ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Урдини езера....

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Урдини езера....
Автор Съобщение
Никам



Регистриран на: 10 Юли 2019
Мнения: 2

Мнение Урдини езера.... Отговорете с цитат
Здравейте, колко време ще ми е нужно за разходка от Яворова поляна през 7 езера, после Урдини езера и отново на Яворова поляна..? Аз ходя, но ще съм с още двама души и две даца ...10г. горе долу ходещи....
Сря Юли 10, 2019 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От Яворовата поляна до Езерата по коя пътека?
Само отиване и връщане до Урдини езера е 7-8 часа (с ходене до Рибното или Триъгълника). Това по долината или по Зелени рид. Ако не лагерувате на Яворовата поляна, от нея до асфалта или до ЦПШ са още 30-40 минути в посока. Бая трябва да вървят децата.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юли 10, 2019 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Два дни Rolling Eyes Very Happy
Сря Юли 10, 2019 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Уф, Урдини езера. Това е една от най-слабо разработените за посещаване рилски забележителности, според мен.
Аз съм ги гледал само отгоре. Crying or Very sad
Сря Юли 10, 2019 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Минаха годините, когато можеше да се отиде в Урдиния циркус и да се наслади човек на спокойствие Sad
Вече и там стана популярно за ходене, хора много, особено събота и неделя.
Сря Юли 10, 2019 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Оставяйки спокойствието настрана, и дрогарите окупирали често горната колиба, там преминаването е забранено (в парка е и не са маркирани пътеките), понякога се случва да се случвало да има от охраната на парка над изградената пътека на нещо си, и да се заяждат (с право). А преди време имаше фирма предлагаща риболовен туризъм по Урдина река. А в меандрите на реката като налазя бос, отнасям корда или кукичка по стъпалата.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Чет Юли 11, 2019 9:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юли 10, 2019 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
Минаха годините, когато можеше да се отиде в Урдиния циркус и да се наслади човек на спокойствие Sad
Вече и там стана популярно за ходене, хора много, особено събота и неделя.


Да ги питам за кво се моткат там? Фешънчета.


Последната промяна е направена от ray на Чет Юли 11, 2019 11:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юли 10, 2019 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Никам



Регистриран на: 10 Юли 2019
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Като чета...се замислям (това е и целта на питанията - подсказките!) за да станеспокойна разходка, ще трябва да оставя колата, някъде около Урдина река и от марш към езерата ....там нощувка и сутринта....към урдини! Няма да минем с този екип за един ден или дори да стане, ще се скапем от ходене и отиде удоволствието от разходката. И задължително сряда/четвъртък...да е спокойно, пък и ако времето се случи добро.... Wink
Чет Юли 11, 2019 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Никам написа:
... за да стане спокойна разходка...
, където и да било, е достатъчно да се сговняса яко времето и тогава спокойствието на разходката ти е гарантирано, дори на най-оживените дестинации. Тъй като напоследък свободното ми време е ограничено почти до нула, често съм принуден да ходя не когато искам, а когато мога. И това може да съвпада с влошено време. Просто се запасявам с наистина хубава екипировка, за да не страдам допълнително от вятър, студ и мокри дрехи, и тръгвам. Обикновено жив човек не срещам, освен някой заблуден или мазохист, които във всички случаи не са мнозинство.
Чет Юли 11, 2019 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Влади е абсолютно прав.
Само да кажат че времето ще е лошо да започнат с разни жълто оранжеви кодове и край на масовките.
Напоследък забелязвам хижарите по хижите в Балкана се кефят много като е лошо времето петък, събота и неделя. Защото всички вече искат резервацията да е платена предварително и като се сговни времето хората естествено не тръгват или не стигат паричките са в сметката всичко е ток. Няколко пъти попадам на много посещавани хижи изцяло резервирани /платени/ в лошо време и повечето хора не идват и Андрешковските хижари с голямо удоволствие коментират как всичко е платено храна спане или само спане и по добре, че се е развалило времето за да не слугува , а ще си пият ракиицата кротко.
Чет Юли 11, 2019 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Аз не мога само да разбера, защо трябва да се слиза/качва до тези езера и да се прави кочина. Не може ли просто да не се тъпче там, а както каза колегата да им се наслаждаваш отгоре?
Чет Юли 11, 2019 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Влади е абсолютно прав.
Само да кажат че времето ще е лошо да започнат с разни жълто оранжеви кодове и край на масовките.
Напоследък забелязвам хижарите по хижите в Балкана се кефят много като е лошо времето петък, събота и неделя. Защото всички вече искат резервацията да е платена предварително и като се сговни времето хората естествено не тръгват или не стигат паричките са в сметката всичко е ток. Няколко пъти попадам на много посещавани хижи изцяло резервирани /платени/ в лошо време и повечето хора не идват и Андрешковските хижари с голямо удоволствие коментират как всичко е платено храна спане или само спане и по добре, че се е развалило времето за да не слугува , а ще си пият ракиицата кротко.

Тъжно Crying or Very sad

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Юли 11, 2019 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Аз не мога само да разбера, защо трябва да се слиза/качва до тези езера и да се прави кочина. Не може ли просто да не се тъпче там, а както каза колегата да им се наслаждаваш отгоре?

Защото не е същото Wink
Не оправдавам слизането, правенето на кочина още повече, но разбирам защо се ходи там Rolling Eyes

Това...


... не е точно същото като това


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Юли 12, 2019 7:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Даа, различно е и всеки си има предпочитания. На мен лично гледката от Дамга много повече ми допада. Когато ходих в района, първо обиколихме целия рид над циркуса и беше чудесно, а чак накрая се спуснахме покрай езерата, просто защото те ни бяха целта на прехода и никога не бяхме минавали през тях. Ако трябва да избирам, ще избера да ги гледам отвисоко. Smile

Не съм сигурен колко хора посещават района, но сигурно броят им нараства, както се случва навсякъде. По-лошото е, че в района явно има много бракониери Confused Преди да отида прочетох няколко различни статии и коментари за района, разбрах за Кире Чугуно, едноименния заслон и нерегламентираните преследвания на дивите кози и останах потресен. Дори когато слизахме към Яворова поляна срещахме представители на парка и те ни питаха дали сме чули някой да гърми нагоре по долината. Така че, явно си е практика...

_________________
http://www.hristoadventures.com
Пет Юли 12, 2019 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irgnet



Регистриран на: 12 Окт 2017
Мнения: 17
Местожителство: Благоевград

Мнение Отговорете с цитат
Урдините езера са невероятно красиви и още не ги е напъплила тълпата, в събота ги обиколихме и да сме срещнали около 20 човека.

Маршрута беше от х.Скаквица през Кабул /2ч/ и Отовица/3ч/ към Раздела /4ч/ и спускане към Рибното под Дамга от към Зелени Камък. /4:30/
След това към Триъгълника, за да не губим височина по една пътечка в скалите към Малка Паница след това Ботаническото и Голяма Паница.

От там вече спуснахме покрай урдината река към Яворова поляна и хижа Вада /10 часа/.

На самите Урдини езера се мотахме доста, обядвахме на рибното, след това на малката паница се излежавахме доста /почти час/.

Слизането от Малка Паница до Яворова поляна някъде за 2 часа се слиза. В самите урдини езера сме се мотали около 3 часа, но както казах с доста излежаване и мотане, снимки и хапване.

_________________
Личният ми блог с описания на изминатите напоследък преходи - http://www.borisandonov.com/
Сря Сеп 04, 2019 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov