ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа„Осогово“, хотел„Три буки“, връх(?)Трите буки 1567-70м

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Хижа„Осогово“, хотел„Три буки“, връх(?)Трите буки 1567-70м
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Хижа„Осогово“, хотел„Три буки“, връх(?)Трите буки 1567-70м Отговорете с цитат
09.06.2019 г., неделя:

Кратка разходка в Осоговска планина - хижа „Осогово“, хотел „Три буки“, връх(?) Трите буки 1567-1570 м н.в. и обратно.

Хубава разходка се получи – кучета, зеленина, много цветя, а имаше и хубав залез.

Група ТДДМ „Туристически доброволчески дейности и маркиране“ #ТДДМ не спират кампанията #БоклукътЕсъбран, #ЧистиПътеки, #БоклукътВраницата.

Пътеката между хижа "Осогово" и хижа "Трите буки" е по-чиста и боклукът е събран в раницата. Smile

Всеки може да се присъедини и да публикува снимки на почистения боклук със съответните хаштагове, показани по-горе. Smile

От нас зависи планините да са чисти. Smile








































____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Пон Фев 15, 2021 12:49 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юни 11, 2019 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Тази неделя - кратка разходка в Осоговска планина - хижа „Осогово“, хотел „Три буки“, връх (?) Трите буки 1567-1570 м н.в.


Изкачвал съм този връх. Смятам го за едно от великите си туристически постижения. До него нареждам и връх Голяма Равна на масива Триглав.

Поздрави за чудесната инициатива със събирането на отпаци. Смятам, че има своето влияние като се разгласява.


Последната промяна е направена от Dimov на Сря Юни 12, 2019 8:01 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юни 11, 2019 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до димов:
Здравей,
Поздравления за изкачването на този връх. Аз за първи път го чувам. А защо това е едно от великите ти постижения?
Поздрави.
ПС: Стефане, въпросът ми е и до теб: кое прави този връх толкова труден? Изобщо не я познавам тази планина.
Сря Юни 12, 2019 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
до димов:
Здравей,
Поздравления за изкачването на този връх. Аз за първи път го чувам. А защо това е едно от великите ти постижения?
Поздрави.


Здравей, ray!
Първият ред в горния ми пост трябва да се приема все едно е с няколко чифта кавички. Но без кавички ми се вижда по-смешно, все едно го казвам със съвсем сериозен и претенциозен тон.
Мястото (връх Трите буки) е една голяма тревиста поляна, заобиколена от гора. Има и триангулачен знак, който е снимал Стефан Илиев. Единствената информация, която открих за върха е в Wikimapia:
Връх, обрасъл с вековни букови дървета, точка от прецизната полигонометрия.

Ако човек разгледа картата, може и успее да се самоубеди, че има някакви основания там да има връх. Но когато си на място, по-скоро оставаш в почуда, че това е връх. Дори близкия хотел Трите буки е на по-високо.

Нека ти отговоря тук и по друга тема. В Родопите и на мене също ми направи впечатление ужасната сеч, както и прокараните кални черни пътища, които на места нарушават други пътеки. Не разбирам и не мога да изказвам мнение, коя сеч е здравословна за гората. Но определено на места картинката е много грозна - например по склоновете над Гела.

Иначе до връх Краставата чука например няма как да се стигне по "магистралните пътеки". Моето учудване от гъстата гора на такава височина е съвсем друга тема. Смятах (и а мисля, че се учеше по география), че горите не могат да виреят на над 2000м. Например в Стара планина границата най-често е доста по-ниско. Учудването ми е, че чисто биологично това виреене е възможно. И това няма общо с възмущението от сечта.
Сря Юни 12, 2019 8:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за едно туристическо постижение Отговорете с цитат
до димов:
Знаех си аз, димов, знаех си, че нещо на кухо дрънчи постинга ти, ама викам си, не, не може да бъде, не и димов, той винаги пише крайно сериозни постинги, а и е много сериозен планинар, та явно на тоя връх има я някви трудни тхнически участъци, я нещо друго.... пък и Стефан го споменава.... значи работата е сериозна щом тия двамата уж така небрежно се похвалват във форума Smile... Добре, добре, лъчко туй ще ви го запомни и ще ви го припомни Smile.
Но може би ако в ресторанта на споменатия хотел се наквасиш порядъчно откриването и покоряването на този връх може да се превърне в постижение.
Не, няма проблем на 2000 м да има гора, нали сам виждаш. Освен това нали знаеш че 2000 метра в една или друга планина са различни неща, и не само по отношение на гората.
А за "магистралните пътеки" - ясно е, то до доста от родопските върхове няма или почти няма пътеки/маркировка. Засега де - щото тия маркировъчни и пътекопрокарващи машини ивайло и васко и някои други дето им се водят по акъла хич не си поплюват Smile.
Сря Юни 12, 2019 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
До Dimov и до Стефан ... присмял се хърбел на щърбел, спрете да ми газите кантариона бре, за вас няма ли 100-те обекта, 40-те кълки и други подобни.
Аз добивам жълт кантарион на тази поля ... връх. Все едно съм го сял там, така хубаво расте ... сега остава и цецко да се появи, да зачекне темата за трите чуки, пардон буки.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юни 12, 2019 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Връх Трите буки - новата туристическа мания! Отговорете с цитат
vaskoo написа:
До Dimov и до Стефан ... присмял се хърбел на щърбел, спрете да ми газите кантариона бре, за вас няма ли 100-те обекта, 40-те кълки и други подобни.
Аз добивам жълт кантарион на тази поля ... връх. Все едно съм го сял там, така хубаво расте ... сега остава и цецко да се появи, да зачекне темата за трите чуки, пардон буки.


Извинявай, ако е имало някое отъпкано растение около 26-05-2018 Smile

https://photos.app.goo.gl/5BSyCiAqmC1SHsiH6

Иначе в същия ден ходихме до Руен, Мали Руен, Шапка, Църни камък и Кулиците. Ден с много слънце, малко суграшица и една кратка буря, настъпила точно, когато бяхме при заслон Превала на връщане. Много е красива Осоговската планина, голямо богатство! Това си е съвсем сериозно.
Чет Юни 13, 2019 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до димов:
Добре де, димов, какво й е красивото?
Пет Юни 14, 2019 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Адмирирам, Стефко Отговорете с цитат
Ама добави:
От нас зависи планините да не са мръсни.
Аз се боря в тази посока.
Свикнеш ли ги да им чистиш, няма да има чиста планина, а ще има работа и за внуците ти.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Юни 16, 2019 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov