ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Помощ! Разходка из Източните Родопи
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Помощ! Разходка из Източните Родопи
Автор Съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Грешка на клавиатурата за синята марка... имах предвид зелената.
Наистина аз съм давал данните за марките, но я хванах оттам откъдето е нарисувана. Там срещнахме един местен гъбар, който ни я показа и ходи с нас до Хвойнова поляна. Оттам ни показа къде продължава зелената нагоре и се разделихме с него. Та май той ми спомена, че зелената тръгва отдолу и е по-пряка от червената.
След това не съм имал възможност да се появявам пак в този район, че ми е малко далече...
Чет Юни 13, 2019 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Част от избраните обекти съм описал в тази тема. Личното ми мнение е, че в Източните Родопи е по-хубаво, отколкото в някой МОЛ, но не толкова хубаво, колкото в Пирин, да речем.
Много неща са силно надценени.


http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=10664&postdays=0&postorder=asc&start=0

A други обекти са силно подценени-особено от някой хора....

(със зум се вижда-на върха има човече-за сравнение и мащаб...)
да се чудиш в Родопите ли си,във Пирина или в Доломитите... Wink
Нед Юни 16, 2019 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Фен, тази снимка мога да я направя с помощта на един 30-етажен софийски доломит и няколко храста от парк. Smile
Разликата между родопските, пиринските и алпийските стени е очевадна, но човек може и да прочете малко статистика, ако не иска да види очевадното.
Знам, че си наясно, просто упорстваш.
Нед Юни 16, 2019 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Разликата между родопските, пиринските и алпийските стени е очевадна, но човек може и да ... не иска да види очевадното.


Напълно подкрепям, къде са родопските хубавини, къде са алпийските и всякакви други имитации на родопските ... Laughing
Това се безмислени сравнения на ябълки с круши и шипки. Ако имаше по-красива планина и място, всички хора щяха да ходят там.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Юни 16, 2019 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до тортомарин:
Има много вярно в постинга ти, тортомарине, ама е половинчато. Аз разправям пред публиката, че източните рдопи са фантастична планина, ама всъщност и двамата си знаем, че и рдопите, и сички останали планини не са нищо особено... Някви скалички, камънаци, растения, треволяци и всякви разни щъкащи неща... Но тва естествено не трябва да се казва на новобранците, пък и пред самите нас - как да си признаем че сме пропилели маса време и кво ли не за някви пълни глупости, нали така? Друго си е да се лъжем че има някакво удоволствие, а дори и смисъл в това... Та ти много правилно им казваш, че тая планина не струва, но все пак им даваш няква надежда, че някъде другаде има и нещо по-добро.

до фена: Фене, откъде е тази снимка? Ако е удобно да кажеш, де.
Нед Юни 16, 2019 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
До Тортича;
Ако ти можеш да направиш тая снимка до 30етажен столичен "доломит" със същия успех аз мога да направя подобна пиринска до 50 етажен ню-йоркски...
разликата наистина е очевадна и всички я знаем,НО като застанеш под тая сто метрова стена, като преди това си преминал опасна скалиста пътека и бесен сипей би трябвали да си промениш мнението и да говориш с повече уважение за тази планина! Подразни ме че сравняваш несравнимото-ами има разлика между Родопи и Пирин-да...има такава и между Пирин и Доломитите,между Доломитите и същинските Алпи,между Алпите и Хималаите-така,че-можем да кажем след тази логическа синджирлийка-не ходете в Родопите,а -в Хималаите!
До Рей:
Връхчето се казва Асар Кая и е близо до Безводно-със скромните 724м.,което още повече предизвиква учудване и приятна изненада като го видишWink https://www.kade.si/#map=18/2797515.09/5126834.27/0 Пътеката наистина не е читава и на едно място трябва да се обикаля едни наклонени скали-сложих марка за опасност, за да я пратя на Иво за картата,но в последствие без да искам я изтрих Sad
Пон Юни 17, 2019 7:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
......................................................................
Връхчето се казва Асар Кая и е близо до Безводно-със скромните 724м.,което още повече предизвиква учудване и приятна изненада като го видишWink https://www.kade.si/#map=18/2797515.09/5126834.27/0 Пътеката наистина не е читава и на едно място трябва да се обикаля едни наклонени скали-сложих марка за опасност, за да я пратя на Иво за картата,но в последствие без да искам я изтрих Sad


Споко, всичко е документирано! Просто още не им е дошъл реда на данните от Великден.





Както се вижда от втората снимка, профитата минават оттам и с колела, но това не значи, че средностатистическата чайка/турист (слагам и себе си в тази категория и слава богу, защото не е хубаво едно профи/джедай да преценява по своя аршин опасно ли е едно място за чайките по принцип или не) не може да се пребие там...
Пон Юни 17, 2019 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до фена:
Много ти благодаря, фене, че обърна внимание на този връх. Предполагам, че е най-лесно да се подходи от Комунига. Интересно дали от х. Сини връх има пътека до там или трябва да се кара на карта и компас? Учудвам се, че както се вижда от снимките на ивайло мястото явно е известно, а аз почти и даже никак не съм срещал сериозни разходкаджии из тая част на родопите.
Пон Юни 17, 2019 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За Асар кая най-близката точка, до която се стига с кола е тази: https://www.kade.si/#map=19/2799128.08/5125425.55/0
Пон Юни 17, 2019 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да-това е мястото за изходен пункт.Там пътеката в началото също не е читава-има сипеисти стъмни участъци,но най-кофти е наистина това от снимките на Иво-да кажем че човек няма да се пребие(убие) ,но може да се сурне 4-5м. и да се охлузи или счупи нещо(аз лично като чайките/туристи обиколих отдолу през горатаSmile ).След това има един стръмен сипей,но там камънака е по-едър и утъпкан и няма ядове...
Вто Юни 18, 2019 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до фена и ивайло: Благодаря много. Но то като гледам пътеката заобикаля и атакува върха от другата страна, нали така? А тия на снимките направо нагоре ли са подходили? И значи си има оформена пътека, така ли?
ПС: Впрочем предвид многото неща, много повече от посочените от форумците по-горе, за разглеждане в тая част на Родопите съветвам питащите за маршрут да оставят този връх за някое следващо ходене, макар че им е на път.
Вто Юни 18, 2019 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
до фена и ивайло: Благодаря много. Но то като гледам пътеката заобикаля и атакува върха от другата страна, нали така? А тия на снимките направо нагоре ли са подходили? И значи си има оформена пътека, така ли?
ПС: Впрочем предвид многото неща, много повече от посочените от форумците по-горе, за разглеждане в тая част на Родопите съветвам питащите за маршрут да оставят този връх за някое следващо ходене, макар че им е на път.


Тази част на Родопите е сравнително тегава, а и по картата има още доста какво да се желае. Май по-добрата пътека за Асар кая я няма все още на картата.
Ето например този разклон (по-северния): https://www.kade.si/#map=19/2797971.27/5126227.42/0 на картата има 4 пътеки, а всъщност на местността са 7.



Червените на схемата са на картата, а зелените ги няма. Та най-ясно изразената пътека на местността (зелената вдясно към боровете) е тази, която е най-добра за Асар кая.
Вто Юни 18, 2019 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до ивайло.хр: Благодаря ти много, Ивайло, за разясненията и особено за снимката! Цели седем пътеки! Разбира се ще използвам предложената от теб най-добра, която предполагам е и най-лесна, но със сигурност ще е достатъчно трудна.
А картата е едно страхотно постижение, отделен въпрос е, че по една карта винаги има кво да се прави. Който е недоволен веднага му връчвам хартиената карта на домино, с която ми се налага да се оправям на място, за да му се изяснят някои неща за туризъма и алпинизъма.
Вто Юни 18, 2019 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov