ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Старецът и реката

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Старецът и реката
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Старецът и реката Отговорете с цитат
Горещ летен ден във високата планина. Гол до кръста мъж с подмятащ се револвер в кобура навъсено търчи нагоре. Едва поспира да си поеме дъх и започва да ни разпитва какви сме, що сме и накъде отиваме. Отговаряме неопределено. На свой ред отправяме към него подобно питане. Казва, че бил по дирите на бракониер и бързо отминава. Не след дълго и ние поемаме по стръмнината. Срещаме го отново, вече поел обратно надолу. Този път се разминаваме мълчаливо. Забелязваме сноп къси пръчки в ръцете му. По-нататък мяркаме още една-две подобни пръчки случайно или нарочно изпуснати на пътеката. Не след дълго край малко поточе съзираме съкрушен беловлас старец, който по възраст би могъл да бъде баща или дори дядо на своя преследвач. Поздравяваме го, но не влизаме в разговор. На другия ден научаваме от местен хижар подробности за тази странна случка. Въоръженият мъж бил служител на парка. Имал лична вражда със стареца заради отколешен спор при разпределението на дивеча всред членовете на тамошната ловна дружинка. Старецът отишъл за риба, имал ловен билет. Служителят на парка го открил, натрошил на малки парченца въдицата му и го заплашил, че ще го хвърли в реката, която на това място преминава през нещо като малък пролом. Това разказал старецът с насълзени очи на хижаря предния ден. В миналото наистина имало забрана за риболов в реката, ала ограниченията били отменени и вече не били в сила...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юли 11, 2019 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Мили родни картинки и пейзажи! Отговорете с цитат
А същият този с кобура, в друг случай, срещу 100 лева/евро, предвожда комплексирания до безкрайност цървул с карабината и му показва дивите кози на отсрещния рид. После ходи няколко часа и му донася убитото.
Чет Юли 11, 2019 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Кажете за кой район става на въпрос ?
Чет Юли 11, 2019 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Кажете за кой район става на въпрос ?

Дайте подробности нека се знае, няма за какво да се крие такъв човек.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Юли 11, 2019 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Третата (Демиркапийска) река

Ловната дружинка на Горно Спанчево, от където е и дядото.

Младият мъж от Катунци би трябвало да е служител на парков район "Три реки".

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юли 11, 2019 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Третата (Демиркапийска) река

Ловната дружинка на Горно Спанчево, от където е и дядото.

Младият мъж от Катунци би трябвало да е служител на парков район "Три реки".

Ведрине, може ли да ме светнеш какво трябва да се прави, защото при мен се получава следното: в конкретния случай си дал два линка: "Третата (Демиркапийска) река" и "Горно Спанчево". Като цъкна върху тях обаче, ми зарежда картата на България, без да насочи към конкретното място. Та да попитам като мутрата, купила си "куче-птичар" - "аз ли слабо го хвърлям, че не лови никакви пилци..."?
Пет Юли 12, 2019 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Ведрине, може ли да ме светнеш какво трябва да се прави, защото при мен се получава следното: в конкретния случай си дал два линка: "Третата (Демиркапийска) река" и "Горно Спанчево". Като цъкна върху тях обаче, ми зарежда картата на България, без да насочи към конкретното място. Та да попитам като мутрата, купила си "куче-птичар" - "аз ли слабо го хвърлям, че не лови никакви пилци..."?

Понякога и при мен се получава това -- все още не съм установил причината. В момента се отварят конкретните места от картата, поне при мен.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Юли 12, 2019 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
vladofff написа:
Ведрине, може ли да ме светнеш какво трябва да се прави, защото при мен се получава следното: в конкретния случай си дал два линка: "Третата (Демиркапийска) река" и "Горно Спанчево". Като цъкна върху тях обаче, ми зарежда картата на България, без да насочи към конкретното място. Та да попитам като мутрата, купила си "куче-птичар" - "аз ли слабо го хвърлям, че не лови никакви пилци..."?

Понякога и при мен се получава това -- все още не съм установил причината. В момента се отварят конкретните места от картата, поне при мен.

При мен - винаги и без изключение - ми зарежда цяла България.
Пет Юли 12, 2019 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
На мен също
Пет Юли 12, 2019 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах в различни browser-и (IE11, Firefox и Chrome, все последни версии). IE11 показва систематично картата на цялата страна, а Firefox и Chrome -- конкретното място. Ще търся причината за това.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Юли 12, 2019 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Промених JS кода на сайта, така че permalinks да бъдат съвместими и с IE11 (проблема е, че неговия JS engine не поддържа "includes" метода). Моля тествайте отново, евентуално след изтриване на кеша на browser-a.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Юли 12, 2019 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение примерно Отговорете с цитат
http://forthenature.org/gallery/103

http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=56430


http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1480&postdays=0&postorder=asc&start=15
Пет Юли 12, 2019 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Третата (Демиркапийска) река действително не е посочена в действащата заповед на директора на парка всред забранените за любителски риболов реки:

«Забранявам
[...]
2. Любителски риболов в следните реки и речни участъци:
• р. Василашка - от Долно Василашко езеро до вливането и в р. Демяница
• р. Демяница - от Тияците (включително) до Долно Валявишко езеро
р. Средната - от х. Пирин нагоре
р. Крайната - от границата на парка нагоре
• р. Поленица
• р. Конска река
• р. Малка Спанополска
• р. Бъндеришка - участъка, минаващ през м. Равнака
• р. Георгийска
• р. Синанишка
• р. Десилица - от границата на парка нагоре
• р. Типишка
• р. Газейска
• р. Юленска»

[...]
Източник: Заповед № 58 от 28.05.2019 г., Росен Баненски, директор на Дирекция "Национален парк Пирин"

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Юли 13, 2019 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov