ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Масовка на вр. Мусала
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Масовка на вр. Мусала
Автор Съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Масовка на вр. Мусала Отговорете с цитат
Коментарите оставям на вас:
https://www.bgonair.bg/a/163-lyubopitno/170915-populyaren-vlogar-predizvika-malki-i-golemi-da-izkachat-musala
Пон Авг 05, 2019 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
primitiven



Регистриран на: 18 Окт 2017
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
де а знам ,ако пишлеменцата са си намятали боклюка и мамите и те дейба , ама поне вкараха пари в лифтове чайчета и зарадваха патреотите колко е красива бг природата и как гладни и жадни нема умрем


ако ви е харесал коментара ударете едно рамо и ми пратете всичките си спестявания на §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ Arrow

_________________
Планината няма нужда от мен
Вто Авг 06, 2019 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Глоба до 5 хил. лв. за влогър, организирал масовото изкачване на Мусала

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 06, 2019 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ще е хубаво да го глобят с максималната възможна и да се направи обществено достояние. Също така е хубаво и да се глобяват всякакви хора които изкарват пари от това нещо и нямат съответните документи.
Вто Авг 06, 2019 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ако утре напиша в ФБ "Отивам на вр.Мусала, който иска да дойде с мен"

И дойдат всичките ми 130 приятели от феса....аз водя ли ги ? Или те идват с мен ?

Ние група от 130 човека ли сме или сме 130 човека ?


Паркаджийте пак удрят там където е по лесно....Самото интервю с управителя на парка е малко ...шано.

- урдиния циркус всеки знае че там се стреля...що не вардят там ?
- рибни езера си е меката на бракониерството


Освен това господинът от ПСС..как можа да се изцепи ,че на каракашевото езеро /"На тази височина"/ нямало жаби....ем деба има и крякат понякога...и комари има и сякви мухи.


Относно въпросното масово мероприятие съм против само и единствено поради факта ,че на СИЛА ХУБОСТ НЕ СТАВА. Придържам се към мненията ,че така да закараш някви хора в планината и да ги учиш на ..планина не става.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Авг 06, 2019 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
За мен няма нищо незаконно да се организират блогъри, влогъри и всякакви други, но такава масовка с хора “от кол и въже” в планината не трябва да има.
Вто Авг 06, 2019 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
а, какви трябва да има?

ПСС
водачи (сертифицирани естествено)
и Богопомазани?

кой е портиера на Планината?
Вто Авг 06, 2019 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Двоен аршин Отговорете с цитат
Не го познавам този влогър - Слави. Може да отнесе максималната глоба от 5 000 лева,
затова че на 27.07. поведе масово народ към Върха.

А седмица по-късно - на 03-04.08., ТД "Рилски турист" - Самоков и "Бороспорт АД",
организираха Празника на Рила - 2019, заради който лифтът работи с удължено работно време,
с преференциални цени, за деца до 7 год. - безплатно.

Всичко това не предполага ли отново струпването на много хора на Мусала?

"По традиция празникът на Рила планина се провежда през първия уикенд на месец август.
Тази година всички планинари и всички, които обичат Рила ще могат да празнуват на 3 и 4 август, в близост до хижа "Мусала"
и да се включат в похода до първенеца на Балканския полуостров – връх Мусала.

Празникът на Рила се организира от туристическо дружество „Рилски турист“ с подкрепата на Бороспорт АД и община Самоков."

https://www.borovets-bg.com/event/praznik-na-rila-2019


Тази официална покана не води ли до масово изкачване на Мусала и в разрез с Правилата на НП "Рила"?
Паркаджиите дали чакаха и привикаха организаторите за разговор на връх Мусала?


Веднъж, преди доста години се случих на Езерата за Празника на Рила. Такава опашка за лифт, оттогава и досега не съм виждала.

На Мусала се целя на 10.08., щото не искам да съм нарушител в любимата планина. Wink

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Авг 06, 2019 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Днешният Алеко сякаш би водил последователи на по-малко известни и дори почти непосещавани места...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 06, 2019 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Днешният Алеко сякаш би водил последователи на по-малко известни и дори почти непосещавани места...

Е, струва ми се, Алеко не се е считал за водач, нито последователи е търсил. Всъщност, поканата е подписана от "няколко любители пешеходци". Алеко е автор на обяснителната записка към поканата.
Напълно съгласен съм с втората част, обаче - за непосещавани места. Относно места като преждеспоменатите из темата - Мусала, района на Седемте езера и подобни, бих цитирал част от записката на Алеко - "Тия пътища са опитомени, те са вече изучени и по тях се движи вече от запад към изток цивилизацията с всичките й прелести и мерзости. Не тук, не, а в девствените лесове, в едва пристъпните скали, в дооблачните върхове, около вечните снегове, при горните езера, до островърхите тронове на дивите кози, при жилищата на сърните и елените, около кристалните потоци със сребриста пъстърва, в царството на орлите и многократните екове - там, там е хубавата, дивната омайната майка България. Там замират страстите и тревогите, там се успокоява душата и едно нямо съзерцание пълни с блаженство сърцето ти."
А такива места все още има много у нас, за щастие.
Вто Авг 06, 2019 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Прав си. Когато написах "водач" имах предвид по-скоро "вдъхновител" или въобще водач в по-общия смисъл на тази дума.

Има, впрочем, един интересен късен отзив (по-скоро спомен) за онази екскурзия, публикуван в сп. "Български турист", книга 5, год. XIV, месец май 1922 г.:



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 06, 2019 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
С риск да досадя, но не се сдържах. Голяма работа е Александър Божинов и чувството му за тънка ирония е велико! Той е един от 35-мата свищовлии на Черни връх и едва на следващата година ще го приемат в рисувалното училище (въпреки недоверието на Мърквичка). Благодаря за копираната публикация!
Апропо, нали знаете, че учредяването не става на върха, а на 2-ри септември в бирената фабрика на братя Прошек. Ама не вървеше някак да се признава, че много разумни неща се случват на по бира Very Happy
Е, чиновниците на БТС и досега друго списват по въпроса, но нейсе ...
Вто Авг 06, 2019 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Моля обяснете, Отговорете с цитат
От юридическа гледна точка какво е нарушил този човек ?
- ако е извършил подбудителство към противозаконна дейност - казал на едни хора "Айде всички да идем едновременно на Мусала " / или по сериозно казано - съзнателно е замислил, подготвил, осъществил нарушаване на Плана за управление на НП РИла, въвличайки в това още 1500 лица - с това не трябва ли да се заемат органите на МВР вместо парковата охрана ? Тя как е разбрала (парковата охрана) , че тези хора са там щото влогърът така им рекъл, а не по други някакви причини ?
- ако ли пък още повече - ги е принудил със сила или измама да му играят по свирката - това не е ли също работа на МВР ?
- ако е събирал неправомерно парични суми, лични данни - борбата с това влиза ли в правомощията на парковата охрана ?
- въобще, на какво основание парковата охрана издава наказателни постановления за нещо което някой е пропагандирал в Youtube, Фейсбук ?
Вто Авг 06, 2019 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Все пак искам да напиша нещо по темата. Така наречените влогъри, разни там деятели за общественото добро, виждал съм го това и в америка и в европа още преди време. Известен маркетингов модел по американски тип, чрез който си набираш популярност, слава и съответно пари (не знам защо от репортажа по телевизиите се виждаше с ясно очертаваща се тениска на А1). Това ме отвращава крайно много, а този човек си е постигнал целта. Забранили са му достъп, той е отишъл, глобили са го. Сега го дават по телевизии и се изживява като жертва и съответно си получава популярноста, която е единствена цел на всички "влогъри" "блогъри" . Тук не говоря за това колко хора могат да отида, дали институциите си вършат работата и мерят с един аршин.
Вто Авг 06, 2019 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Моля обяснете, Отговорете с цитат
Бориската написа:
От юридическа гледна точка какво е нарушил този човек ?
- ако е извършил подбудителство към противозаконна дейност - казал на едни хора "Айде всички да идем едновременно на Мусала " / или по сериозно казано - съзнателно е замислил, подготвил, осъществил нарушаване на Плана за управление на НП РИла, въвличайки в това още 1500 лица - с това не трябва ли да се заемат органите на МВР вместо парковата охрана ? Тя как е разбрала (парковата охрана) , че тези хора са там щото влогърът така им рекъл, а не по други някакви причини ?
- ако ли пък още повече - ги е принудил със сила или измама да му играят по свирката - това не е ли също работа на МВР ?
- ако е събирал неправомерно парични суми, лични данни - борбата с това влиза ли в правомощията на парковата охрана ?
- въобще, на какво основание парковата охрана издава наказателни постановления за нещо което някой е пропагандирал в Youtube, Фейсбук ?


Вместо да питаш тук, иди да прочетеш малко наредби. Може да видиш и по телевизиите, дадоха думата и на двете страни. Има си разпоредби, а дали се спазват и следят за всички случаи, това е отделно.
Вто Авг 06, 2019 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov