ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гражданско общество
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 54, 55, 56  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Гражданско общество

Протестът
Против съм
9%
 9%  [ 7 ]
Подкрепям
80%
 80%  [ 59 ]
Не ме интересува
9%
 9%  [ 7 ]
Общо гласове : 73

Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Давид Мавродиев, 17г - "Една магична страна" Отговорете с цитат
Р Е С П Е К Т !!!
Позицията на 17-годишния Давид Мавродиев, чието есе е едно от победителите на конкурса „Лятно европейско междучасие“

ЕДНА МАГИЧНА СТРАНА

За теб ние сме #ДругитеЕвропейци.
Ала знаеш ли Европейски съюз, че сме чародейци?…
С магия ли, или с орисия, сме най-бедната и корумпирана на стария континент държава,
която във всичките ти класации на опашката остава.

Имаш ли друг по-слабо развит регион
от нашия Северозападен район,
на който дори една магистрала от десетки години се обещава,
но все не става?

Нямало #Кой пари да дава,
затова районът обезлюдява
и младо, и старо багаж стяга
и в другите ти страни бяга.

Имаш ли си #ЕС друга страна-член, който
на 111 място по свобода на словото в света да е обявен? Помисли, „да“ или „не“?
Или е само тази, която държи на АЕЦ „Белене“ и ще продължи в сеизмична зона да го строи, дори със стари реактори и назаем взети от Русия пари?

За да ти подскажа отговора, какво ли да сторя?
За едно #европредседателство говоря,
което с пълни кошници те посрещна,
а те изпраща с тридневен килим,
увехнал и изчезнал яко дим.

Струваше ни близо 40 000 лв. килимът от не родни,
а холандски рози,
пък тази сума в друга страна щеше да отиде за пенсии, за животоспасяващи лекарствени дози
или за инвалидни колички, в които всеки човек с увреждане да се вози.

Но недей се тормози, не зависи от теб!
Просто знай, че това е прословутото ни гостоприемство и нашият вълшебен „Привет!“,
а не рушвет.

Как, ако за теб не даваме,
ще чакаме средства от #еврофондове да усвояваме? Само не разбирам, защо винаги на едни и същи фирми ги даваш?
Да не би да остаряваш и имена да забравяш,
щом финансовият ти поток се излива все в икономиката ни сива,
даже и когато държавата жилищни сгради санира?…

…Не, с годините мъдростта идва, а не си отива. Доказва го не една твоя важна директива. Ще те питам, обаче, само за две-
Директива на Съвета 92/43/ЕИО и
Директива 2001/42/ЕО- е,
спазваме ли ги добре, или сме зле?

Защото не вярвам, #Европа,
да искаш да се унищожат природните красоти на Корал и Болата, както и на Карадере,
а и на Кресненското дефиле.

Нито да се изсичат и продават
дърветата на Странджа като трупи,
които разни престъпни групи
чакат Македония, Сърбия или Албания да изкупи.

Не вярвам и че си безразлична към случващото се в чудните Рупи,
или към твоя син един, защитеният от ЮНЕСКО национален парк „Пирин“.

Нима имаш, Европо, друга Скаптопара, че ще позволиш европейска история стара под асфалт да остава
чрез твоите пари за магистрала,
които страната ми бърза да усвоява?

В духа на паметното слово,
„Даваш ли, даваш, Балканджи Йово“,
ще те питам последно и аз на свой ред,
и ще чакам ответ:

Даваш ли, даваш, обединена Европа, мафията да управлява и все по-силна с твоя помощ да става?

Нали в твоя дом се спазва всеки закон?
Да, но при нас, #ДругитеЕвропейци, не е така, не е!
Няма ни един осъден за корупция поне,
от властовите ни върхове.

А ти ги прегръщаш, целуваш и потупваш мощните им гърбове, без да виждаш офшорните джобове на групичката олигарси.

Но млъкни сърце и стига страсти!…
Не, не искам с теб повече да споря.
Пак ли ме питаш, за коя точно страна ти говоря?
И в атласа нов, и на пергамента стария, от 1337 години все си е със същото име- #БЪЛГАРИЯ

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Юни 10, 2018 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Аlternative rock

Не беше туй ни председателство във ЕС-а,
ни присъединяване в Шенгена пусти.
Бе май една забързана игра на "класа",
що ний не разбрахме – срам за наший устрем!

Щом зърнахме там знаменцето синьо да се вей,
във наший роден край, тъй скромен,
веднага фукнахме по друмете ефропски, ней,
да покажем Ганьовски адет огромен!

Защото труд и пот, и кръв ний лейме тука, за Ефропа,
нам тя залюби ни с бленуваний конфорт хайлазов.
А наш'та Родина отпъди ни с "чепата сопа",
тъй щото в нея ний не зярваме, ни приход базов,
ни социалний рай на пазарния прийом отразов.

Що тъй разсърди ни Родино "пуста"?!
Дали що’т хаосът ти пословичен, държавен властва,
и условията правови ни липсват в наш'те съдбини?
Или пък рай не си ти с твойта красота всевластна,
със Рила, Пирин и Балкански лесове и красоти?!...

… Не, щом първата проблема на съдбата се изпречи,
пак сетихме за ней – Европата Велика, първокласна.
И ум не ни остана, ни сълза в очи да ни попречи,
да духнем ний във странско лоно страстно.

Забравихме и Вазова и Левски,
Бенковски и Борис Велики,
На Меркел и Юнкера веч сме мили и нелесни,
А не на наш'те търтеи в словата – безсловестни!

А тъжен нам Балкана ни говори -
-- Къде сте мои дъщери и синове?
Кой пропъди ви от бащините двори,
да раждате децата си във чужди домове?

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пет Ное 02, 2018 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
"Гората продължаваше да опустява, но дърветата упорито гласуваха за брадвата, защото дръжката и беше дървена, и те бяха убедени, че брадвата е една от тях...."

Валери Величков

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Ное 07, 2018 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Едно кафе и 50 лева ресто

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юни 03, 2019 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат






«Шефът на Стратегическия съвет на президента (до него) Александър Маринов - агент "Майстора" от ДС, съдържател на явочна квартира. Същият е основател на ВИС-2 в Кюстендил и близък съратник и съветник на Илия Павлов в "Мултигруп". Депутат от БСП от 36 и 37 НС (37-то е по време на кабинета Виденов). През 1995 г. е най-близкият депутат на Жан Виденов и шеф на софийската организация на БСП...

Тези хора представят Национален стратегически документ за бъдещето на България...»


Източник: https://www.facebook.com/nikolay.malev/posts/10221209804506153

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Авг 08, 2020 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Отвратително. В този аспект, можем да се замислим кой седи в дъното на размириците : https://blitz.bg/analizi-i-komentari/ekskluzivno-taynite-sluzhbi-na-rusiya-polzvat-prezidenta-radev-i-elena-yoncheva-za-svalyaneto-na-borisov_news762469.html
Някои могат да считат източника на информация за спорен, но просто се цитира проучване на сериозна организация от Великобритания. Искат да ни върнат в Съветска Азия.
Аз лично за себе си съм установил, че нивото на властта в България е такова, какво е нивото на гласоподавателите . Т.е. под средното за Европа , такъв ни е матрияла, такова правителство ще излъчваме - много под средното ниво. Няма качествени хора в БГ. Това е демократично, нивото ни е ниско и нивото на властта ще е ниско. Някой ще каже в Германия какво било...било е , и там вече населението определя облика на обществото, деградират и се въвеждат скотски порядки. В лагерите за бежанци тартори са отвъртели крановете за вода - даваш 5 евро, дават ти крана и се къпеш.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Авг 10, 2020 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:

Аз лично за себе си съм установил, че нивото на властта в България е такова, какво е нивото на гласоподавателите . Т.е. под средното за Европа , такъв ни е матрияла, такова правителство ще излъчваме - много под средното ниво. Няма качествени хора в БГ. Това е демократично, нивото ни е ниско и нивото на властта ще е ниско.

Глупости! В България има изключително умни, кадърни и качествени хора. Нивото ни не е ниско. Просто гласоподаването няма нищо общо с властта, както и гласоподавателите не излъчват правителството, защото изборите никога не са демократични.
Един ден, като си отиде и последното чавдарче, ще стане по-добре.

А президентът е ясен от самото начало, още откакто Корнелия Нинова се подхилкваше около него в изборния ден. Жалки хорица...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Авг 11, 2020 7:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Аз лично за себе си съм установил, че нивото на властта в България е такова, какво е нивото на гласоподавателите .


Абсолютно точно съм установил и същото за мен си.
Политиците, институциите, компаниите и жизнения стандарт у нас са точно на нивото на масата хора. Докато не потърсим причините в себе си (а не в премиера, президента, евреите, руснаците, американците и друга паплач), все ще сме недоволни от себе си.
Държавата във всичките и проявления е огледало на хората, които я населяват.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Авг 11, 2020 7:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Аз лично за себе си съм установил, че нивото на властта в България е такова, какво е нивото на гласоподавателите .


vaskoo написа:
Държавата във всичките и проявления е огледало на хората, които я населяват.


Разбира се, от една страна, това е така. Но, взаимодействието е в двете посоки. Както народът избира управленци на своето ниво (или поне се представят за такива), така и управленците задават определен модел на подражание. Пример, който щем-нещем следваме, защото не е лесно да се движиш срещу властта.
Вто Авг 11, 2020 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
аngel написа:

Аз лично за себе си съм установил, че нивото на властта в България е такова, какво е нивото на гласоподавателите . Т.е. под средното за Европа , такъв ни е матрияла, такова правителство ще излъчваме - много под средното ниво. Няма качествени хора в БГ. Това е демократично, нивото ни е ниско и нивото на властта ще е ниско.

Глупости! В България има изключително умни, кадърни и качествени хора. Нивото ни не е ниско. Просто гласоподаването няма нищо общо с властта, както и гласоподавателите не излъчват правителството, защото изборите никога не са демократични.
Един ден, като си отиде и последното чавдарче, ще стане по-добре.

А президентът е ясен от самото начало, още откакто Корнелия Нинова се подхилкваше около него в изборния ден. Жалки хорица...

Има да, като индивидуални единици, много интелигентни и качествени хора. Но събери 5-тима такива българи и им гледай сеира. Проблема с властта в България има и още един аспект . София, Пловдив , Бургас, Варна и още 3-4 града , събраха най-качественото население . Но ела в провинцията да видиш какво е...пълна неграмотност и дебили. Наскоро едно много интелигентно момче се премести от Нова Загора в София. За 1 година се устрои, взе си на старо приличен мерцедес и отиде в Нова Загора да се види с приятели. В някаква дискотека, без причина , го пребили до неузнаваемост, защото според неговите думи " чобаните се дразнят, ако някой е различен от тях " . Управлението в БГ се избира от тези гласуващи малограмотни хора, а трябва да се реализира в София.
Въобще старата демокрация в западното общество работи, когато има срещу себе си изпълнителни и интелигентни хора, почитащи закона. И се оказва безсилна, когато се увеличи масата на престъпници, наркозависими и маргиналите в него. Тези дни май и в Чикаго е започнала експоприация на магазини от афроамериканският майдан. Десетилетия се плащаше на афромайки да имат деца, / 800 долара за две деца, нещо такова ли беше ? / които не знаят бащите си. Тези от женски пол отново повтаряха това, от мъжки пол - банди и нарко. Размножиха се вече достатъчно, за да безчинстват в многохилядни орди. Няма да става по-добре никъде по света.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 11, 2020 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление, съм склонен да се съглася в голяма степен с angel. Sad
Получава се едно разслоение в обществото и има групи хора, за които е трудно да конктактуват вече едни с други. Различни ценности, различен светоглед, различен морал... Трудно ми е да преценя кои са болшинство. Или по-скоро не искам... Crying or Very sad
Вто Авг 11, 2020 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Започва темата с една анкета... Отговорете с цитат
....Протестът...

Болшинството гласували подкрепят. Какво подкрепят? Протеста срещу нарушаването на закона чрез нарушаване на закона? Хайде холан! Тогава какво ви прави по-добри от тези, срещу които протестирате. Дали отивайки на техните места няма да използвате техните методи? Дали не попадате в първосигнално изплетената / като на паяка в "Кацнал бръмбар..."/ двуполюсна мрежа? Все едно да пикаеш на комшията под прозореца, `щото кметът е ....рас.
В личен план, от позицията на скъпоплатен безпартиен наемник, и аз казвам "Стига!", ама не с такива методи, моля.
Вто Авг 11, 2020 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
А с какви?
Например...
Вто Авг 11, 2020 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Ето такива например.... Отговорете с цитат
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез
слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име
на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения
ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над
личността.

Имаш право да обърнеш внимание на първото предложение от ал.2 на горепосочения член от Конституцията.
Вто Авг 11, 2020 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristoroev



Регистриран на: 05 Сеп 2017
Мнения: 21
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има да, като индивидуални единици, много интелигентни и качествени хора. Но събери 5-тима такива българи и им гледай сеира.

Ангел и тук е прав. Затова според мен реална алтернатива на сегашната политическа система няма. Ще ни управляват полицай и военен и това е, за съжаление.
п.п. Не че имам нещо против военни и полицаи.

_________________
Един мъж никога не може да понесе несгодите в този живот на трезво.
Вто Авг 11, 2020 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 54, 55, 56  Следваща
Страница 40 от 56

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov