ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
вр.Баташки снежник

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
вр.Баташки снежник
Автор Съобщение
lili__4000



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 2
Местожителство: plovdiv

Мнение вр.Баташки снежник Отговорете с цитат
От къде най лесно може да се изкачи? Тръгване от Пловдив.
Чет Юни 30, 2011 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
С какъв транспорт?
Аз винаги съм пътувал с автомобил. Най-лесно е да се качи от с. Нова махала. Около 4 часа е ходенето. От гр.Батак е около 6 часа и доста по-стръмно. Изглежда, че качване от горско стопанство Борово /старото е Антон Иванов/ е най-близо ~3 часа, но не съм минавал от там. Слизал съм и по р.Гашня на същия път, който тръгва на юг от с.Нова махала и минава над Фотиново.
Все пак си мисля, че най-достъпно е от с.Нова махала. Мисля, че съм го описвал подробно, но мога пак да разкажа.
Много е красиво там.
Поздрави!
Чет Юни 30, 2011 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lili__4000



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 2
Местожителство: plovdiv

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията. Пътуваме с авпомобил
Съб Юли 02, 2011 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На 8 септември ходихме до Баташки снежник по един от най-мързеливите и лесни маршрути – поречието на р. Гащня. За да се стигне до началото на маршрута се минава през Нова махала и след това на разклона за Фотиново и Девин се тръгва към Девин.
Ето и снимковия материал: https://photos.app.goo.gl/kAsfSeRPochkeYVZA


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 11:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 13, 2012 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Krasen



Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 79
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво е наистина по мързеливия път към върха. И аз мислех да кача снимки от нашия преход, но като гледам няма смисъл, те са горе-долу същите. Ние с колелата го изкачихме за около 2 часа, но доста и почивахме (не че бяхме изморени, просто искахме от време на време да спираме ей така, да се наслаждаваме на пейзажа около нас без да бързаме), иначе предполагам бихме го изкачили за около 1 час от разклона при Гашня. Не знам пеша за колко време от там се изкачва? Иначе при нас само връщането беше по друг път- по откъм запад, до река Хаджиосманица.
Между другото, относно сухите дървета по склона на Баташки снежник казват, че преди доста години там е имало горски пожар, и те уж от това били станали такива, макар че малко като че ли не се връзва- по тях не виждам следи от изгоряло. Но кой знае, пожара е бил доста отдавна, оттогава природата би трябвало да се е възстановила.
Чет Сеп 13, 2012 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Achiles



Регистриран на: 09 Сеп 2013
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
В неделя планираме ходене до Баташки снежник по лекия път по река Гашня.
Ходил съм по този маршрут последно юни 2014 и си спомням че пътя след Нова махала беше много зле.
Исках да попитам някой минавал ли е по този път скоро и какво е състоянието ми в момента.
Чет Авг 25, 2016 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От Нова махала до разклона за Фотиново при горско стопанство Куртлуджа (Борово) пътят е ремонтиран и е в много добро състояния. От там оставащите 8 км до р. Гашня май не е пипан.
Пет Авг 26, 2016 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Achiles



Регистриран на: 09 Сеп 2013
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
zaples14 написа:
От Нова махала до разклона за Фотиново при горско стопанство Куртлуджа (Борово) пътят е ремонтиран и е в много добро състояния. От там оставащите 8 км до р. Гашня май не е пипан.

Благодаря. Живот и здраве ще ги преборим някак тези 8 км Crying or Very sad
Съб Авг 27, 2016 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
В района на Нова Махала и Фотиново не бях ходил никога, нищо, че ми е съвсем близо. По Великден посетихме Фотинските водопади, а вчера се качихме до връх Баташки Снежник, на който се каним от няколко години. Тъй като прогнозата за времето не беше добра, тръгнахме съвсем рано и с велосипеди, с които да спестим време надолу. Оставихме ги малко преди върха, поради това, че на места имаше еднометрови преспи.
Очаквах района да е по-див, а имаше страшно много пътища и сечища, нещо, което не ми хареса. Но все пак гледката е невероятна и си заслужаваше. Ето няколко снимки:








Пон Май 08, 2017 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
За вр.Баташки снежник поразрових темите от форума. По съвета на Ивайло, избрахме най-мързеливия подход - по река Гашня. Искам да успокоя желаещите да се пробват по него. Пътят от разклона за Фотиново (при ДДС Борово) - до моста над Гашня от 8 км, е поносим. Асфалтът не е ремонтиран, но дупките са насипвани и се минава, макар и бавно. Става за всякаква кола. Пътният знак, че влизането е забранено и в двете посоки е непокътнат и е добър ориентир, при отклонението от асфалта. Макадамът след това продължава и след разклона при водослива на Суват дереси и Гашня и свършва на 300 м след разклона за метността Чатаклий. Дотук може и с лека кола. При разклона има място да се паркира - като за 2-3 коли. Нагоре е ясно. Снимах и една чешма, която не бе отбелязана на картата. Има и координати. Следващата вода е при бивака под върха, близо до изворите на Гашня. Преходът е лесен и приятен. А гледките си заслужават! Снимки.
Вто Юли 23, 2019 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хвана ви магията на Родопите и това си е! Става бавно и неусетно, но не всеки го хваща, де. Тя си е избирателна. Wink
Ще удължа макадама до оня разклон и ще нанеса чешмата по координатите й, като си нанеса данните около с. Дряново.
Вто Юли 23, 2019 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov