ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
vve



Регистриран на: 21 Май 2019
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Среща на една от януарските ми разходки тази година след като беше приключил ловния сезон на дива свиня.Глиганчето е ранено и понакуцва,но ще се оправи.Корави животни!

https://youtu.be/Tq5Y-FKP5EU
Сря Май 22, 2019 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vve



Регистриран на: 21 Май 2019
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Напролет,когато майките са родили вече и са поели грижите изцяло за новото поколение тези миналогодишни юноши се лутат безгрижно из горите на Стара планина.

https://youtu.be/UNiQxXyqm4g
Сря Май 22, 2019 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vve



Регистриран на: 21 Май 2019
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Още един представител на старопланинската фауна.Грация и красота!

https://youtu.be/D627ZvF03_o
Сря Май 22, 2019 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vve



Регистриран на: 21 Май 2019
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
https://youtu.be/FhB9io3u9CM

И като за последно,че станах много досаден като новорегистриран да се види аджеба каква е ползата от файдата да не се изхвърлят хранителни отпадъци безразборно в мечкарските райони на планините,най-вече Родопите и централна Стара планина и както се казва очаквайте скоро и на други места,защото станаха доста(лични наблюдения) и естествено са силно териториални и нямат естествени врагове,освен себеподобните си и човека и е нормално да заселят територии в които не ги е имало досега!
Сря Май 22, 2019 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
https://www.dnevnik.bg/zelen/2019/05/21/3908910_malko_meche_nameri_podslon_v_chasten_dvor_v_selo/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Май 23, 2019 2:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ново потомство Отговорете с цитат
Тази година моите съседи, щъркелите от Кокаляне родиха ПЕТ малки! Ето ги с майката в очакване на бащата с храната:


Вто Юни 11, 2019 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristoroev



Регистриран на: 05 Сеп 2017
Мнения: 21
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Еха, как завиждам за съседите. Де и моите да бяха такива.

_________________
Един мъж никога не може да понесе несгодите в този живот на трезво.
Сря Юни 12, 2019 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Юни 25, 2019 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Юни 25, 2019 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Нещо ново за мен Отговорете с цитат
Днес бях с малките внуци на водопада Под камико. От гара Бов не наляво към водопада Скакля, а надясно след стадиона по рекичката. Великолепна разходка! В тая жега - чудесна сянка и на отиване, и на връщане по пътеката от водопада високо над левия бряг на реката. Минава се отново през сенчеста вековна букова гора. Има и чешми. На качване Мила изведнъж ми извика да снимам една змия. Страхотно е наблюдателно това дете! Видяла я да пълзи под един дънер, но докато отворя фотоапарата, змията се шмугна под камък. Аз претъркулих камъка и змията се показа в целия си ръст, но докато я снимам, тя отново ми избяга. Успях да я снимам само частично, но се вижда, че е доста голяма. Дали е смок или е усойница?



Излишно е да повтарям, че децата отдавна нямат никакъв страх от змиите. Уважение - да, но паника - никога. В следващия момент Мила отново ме изненада: "Дядо, това е скорпион!" И действително под камъка пропълзя малко скорпионче:



До днес само бях чувал и чел за скорпиони в България. Знаех, че не са опасни, но все пак не бих желал този изострен шип да се провре под юргана ми! Нагоре по пътеката Максим видя друга змия, според него огромна, но докато изтичам при него, тя се скри под камък. Обърнах го, но змията беше изчезнала. Любопитни и полезни срещи за планинарското възпитание на децата!
Вто Юли 02, 2019 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Усойницата е по-къса и има шарки.
Да, има скорпиони в България, по искърското дефиле се среща карпатски скорпион. Обича влажни места. Нашите са дребни и казват, че не са опасни, но все пак педпочитам да не лазят по мен.
Сря Юли 03, 2019 8:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение За скорпионите Отговорете с цитат
Благодаря за уточнението, Митак! Вярно, че усойницата е пъстра. А тази има жълто коремче като един вид смок. За скорпионите трябваше да прочета по-рано в разни сайтове. Много интересен живот имат! Могат да гладуват с месеци. Брачните двойки се разхождали прегърнати с дни. Яйцата се развивали вътре в майката, а после малките ги носели на гърба - като маймуните. Българските скорпиони за разлика от тропическите живеели по сенчести места, затова и ние сме го открили под камък в гъста гора. А аз очаквах да живеят по зидовете и камъните край морето.
Сря Юли 03, 2019 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
За пръв път видях скорпион на тротоара между четвъртък пазара и аладина в Пловдив преди месец, беше мъртъв и дребен. Как и защо е попаднал там идея си нямам.
Сря Юли 03, 2019 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Тук има много добри снимки на скорпион с малки:
https://aquariumbg.com/forum/fotografiya/karpatski-skorpion-(euscorpius-carpaticus)/
Сря Юли 03, 2019 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Трогателна среща Отговорете с цитат
Днес на тротоара на "Граф Игнатиев" видях съвсем малка черна купчинка нещо си. Вгледах се и разбрах, че това е прилепче. Не даваше никакви признаци на живот. Побутнах го с крак и то шавна. Живо беше! Недоумявам как не е било стъпкано в това движение, може би съвсем наскоро е било паднало. Взех го и го напръсках с вода от най-близкото кафене. Тогава вече прилепчето съвсем живна, дори отпи няколко глътки и ми се озъби. Да не е пък вампир? Пренесох го в градината с паметника на Съветската армия и го скрих в клоните на едно дърво. Там то бързо зае привичната си поза - с главата надолу. Дано се съвземе!


Нед Авг 04, 2019 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 25 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov