ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
SimonaT написа:
Здравейте, какво мислите за раничките на декатлон, здрави ли са?


Въпросът в горния цитат все още не е получил своя компетентен отговор/и.


Аз от декатлона раници имам единствено катерачната на Simond - 20 литра за 45 лева. Перфектна инвестиция за мултипитч маршрути. За другите не мога да коментирам, но моето предположение е, че ще свършат работа на девойката.
Пет Авг 23, 2019 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Здрави са, но са неудобни. Имам 60 литрова редовно я товаря до 25 килограма, като пренасяме разни неща... Не е хубаво измислена. Кръстния колан държи слабо и дори със 7кг товар пак ми пада под заника, инак самия колан си стои където съм го оставил. Имаме и разни други малки и евтини всички държат здраво на товар и след няколко години ежедневно ползване навсякъде са здрави, но и при тях въпроса с комфорта остава на дневен ред.
Съб Авг 24, 2019 8:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митев



Регистриран на: 16 Яну 2019
Мнения: 2
Местожителство: Сливен

Мнение Раници Crivit Отговорете с цитат
Здравейте, обмислям да си взема раница на Crivit. В момента се предлага в търговската мрежа на цена от 38 лв. Мисля че за тези пари няма какво да губя. На този етап ми трябва за кратки преходи в планината. Някой има ли опит с марката?
Съб Авг 24, 2019 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Crivit не е ли лидълска марка? Те поръчват на някой производител нещо и лепят техен бранд отгоре? Тоест, две изделия с тази марка, може да варират в производител и съответно - качество. Иначе, имам лидълско софтшелче - доволен съм.
Съб Авг 24, 2019 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Раници Crivit Отговорете с цитат
Митев написа:
Здравейте, обмислям да си взема раница на Crivit. В момента се предлага в търговската мрежа на цена от 38 лв. Мисля че за тези пари няма какво да губя. На този етап ми трябва за кратки преходи в планината. Някой има ли опит с марката?

За тези пари няма друго, на Лидл нещата са сравнително качествени

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Авг 24, 2019 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Митев



Регистриран на: 16 Яну 2019
Мнения: 2
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Взех си я в крайна сметка. На визия ми харесва, надявам се да е удобна и практична на терен.
Съб Авг 24, 2019 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
За около три дена имах Лидл раница 50 или 60 +10 се водеше. Пролетта ги бяха пуснали. Супер удобна, хем с доста товар, но много лошо качество. Дясната част презрамките нямаха нищо общо с лявата част и я върнах в магазина. Ако бях случил на бройка щяхме да си делим товара с жената по-равномерно...
Съб Авг 24, 2019 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
Лично моето мнение е, че няма смисъл да се пести чак толкова от раница, че да се взима лидълска...
Декатлонските изглеждат здрави и са с 2 години гаранция.
Аз имам 3 раници на Ташев - различни големини, като най-малката 25 л отговаря реално на 20) я купих преди 10 години. Първите 5 не слезе от гърба ми буквално, независимо на колело или пеша.
Няма скъсано никъде, само е избеляла и циповете са попрецакани, но това е само заради глупава употреба от моя страна.
Товава 50 лева ми се виждаха много (сега са 80 сигурно), но за тези години щях да скъсам поне 10 лидълски.
Нед Авг 25, 2019 7:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Гаранцията и в Лидл няма да е проблем, веднага ти връщат парите но за 30лв. каквото е.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Авг 25, 2019 8:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Съпругата ми ползва такава раница от 1-2 години. Когато сме на преход за 1 ден я нося аз, а когато е за няколко дни си я носи тя. Раничката е удобна за носене. Има си нейн дъждобран, което си е удобство. Недостатъците, които сме установили са следните:
- Мрежичките отстрани за водата не са много здрави. Трябва а се внимава.
- Въпросните мрежички са направени така, че сам не можеш да и извадиш бутилката с вода.
- Машинките за циповете са всяко отделение са само по 1.

Лично според мен за тези пари е идеална.
Нед Авг 25, 2019 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SimonaT



Регистриран на: 08 Юли 2018
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите. Аз все пак си взех раничка от Декатлон 30л засега ми е екстра, а по натам може и по-хубава.Дано се окаже здрава, ходих до Козя стена уикенда с нашите и беше удобна Smile
Пон Авг 26, 2019 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Моят скромен опит показва, че една туристичекса раница трябва да изпълснява следите условия:
1. Да има достатъчен обем за целите.
2. Да има широк и удобен регулируем кръстен колан, който да предава тежестта на ханша, + два джоба за дребни предмети.
3. широки, меки, удобни регулируеми презрамки за раменете, някои предлагат екстри, като свирка и пр.
4. Вграден (или не) дъждобран.
5. Странични места за закачване на екипировка (според нуждата) - палатки, спални чували, шалтетла, въжета, карабинерри, френдове, каски, маски, туби бира, кемълбег.

6. Ниска цена / високо качество - ТАШЕВ!

7. Много пари / много качества - чижди произодитли.

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Пон Авг 26, 2019 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kraychev



Регистриран на: 04 Юни 2018
Мнения: 36
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, мисля да си купя раница около 50л. Реших да е Оспрей заради мрежестия гръб - старата ми раница е с външен самар и торбата не опира в гърба ми. Попаднах на някакъв Rook, оказа се, че я има налична в магазин в Бургас, имах възможност да я огледам и премеря (празна), добре се регулира за моите нужди. Изработката ми се струва малко дървена, но уж бил по-здрав материала. Колебанието ми е между тази Rook и Талон 44 - последната е с по-малка вместимост, но май не е толкова фатална разликата. Не мога да преценя визуално обема, тъй като старата ми раница изглежда не по-малка от тази 50 литрова Оспрей, а се води 35л (само така се води - по мнение на всички, които я имат, шведските литри явно са по-големи от европейските Smile ). Цените на двете са около 200 лв., което ми се струва доста прилично.
Забелязвам предимно хубави мнения за Оспрей като марка, но нищо не виждам за конкретния модел. Седя и се чудя, за коя от двете да пръсна едни пари, които вероятно бих могъл да изхарча за по-смислени неща. Ще се радвам, ако някой ме посъветва в полза на единия модел или ме откаже от покупката Smile
Вто Авг 27, 2019 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Osprey kestrel модела имам 5 години дзверска употреба....извод ...нема такова животно.Удобна ,лека,здрава,регулира се от секаде,красива ....като маймуна залепва за гърба.От раница недей да пестиш .
Вто Авг 27, 2019 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
В България предлагат предимно стари модели раници на свърхцени. Сравни този Оспри с моделите в сайта им , да не се окаже извън производство.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 27, 2019 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 80 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov