ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Места като Кончето?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Места като Кончето?
Автор Съобщение
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Места като Кончето? Отговорете с цитат
Здравейте,

с един приятел мислим да направим отново един двудневен преход и след като миналата година бяхме на Кончето и Вихрен, ни се ще да отидем до някое друго място с подобни "приключения". Има ли някъде други върхове или хребети с via ferrata? Може и да не е точно в Пирин, а в Рила или Стара планина.

Благодаря ви предварително за отзивите Smile


Последната промяна е направена от Aegagrus на Вто Юли 16, 2019 12:14 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юли 15, 2019 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Кончето е траверс. Ви фератите са вертикални качвания повечето пъти. Подобни “приключения” трябва да правиш след като натрупаш повече опит в планината.
Пон Юли 15, 2019 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
О, аз от доста време съм ходил на преходи, вече над 5 - 6 години с преходи с различни дължини. Не мисля, че аз или приятеля, с който сме ходили там, сме прекалено неопитни за такова нещо, но благодаря за загрижеността Smile

На втори прочит - ако имаш впредвид тези via, които се изкачвват със специална екипировка, не, за такова нещо нямаме инструментариума. Имах впредвид такива viа като това на Кончето или на вр. Вихрен.
Вто Юли 16, 2019 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
жалко че си ходил много, а пък нищо не си научил.
Вто Юли 16, 2019 1:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Има още едно конче - Типицко, което се намира на пътя между хижа "Вихрен" и Тевно езеро. По-късо е, но няма парапет. Доста време не съм минавал оттам, бяха ми казали, че паднали някакви камъняци и релефът бил променен.
Вто Юли 16, 2019 7:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Чак пък конче Smile

_________________
Good Judgment Comes from Experience, but Experience Comes from Bad Judgment.
Вто Юли 16, 2019 7:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Хм, това е идея - да се обиколят всички "кончета" в България. Освен споменатото Типицко конче се сещам за Старопланинското и за Родопското Конче. Има ли други?
Вто Юли 16, 2019 8:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
В Пирин - отсечката Курткая-Шаралия, Котешкия чал, Средоноса, отсечката "Самара" северно от Стъпалата.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 16, 2019 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Има ли други?
Има доста шибании. Жамжиев ръб си е класика. Зимата Баюви дупки е доста по-голяма гнъс от Кончето. Котешкия чал на едно две места е доста, как да го кажем, въздушно... Зъберите на Канарата над Рибни езера, "пътеката" от върха на Триъгълника до същинския връх на Мальовица, около Дженгала и Момин двор също като че имаше разни работи. Гребенът на Каменица към Кралев двор, около Яловарника, Пред гореизброените Старопланинското, Типицкото и други такива просто бледнеят. Инак, чудни "виа ферати" са Благовите пътеки по Райските скали.
Вто Юли 16, 2019 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
С горното съм съгласен, много от изброените са ми известни, някои съм минавал.
Думата ми беше, дали има други ръбове, наречени "Конче"?
Например, има ли "Люлинско конче", "Рилско конче", "Странджанско конче" и т.н. ?
Вто Юли 16, 2019 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Много ми хареса билният ръб на Ченомогилски чал . Там скалите на малки разстояния променат вида си. На север са плочеста структура:






А на юг става изведнъж от течен мрамор, като детските замъци по морският бряг :



В блога долу в подписа, има поне сто идеи за такива криви, сногсшибиращи места, извън пътя. Повече Пирин, но и Рила.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Юли 16, 2019 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
жалко че си ходил много, а пък нищо не си научил.



Абе, Калояне, ти...нещо...ааа! Old Преди време като нов във форума те бранех от нападките на едни зевзеци, а ти сега тук ги надмина по грубост! Може да съм стара, ама помня.
Дали не би се извинил на момчето?
Вто Юли 16, 2019 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Има Старопланинско и Родопско конче, но и двете нямат въже. Ако търсиш туристически пътеки в България със стоманени въжета , ето още няколко варианта: Рила (Павлев връх, Мусала по зимната от заслона до върха, въже има и на лятната пътека от Страшно езеро към Рибни езера, Сивричал от изток, за тези се сещам сега). Стара планина (зимната пътека за вр. Вежен от х. Вежен, вр. Голям Купен от изток, вр. Юмрука към хижа Ехо, също въже има по зимната след хижа Козя стена посока Беклемето).


Последната промяна е направена от milen_kb на Чет Юли 18, 2019 9:11 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юли 16, 2019 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Пчелата Жужа написа:
kaloyanv написа:
жалко че си ходил много, а пък нищо не си научил.



Абе, Калояне, ти...нещо...ааа! Old Преди време като нов във форума те бранех от нападките на едни зевзеци, а ти сега тук ги надмина по грубост! Може да съм стара, ама помня.
Дали не би се извинил на момчето?


Smile хаха ами естествено, трябва да мине теста. Иначе е хубаво човек да прочете малко, той пита за подобни на кончето, но всички тези които ги споменаха като маршрути са си с индивидуални особености и рискови.
Вто Юли 16, 2019 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
От посочените маршрути, които съм минавал, парапетът на Сивричал ми се струва най-безобиден.
На моменти мисля, че е само заради възможния вятър.
Вто Юли 16, 2019 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov