ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За нощувки на Мальовица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
За нощувки на Мальовица
Автор Съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение За нощувки на Мальовица Отговорете с цитат
Здравейте,
Малко помощ моля!
Каним се с едни приятели да поразпуснем в Мальовишкия дял около седмица в началото на септември. Ще ни се да е на едно място като базов лагер и всеки ден да си правим лъчове.
Колебаем се между:
1. хотела, четем доста противоречиви, повечето отрицателни мнения;
2, ЦПШ . Любимо място на младини, курсове, лагери, алпиниади... но дали има двойки стаи, не помня? Пак не много ласкави отзиви, било занемарено;
3. хотел Ален мак(бившата битова на школата), може би с повече положителни отзиви.
Скоро една позната се върна от Рила, спомена, че на Меча поляна имало още един хотел??? Да не би на мястото на старите бараки към ЦПШ да са направили нещо...?
Бих бил благодарен да споделите лични впечатления и препоръки.
И още нещо. Всички са добри туристи, но има и на 60+. Дали би било проблем от Йончово към Страшно? Отдавна не съм ходил нататък и нещо не си спомням как се минаваше.
Вто Авг 06, 2019 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: За нощувки на Мальовица Отговорете с цитат
aldo написа:

2, ЦПШ . Любимо място на младини, курсове, лагери, алпиниади... но дали има двойки стаи, не помня? Пак не много ласкави отзиви, било занемарено;



Април спахме на ЦПШ . 20лв за легло. Беше студено и мръсно доста в стаята. стаята беше тази която гледа към меча поляна и върха.
Вечерта ни заключиха в станцията и нямаше как да излезем за по цигара.
Не бих отишъл там умишлено особено да следя няколко дена.

Хотел Ален мак работил.. група хора ни дадоха това инфо на 10 юли. Не го проверих лично.
Успех

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Авг 06, 2019 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
На ЦПШ не е толкова зле, мисля че има и двойки стаи. А тоза за заключването сигурен ли си ? Заключва се отпред вратата, обаче входа отзад където е и портиера би следвало да е отключено.
Това което жената е казала че е хотел, по скоро е чайната на Меча поляна, която предлага и нощувки, там не знам как стоят нещата. Който ходи по планини, не би трябвало да му е проблем тези места. Има ток, течаща вода, топла вода и тн ..
Относно прехода до йончево и страшно езеро, не би трябвало да е проблем, особено като се ходи леко и спокойно.
Вто Авг 06, 2019 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ален мак, не че е кой знае какво, но е доста по-добре от останалите.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Авг 06, 2019 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
На хижа Мальовица битовите условията са добри, предлагат храна и напитки.
Имат стаи с 2, 4, 6, 8, 10 легла -като е 15лв на човек.
Гледайте само да не е събота -неделя...
Вто Авг 06, 2019 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
На ЦПШ не е толкова зле, мисля че има и двойки стаи. А тоза за заключването сигурен ли си ? Заключва се отпред вратата, обаче входа отзад където е и портиера би следвало да е отключено.
.


Сигурен съм , беше кофти ситуация , може би защото бяхме към 22:30 там..не знам но ето какво стана:

1. Обадих се ,че искаме да спим в станцията - говорих с Жена по телефона която каза ,че може срещу 20лв и портиера е предупреден

2. Отидохме , и влязохме от паркинга през входа където седи портиера

3. Искаше , и МИ задържа личната карта..защото така била практиката - аз се ядосах..и викам как ще ми вземете личната карта..препишете я и си ми я дайте
- И тоя се разсърди /портиера/ ама как ние не сме крадци..шефовете ще я запишат и сутринта ще я върнат..ала бала.. както и да е получих си картата на сутринта

4. В стаята беше супер студено 15 градуса /носих си термометър/

5. Топлата вода в банята дойде след 20-30мин оставяне на чешмата да сед отворена....
- Което наводни банята...и понеже нямаше как изчистих канала..изкарах аз си знам кво от там

6. Сутринта пак сконфузено портиера ми върна документите и "станахме приятели"


Пак казвам това е от едно ходене в 22ч април месец. Може да сме уцелили нещо не на кеф хората. Но аз за тия условия 2ри път доброволно и не при нужда 20лв не бих дал.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Авг 06, 2019 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз не ги оправдавам, просто при тези междинните сезони е така. Аз съм ходил края на септември и също е студено. През останалото време е добре. Но може би аз не съм критерий, тъй като за мен винаги е добре Smile
Вто Авг 06, 2019 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
На ЦПШ-то персонала си се прибира вечер и е възможно да няма никой или само портиер/пазач да остава. Условията не са кой-знае какво, особено за парите, които искат.
Моят избор е Ален мак - ходили сме веднъж, както и сме изпращали познати после - всички са доволни - топла вода винаги, уютно е, храната - както се разберете, няма оплаквания.
Знам, че и на Чайната има няколко стаи, там май е най-скъпо, не били лоши условията, но за мен Ален мак е по-добре.
Вто Авг 06, 2019 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Чайната на самата поляна сме я ползвали няколко пъти Ицо се казва стопанина, стаи и условия са супер за какво ви е ЦПШ-то
Имаше 4-5 стаи и трябва резервация но си е 3* .
Втори вариант хижа Мальовица определено е по-добре от ЦПШ.
Ален мак също си е супер, не забравяйте и, че хижа Вада работи и си е доста добре там.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Авг 06, 2019 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодарности на всички за мненията и препоръките!
Сря Авг 07, 2019 8:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov