отскоро ползвам QMapShack за работа с карти. QMapShack може да използва и онлайн карти, като достъпът до тях се конфигуира с помощта на tms или wtms файл. Възможно ли е Web-базираната версия на картата да бъде "отворена" в QMapShack ? Ако е възможно, какъв трябва да бъде и с какво съдържание, конфигурационният файл за връзка ?
Малко допълнение от мен, ако някой в бъдеще търси отговор на същия въпрос. Цитираният код го запазвате във файл с разширение .tms в директорията за карти на QMapShack, след което презареждате картите (Reload Maps), активирате новата карта, когато искате да я ползвате и тя вече е на екран в QMapShack.
отскоро ползвам QMapShack за работа с карти. QMapShack може да използва и онлайн карти, като достъпът до тях се конфигуира с помощта на tms или wtms файл. Възможно ли е Web-базираната версия на картата да бъде "отворена" в QMapShack ? Ако е възможно, какъв трябва да бъде и с какво съдържание, конфигурационният файл за връзка ?
Да добавя и нещо от мен. Днес малко си поиграх това което от доста време отлагах да вкарам онлайн версията на картата в LocusMap. Добавете това описание във файла providers.xml намиращ се в директорията "\Locus\mapsOnline\custom" в зависимост от настройките на телефона тази папка може да се намира във вътрешната памет или SD картата на телефона. Тествано и работи. Ограничил съм зареждането до 17 ниво на картата тъй като реално повече е безсмислено особено на телефон с по-голяма резолюция даже обектите се виждат доста ситни тогава.
Имам едно питане относно редактора на линии и точки в онлайн версията на картата. Тъй като открай време вече си играя директно на нея да си чертая маршрути видях че няма такава функционалност за изтриване на последно добавена точка или поне някаква клавишна комбинация за тази цел. Така по този начин ако направиш някоя грешка с точка сложена не където трябва и почвай отначало да чертаеш наново. Също така ако спреш примерно да чертаеш линия и почнеш наново то редактора ти я отчита като съвсем нова линия. Ще е интересно ако има възможност да се продължи да се чертае от последната точка на линията. Ако се вкарат тези 2 функционалности редактора ще стане напълно функционален за този който реши да си направи трак или маршрут и директно да си го метне в телефона или навигацията като gpx.
Пет Юли 05, 2019 1:45 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6374
Здравейте,
заради профилактика на машините, които хостват онлайн BGMountains, услугата ще е недостъпна за известно време (няколко часа до няколко дни). След като услугата бъде възстановена, ще пиша отново тук.
_________________ Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Юли 12, 2019 9:20 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6374
Причинен е от локален дефект в DEM-а - известен е и ще бъде оправен някой ден
_________________ Бутам след осмата бира
Пет Юли 12, 2019 11:25 pm
toc
Регистриран на: 09 Юни 2013 Мнения: 76 Местожителство: Велико Търново
Здравейте,
вчера се разхождах от габровския кв.Ябълка в посока местността Мъхченица, Бедек, Бузлуджа и слизане в кв.Ябълка.
Бях си направил трак за следване по зелена маркировка, която видях в kade.si.
Оказа се обаче, че реално маркировка там няма, има нещо подобно на стар път, който се губи на много места, обрасло е, и общо взето много трудно се следваше трака.
Може би е по-добре да се премахне тази маркировка от картата, за да не се объркват други хора
До разклона, където започват червените стрелки маркировка имаше, но от там на сетне - никаква. Трака следвах до където съм маркирал с червени стрелки след това просто тръгнах към билната маркировка:
Нед Окт 13, 2019 9:36 pm
Whitestar
Регистриран на: 19 Ное 2013 Мнения: 522 Местожителство: Велико Търново
toc написа:
Здравейте,
вчера се разхождах от габровския кв.Ябълка в посока местността Мъхченица, Бедек, Бузлуджа и слизане в кв.Ябълка.
Бях си направил трак за следване по зелена маркировка, която видях в kade.si.
Оказа се обаче, че реално маркировка там няма, има нещо подобно на стар път, който се губи на много места, обрасло е, и общо взето много трудно се следваше трака.
Може би е по-добре да се премахне тази маркировка от картата, за да не се объркват други хора
До разклона, където започват червените стрелки маркировка имаше, но от там на сетне - никаква. Трака следвах до където съм маркирал с червени стрелки след това просто тръгнах към билната маркировка:
М-м да. Този терен е трасиран и маркиран не добре. Информацията е, че до отделянето на жълтата от зелената маркировка е минавано, а после е проследено до края на полигона и междинният участък е неясен. Вероятно е маркировката да е много стара или скрита от обраслата растителност. В този тип растителност - млад бук и дъб, често обрастването става за една - две години и може да стане непроходимо. Вероятно това е причината и ще трябва да се актуализира.
_________________ И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Сър Т.Пратчет
Сря Окт 23, 2019 2:41 pm
vladofff
Регистриран на: 26 Апр 2011 Мнения: 3039
Whitestar написа:
... Този терен ...
За пръв и последен път на Мъхченица съм ходил през януари 1994г. Тогава и пътищата си бяха ок, и маркировки тук там имаше, т.е. ставаше. Сега не искам и да си представям какво е, предвид съдбата на други подобни пътеки в околията.
Чет Окт 24, 2019 9:56 am
ilievvli
Регистриран на: 22 Мар 2012 Мнения: 254 Местожителство: Плевен
При последното ми ходене към Пирин (по 06.09) в района на Безбог забелязах, че има направена (най-вероятно от паркаджиите) червена маркировка от х.Безбог до вр.Полежан, като марката не свършваше до върха, а продължаваше от кота 2821 в посока най-вероятно към Горно Газейско езеро. Дали слиза до там, дали свършва при Дамата или продължава и към Газей или някъде другаде - не мога да кажа, ние продължихме по Стражите към Десилица.
Ще е добре да се нанесе на картата, като и някой друг даде информация докъде стига червената марка след вр.Полежан.
Билетче няма да пускам, защото червената марка е по класическия маршрут до вр.Полежан
Миналият месец ходихме до Газей, от х.Демяница по Газейската пътека. Направи ми впечатление, че около Горно Газейско езеро се е появила червена марка , явно до там бяха стигнали тези, които са я правили.
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети