ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Синаница - Условия?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Хижа Синаница - Условия?
Автор Съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Хижа Синаница - Условия? Отговорете с цитат
Здравейте,

Засилили сме се идния уикенд да посетим Пирин, като идеята е да спим на хижа Синаница. Дори места запазихме, но попадам на доста негативни отзиви за обслужваненето и условията там, само че от преди 5-6 години.

Ще съм благодарен, ако някой има по-скорошни впечатлениея, да ги сподели.
Вто Юли 02, 2019 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Стопаните на хижата са същите като отпреди 5-6 години...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 02, 2019 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Миналото лято нощувахме две вечери. Настаниха ни в "изолатора" (първата стая, вдясно до входа), в по-тясно пространство не ми се беше налагало да нощувам, легло до легло, легло над легло, трудно може да минеш между спарките, кислород за дишане - дефицитен, раниците една върху друга. Не съм влизал в другите стаи, но със сигурност са по-нормални, дано имате късмет Smile
Бойко (хижарят) не е особено ведър, с изключение на вечерно време, когато удари едно питие Laughing
Сря Юли 03, 2019 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абе по страшно от душегубгата на з./х. Тевно езеро няма, особено ако е запълнена изцяло и със затворено прозорче през август. Е, няма такъв спар, вервайте ми, както казваше Пришълеца, пардон т.нар. ни монарх.
На х. Синаница съм спал август 2014 г. Не помня в каква стая, не помня и какво съм ял и пил, а щом не помня, значи лошо не е било. Даже баня някаква импровизирана има до хижата - дървена барака със слънчева вода, ама не се налага да правиш стриптийз като на Тевно под "душа". Хижарят казват, че теперут бил. Аз с лошо не съм го запомнил. Значи се ядва по моите критерии.
Сря Юли 03, 2019 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година спахме там в голямата стая на вторият етаж и всичко си беше О.К.
Само за две нощувки с банята е проблем - един навес от ламарина зад хижата ама става, и това се преглъща.
По- добре е от Рай, ако си ходил там, няма ги пианките.
П.П. Вземете по едни котки в раниците ако ще обикаляте високите върхове на около, все още има фирн и на някое засукано място да не полетите! Exclamation

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Юли 04, 2019 8:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Абе по страшно от душегубгата на з./х. Тевно езеро няма, особено ако е запълнена изцяло и със затворено прозорче през август. Е, няма такъв спар, вервайте ми, както казваше Пришълеца, пардон т.нар. ни монарх.
На х. Синаница съм спал август 2014 г. Не помня в каква стая, не помня и какво съм ял и пил, а щом не помня, значи лошо не е било. Даже баня някаква импровизирана има до хижата - дървена барака със слънчева вода, ама не се налага да правиш стриптийз като на Тевно под "душа". Хижарят казват, че теперут бил. Аз с лошо не съм го запомнил. Значи се ядва по моите критерии.


Аз спах преди 2 години през лятото за 1 вечер и също не помня в коя стая. Помня обаче, че ме взеха без резервация, а беше пълно, поне по заявки. Хора спаха на поляната. Не помня хижаря дали е темерут, щото тъй като се замисля и аз съм темерут. Tooth Не съм склонен да влизам в близки отношения с хижарите. Щом и това не ми е направило впечатление, значи всичко е точно.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юли 04, 2019 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Trand



Регистриран на: 14 Юли 2010
Мнения: 69
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година бях там за пореден път. Бяхме настанени в голяма стая беше ОК. Най - много ме е яд, че много са опушили банята, преди докато се къпеш си гледаш Синаница - ся ламарина Sad. Идете няма да съжалявате, просто и нещо да не е както трябва, една майна на ум - гледайте си Синаница и си свиркай тра-ла-ла !
Чет Юли 04, 2019 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
g_lazarov



Регистриран на: 05 Юли 2019
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Преди 2 години бях с един приятел в края на септември. Не бяхме сметнали парите и на единият не му стигаха за нощувка. Хижарят ни опрости едното спане и даже ни черпи с по една чорба на човек. Иначе май имаше нещо, че спираха тока в 10 и не можеше да се вдига шум, не помня вече дали не е била друга хижа обаче.
Пет Юли 05, 2019 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Denton



Регистриран на: 03 Окт 2018
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
g_lazarov написа:
...спираха тока в 10 и не можеше да се вдига шум...


Това е практика, която би следвало да се приеме от всички хижи. Аман от пияници и дегенерати в планината.

_________________
I have come to this great land to seek my very own sun!
Пет Юли 05, 2019 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Denton написа:
g_lazarov написа:
...спираха тока в 10 и не можеше да се вдига шум...


Това е практика, която би следвало да се приеме от всички хижи. Аман от пияници и дегенерати в планината.

Казаха ми, че на Тевно преди 2 седмици са я приложили същата, 22:00 се гаси тока и всички по леглата,
Ако искаш мохабед навън, неможе и на челници в столовата.
Подкрепям, това не са кръчми а хижи

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Юли 06, 2019 8:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Какво му е на хижарят на "Синаница"? Аз понеже все в група съм ходила, винаги са ни чакали и посрещали прилично.
То всякакъв народ вече стига по такива места, може ли да се угоди на всеки?

Нормално е да го гасят тока, на генератор са, който иска - да обикаля на челник.

Хубаво си е под Разцепеният връх. Very Happy
Нищо не може да ми разцепи настроението на подобно прекрасно място, след онази далечна нощ на "Тевно".

Пеца, мохабетът на "Тевно" и навън въобще не е сигурен!

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1931

Истина е, че тогава бях много уплашена, но вина не трябва да търсим само в хижарите.

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Съб Юли 06, 2019 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Това казвам и навън около заслона искат тишина, и аз подкрепям, хижите не са кръчми!

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Юли 06, 2019 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Добре е на хижата, ток се пуска от 19-20 до 22.00 и после всичко се гаси. Сега даже бяга докарали домати и краставици. Иначе хижаря пържеше едни кюфтета, които хич не са лоши. Също така нищо не отказва, дава и чаши и купички ако ти потрябват. Има топла вода, която свършва бързо когато хижата е пълна. Даже има и чаршафи. Много държи обаче на разделното събиране на боклука, кенчетата от бирата ходят на точно определени места Smile
Пон Сеп 16, 2019 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А мекиците? Laughing Razz Razz

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Сеп 16, 2019 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
А мекиците? Laughing Razz Razz


Забравих да питам моите хора дали е имало и как са, аз прескочих закуската Smile
Вто Сеп 17, 2019 7:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov