ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Състоянието около Левски и Ботев

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Състоянието около Левски и Ботев
Автор Съобщение
shantararam



Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 68

Мнение Състоянието около Левски и Ботев Отговорете с цитат
Здравейте. Другата седмица ще ходим към Левски, и ако случим на някакво благоприятно време и ако разбира се обстановката позволява, ще опитаме да се качим до Ботев или поне до заслона. Разбирам че сняг има много и че лавинната опасност е висока. Разбира се след седмица нещата могат доста да са променени от днес, но все пак си е някакъв извор на информация. Ако някой е ходил натам, или смята да ходи, нека сподели. Ако стигнем до заслона, как са условията в момента за пренощуване там?

Е, приятен уикенд ви желая, дано някой да сподели някаква информация Smile

_________________
За всеки айляк - по един Айляк Хамак
Пет Фев 19, 2010 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Хайде де, не може никой да не е ходил нататък последните дни. И аз мислех да ходя за един уикенд към х.Левски, но сега ми се отвориха още два почивни дни и се замислям за ходене към Соколна ако не излезе друга идея междувременно.
Иначе заслон Ботев е отворен доколкото знам, но стопаните му си заминават след като падне първия по-сериозен сняг, така че ако нямаш късмет някой турист преди теб да е отишъл да запали печката...
Вто Фев 23, 2010 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
shantararam



Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
Здравей. Аз се чух с приятели от Карлово. Качвали са се тази събота до заслона, но нагоре било отвратително. Сняг поне до кръста, мокър и тежък, изключително лавиноопасен. Над 1300 метра не било за ходене много много. А и днес сутринта доколкото видях от сайта на ПСС са наваляли нови 20 сантиметра сняг на Левски. Но иначе Карлово - Левски няма никакви проблеми за ходене тъй като имало хора да щъкат нататък. За Соколна гледах във фейсбука (лице книга както му викам) че едни пичове зса ходили сега този уикенд и доколкото разбрах са нямали някакви проблеми.

http://www.facebook.com/album.php?aid=149631&id=718661847

Колкото до заслона знам че няма никой, със Вальо и Мария се знаем, но ми беше чудно дали има въобще с какво да запалим печката, или е профукано, че доколкото знам там дървата от далеч се носят... Но така или иначе сигурно ще си стоим на Левски и ще обикаляме в района.

Цитат:
около Соколна днес едва ли вече има сняг, топеше се, кални петна .. инак нагоре към Триглав има още мокър сняг , но ако не завали тези дни , едва ли до уикенда ще има помен от сняг . Южно изложение е и цял ден го пече : )


Надявам се да съм бил полезен,
Крис Smile

_________________
За всеки айляк - по един Айляк Хамак
Вто Фев 23, 2010 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Линка не ми се отваря, но иначе полезна информация наистина. Като гледам как вървят нещата едва ли ще е актуална утре, но ще се импровизира на място изглежда.
Днес разбрах от една русенка, че замислят 5 дневно ходене от Карлово през х.Левски, Ботев и докъдето стигнат, тъй че сигурно ще се засечете събота вечерта на х.Левски.
Вто Фев 23, 2010 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
shantararam



Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
Вероятно Smile Ние още се чудим дали да пробваме при подходящи условия да се качим да нощуваме на заслона, но ще видим как е обстановката. Успех с твоето ходене Smile

_________________
За всеки айляк - по един Айляк Хамак
Вто Фев 23, 2010 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
едит: грешка
Сря Фев 24, 2010 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fisher



Регистриран на: 24 Фев 2010
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, планинари
Сря Фев 24, 2010 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
metro



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 109
Местожителство: с.Куртово

Мнение Отговорете с цитат
На заслона от вчера сее качил и собственика Вальо -тъй че всичко щее ОК

_________________
На туриста раницата е тежка ,но главата е лека!!!
Сря Фев 24, 2010 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shantararam



Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
metro написа:
На заслона от вчера сее качил и собственика Вальо -тъй че всичко щее ОК
Ееее, супер, тамън ще го видим съгражданина Smile Много добра вест е това, ще се съберем компанията, само условия да има. Smile

_________________
За всеки айляк - по един Айляк Хамак
Сря Фев 24, 2010 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov