ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е8 с колело за 2 дни

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Е8 с колело за 2 дни
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Е8 с колело за 2 дни Отговорете с цитат
Днес Борислав Йорданов тръгна по маршрута от Боровец - http://www.360mag.bg/posts/111037
Тук може да бъде проследен на живо.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Юли 17, 2019 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Да залагаме дали ще спи?
Според мен няма Smile колко са два дена за тези раптори...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юли 17, 2019 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
На някои отсечки има доста паднали дървета. Хубавото е, че почти навсякъде на подобни места гората не е някакъв гъсталак и лесно се заобикалят. Но пък като си с колело това бави и досажда вероятно ... А бе тия дето се мотат по планините са луди, но тия пък с колелата са луди на квадрат. Успех му желая.
Сря Юли 17, 2019 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това със заобикалянето ме кефи ... но тогава пък не е Е-8. Едно е да заобиколиш падналите дървета, друго е цели участъци с паднали дървета, че то къде му е кефа тогава ... иначе и по магистралата малко се заобикаля, ама не много ... преди границатя вдясно и е там Smile
Успех на младежа де, а Ристо дето пуска такива теми - има ено нереализирано материализиране ореховско Razz ... да се поправи, че тия мазни родопски пътища останаха невеломинати.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Юли 18, 2019 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
, а Ристо дето пуска такива теми - има ено нереализирано материализиране ореховско Razz ... да се поправи, че тия мазни родопски пътища останаха невеломинати.


Да удари една шайба, и язе това чекам!!! Сам човек само за таолетната.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Юли 18, 2019 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Движи момчето, ама не можа да влезе в 48 часа.
Не бих се учудил след седмица две да тръгне пак... Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Юли 19, 2019 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение 53 .5 часа ? Отговорете с цитат
Официално не откривам информация. Сега гледам, че е тръгнал в 8.10 приблизително на 17ти, а в 13.45 е последната точка днес (19ти) край Мезек. Демек две денонощия, пет часа и половина. Я утре ще потърся информация от първа ръка от един велораптор. Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Юли 19, 2019 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Официално: 2 дни 4 часа и 39 минути Отговорете с цитат
Снимки с текст:
https://www.dnevnik.bg/sport/2019/07/20/3940648_fotogaleriia_izpitanieto_narecheno_velonosen_pohod/

И самата дописка:
https://www.dnevnik.bg/sport/2019/07/19/3940363_borislav_iordanov_zavurshi_uspeshno_velonosniia_pohod/

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Юли 20, 2019 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Непознатото величие на българските планини през очите на един пътешественик
Борислав Йорданов за велопоход, който има за цел да популяризира Рила и Родопите

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Юли 28, 2019 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А знае ли някой къде може да се види трака? Интересно ми е откъде точно е минал, особено в последната част, в която постоянно отлагаме премаркирането, защото не е ясно откъде ще минава маршрута Question

В статията ме разсмя това, че са се сбъскали с предизвикателството, че хижа Айда е изместена заради мината. Че това да не е палатка да я разнасят наоколо. Голяма изненада ще да е било Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юли 31, 2019 6:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
А знае ли някой къде може да се види трака? Интересно ми е откъде точно е минал, особено в последната част, в която постоянно отлагаме премаркирането, защото не е ясно откъде ще минава маршрута Question

.................................................................




Коя последна част - до или след Шейновец?
Шейновец - Мезек е ясно: има си маркирана пътека. Сега само луд човек би ходил по асфалта, където е била старата/оригиналната маркировка. А тя е била направена по асфалта в началото на 90-те, защото тогава още границата се е охранявала почти както преди 1989 г. и не е било възможно маркировката да се прекара зад съоръжението, както впоследствие е станало мисля 2005-2006 г.
Сря Юли 31, 2019 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:

Коя последна част - до или след Шейновец?

Е, преди Шейновец, разбира се и след Сини връх. А може да е минал и покрай язовир Кърджали... Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Авг 02, 2019 7:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
...
Шейновец - Мезек е ясно: има си маркирана пътека. Сега само луд човек би ходил по асфалта, където е била старата/оригиналната маркировка. А тя е била направена по асфалта в началото на 90-те, защото тогава още границата се е охранявала почти както преди 1989 г. и не е било възможно маркировката да се прекара зад съоръжението, както впоследствие е станало мисля 2005-2006 г.

Иво, я пак помисли. Дали колоездачите ще се завират по някаква обрасла пътека, или ще се спуснат по удобното шосе? Smile

Като гледам, че на места си дал новата маркирана пътека, че се върви без пътека и дори си сложил удивителен „Обрасло!“ - май и част от пешеходците ще предпочетат сигурния и удобен асфалт. Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Авг 02, 2019 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...................................................
Иво, я пак помисли. Дали колоездачите ще се завират по някаква обрасла пътека, или ще се спуснат по удобното шосе? Smile

Като гледам, че на места си дал новата маркирана пътека, че се върви без пътека и дори си сложил удивителен „Обрасло!“ - май и част от пешеходците ще предпочетат сигурния и удобен асфалт. Smile

......................................................................


Стефане, я пак помисли как същите тези колоездачи се качват на Мусала, как пълзят/бутат по дерето от Мугла нагоре, как бутат около Панорамния път над х. Ледницата, а как минават през дерето между Йончево и Сърница не знам, ако коректно се придържат към Е8. Вероятно има още дузина кофти места за колела, но аз за тези се сетих набързо.

По повод крайния участък от новата маркировка на Е8 над Мезек - да, дал съм всички детайли, които съм видял - с пътека/без пътека; обрасло/необрасло и т.н. Ти, знаеш ли колко пъти съм псувал за къде по големи гафове по картата из къде по туристически места, а и съм чувал за такива: дадено като пътека, а то няма нищо видимо под краката ти (ливада, гора или камънак). Тъй че не ми прави бележка по тази линия. Засега имам желение, хвърлям много усилия и нанасям много детайли покрай местата, по които минавам. Това че малко хора го правят е отделен въпрос. Ти предполагам помниш как закъсвахме 2014 г. тук: https://www.kade.si/#map=19/2778967.74/5136098.74/0 защото това беше пътека и нямаше знак внимание, нали? А, ако искаш сега, можеш да обясниш на почитаемата аудитория на форума какво има там и защо не минахме. Може и снимки да приложиш.

Тази пролет не се качихме на Асар кая, защото закъсахме тук: https://www.kade.si/#map=19/2797510.59/5126761.21/0





Това според теб пътека ли е точно в този участък от десетина метра? Пътека предполага да може да мине средностатистическата чайка по нея, нали?! Или греша?!

Извинявам се за отклонението от темата за скоростното преминаване на Е8.
Пон Авг 05, 2019 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov