скара

Колкото и да го мислите със сигурност ще носите неща, които няма да ви трябват. Това е закон в КомеминеизЪма Exclamation

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Май 29, 2019 10:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Анджък..... Very Happy
Сря Май 29, 2019 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kakind



Регистриран на: 17 Дек 2018
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:

цитираните дрешки няма как да правят 8 кила - абсурд, явно има и други неща. Невиждам доста важни за прехода нещица: Тоалетни принадлежности, челник.... лекарства

Писала съм челник. Естествено, че не дрехите правят 8 кила. Давах го за илюстрация, че съм гледала абсолютен минимум при приготвянето на багажа.
Раницата ми е 42 литра и половината ще е заета от спалния чувал, така че не е като да имам място да наблъскам много неща, такава ми беше и идеята в началото като планирах литража ѝ.

Реално списъка ми с всичко е това:
раницата, дрехите, които изброих вече, щеки, спален чувал, шалте, челник, високи обувки, аптечка, козметични принадлежности, дъждобран, лека кърпа за баня, телефон, пауърбанк, документи и пари, ключовете и мен Laughing

Аптечката няма да я пълня много, така че не повече от 500-600 грама ще е.
Вярно е че в сметките на раницата вкарвам и обувките, и щеките, и дрехите, които ще са по мен. Но като ги изкарам от сметката, а вкарам на тяхно място вода и храна - пак излиза почти 10 кила.

Ще си ги нося, но ми е интересно как други хора постигат заветните 8 кила с вода и храна в сметката Wink
Сря Май 29, 2019 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
дай разбивка на аптечка - 500гр ?!?
и тоалетни принадлежности
Сря Май 29, 2019 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kakind написа:
... половината [раница] ще е заета от спалния чувал, ...
Евентуално може по-лек спален чувал да се вземе, но по-леките струват повече пари. Sad

kakind написа:
... лека кърпа за баня ...
Е, сега - глезотии! Тоалетната хартия върши същата работа като леката кърпа за баня. Smile

kakind написа:
... Аптечката няма да я пълня много, така че не повече от 500-600 грама ще е... козметични принадлежности ...
Е, какво толкова има в тази аптечка, че тежи толкова много? Тубичките се изстискват, за да остане колкото за Ком-Емине. Smile

kakind написа:
... Ще си ги нося, но ми е интересно как други хора постигат заветните 8 кила с вода и храна в сметката Wink
Ами аз тръгнах с около 15 кг раница. Бях забравил да взема дъждобрана и лекарствата, но носех 800 грама сушеница и 1 кг стафиди!!!

В края на първия ден (х.„Ком“ - Гара Лакатник) ми се ревеше. На другата сутрин закусих с половин кило сушеница и 700 грама стафиди. 300 грама стафиди изхвърлих. Изхвърлих и единия чифт бельо. Зарових част от нещата до един от завоите на пътя (джезве, кибрит, лепило, разтворими напитки и други ненужни неща... Есента отидох и си ги прибрах). И раницата стана поносима.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Май 29, 2019 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
.... Зарових част от нещата до един от завоите на пътя (джезве, кибрит ..0


добър си!
джезвето предполагам е било за греяна ракия?
Сря Май 29, 2019 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Де да беше...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Май 29, 2019 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
stefan_iliev38 написа:
.... Зарових част от нещата до един от завоите на пътя (джезве, кибрит ..0


добър си!
джезвето предполагам е било за греяна ракия?
Джезвето беше вместо канче - за да топля вода за разтворимите супи и спагети, които носех за всеки случай, ако закъсам някъде за храна. На тях пишеше, че трябва да престоят 10 минути в гореща вода. Установих, че ако ги разтвориш в студена вода - също стават за ядене, обаче трябва да ги накисваш поне 20 минути.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Май 30, 2019 8:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Записах се в групата от първия пост, прекалено много време е за да ми се върже някой да го направим в малка група. Сам ми се вижда много скучно, ако мине Е-3 тази година, може да мисля за Е-4 сам следващата. Утре тръгваме, дано напиша пост и за успешен финал...
P.S. Само се моля на всички Богове да не стане нещо и да ми провали Елбрус през август.
Пет Юни 28, 2019 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov