ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Президентът на Кончето

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Президентът на Кончето
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Президентът на Кончето Отговорете с цитат
http://bnr.bg/post/101158041/rumen-radev-shte-napravi-prehod-prez-sedlovinata-koncheto-v-pirin?fbclid=IwAR1yfStlRzaA-wTczjSXUSdOQW74jLF5WdALaL-nGS7vsjvMWL4ntCwrs5Y

"...през най-величествената и опасна седловина..." Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Авг 22, 2019 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Аз мислех по Котешкия ще се качат и ще ми намерят и върнат пикела Very Happy
Чет Авг 22, 2019 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
За малко да се просълзя! Постнали ли са вече негови снимки от преминаването? Тази в статията е крайно незадоволителна и не мога да си я закача на стената над леглото. Поне да беше гол до кръста на кон или докато лови риба...
Пфффф, най-опасният преход...Това Конче ми е трън в очите от години. Не мога да разбера защо не обезопасят цялото протежение с въже и да си взимат хората седалки и да го минават като бели хора на виа ферата (който иска, де), а който иска да не се връзва. И без това там ходят от много надъханите “спортисти“, защото е супер популярно...все някой ще се претрепе, както се е и случвало в годините. Иначе на виа ферата-връзваш се, минаваш, кефиш се, а ако не се вържеш, въпреки че имаш тази възможност, и се претрепеш...еми...сам си си виновен. Да се спъне или нещо друго и да се пребие там може да се случи и на най-добрите, въпрос на късмет понякога, затова трябва да може да се вържеш.
За кочината, която са оставили горе в заслона...както казва Камен Донев-много хора ходят сред природата по два начина-по малка и голяма нужда. Отвратена съм от всички фасове, носните и мокри кърпички, които въсят като знамена навсякъде, бутилките, обелките от вафли, кроасани, килимите от люспи от слънчогледови семки и т.н., а автомобилните гуми, телевизори и друга дребна и едра техника, които съм виждала по реки и водопади няма да започвам. Много хора пищят в какви бунища живеят циганите и колко цапат...еми да ви кажа...аз цигани туристи по планините още не съм видяла...и в блока ми няма, но някой си хвърля боклука от балкона...после да изчистим България за 1 ден. Да бе! Който хвана-саморазправа на място. Добре е, че Леки правят здрави щеки. Boxing Duel
Нед Авг 25, 2019 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до Лахесис: Безпощадна си Smile.
Нед Авг 25, 2019 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Ама булка все едно цял ден си пила с мен и съм ти промил мозъка. Smile А събота е далеч. Само за слънчогледовите семки сме на нож! Виж гуми и тв - не ! Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Авг 26, 2019 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
За миг си помислих, че са назначили президент на Кончето, пък то какво излезе... Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 26, 2019 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Не мога да разбера защо не обезопасят цялото протежение с въже и да си взимат хората седалки и да го минават като бели хора на виа ферата (който иска, де), а който иска да не се връзва.

Кончето и сега е обезопасено с въже и който иска може да се обезопасява, стига да знае как. Злополуките не стават, защото няма въже, а защото хората тръгват в планината без елементарни познания, но с високото самочувствие, че знаят много и могат да минат навсякъде, включително и по лятна пътека по фирнован сняг с летни обувки.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 26, 2019 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение "Баш планинар" Отговорете с цитат
От на Кончето по склоно,
вървиме бодро към заслоно.
Глеаме там пълно с туристи,
репортере и журналисти.

Уцелили сме баш моменто,
да видим горе президенто.
Долу от Яворов се понесли,
багаж и инвентар донесли.

Сус директоро на парко,
напинаа под сънцето жарко.
Новия заслонь прегледуваа,
в готовност го приведуваа.

През Кончето тръгнаа,
на хижа Вихрен д'идаа.
Там тронка че отдъънаа
и в Банско че се върнаа.

Планинар е държавния глава,
не мога да не река, евала!
Почитаниата ми получава,
баш човеко на таа държава!


-- Александър Думанов (банскалия, поет и изследовател на банския диалект)

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Авг 26, 2019 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Хахахаха Vedrin, той като китайските военачалници от едно време. Хората увековечавали всеки подвиг на вожда в песен от народното творчество.
Пацо, какво до ти кажа...великите умове мислят еднакво Laughing
Яница, имах предвид подстъпите към въжето, т.е. преди и след него. Може тези места да си имат други имена, не знам. Признавам, че лунният пейзаж на Пирин никога не ми е бил слабост и не знам всяка скала. Мисълта ми беше, че тези места трябва да са така обезопасени, че да можеш без притеснения да заведеш 10-12 годишно дете, за което един такъв маршрут виа ферата ще е приключението на живота, а разните джедаи като искат да минават без да се връзват, а ако искат само очите да си вържат с кърпа. Най-"обичам" истории после кой къде е оцелял, ама такива хора все оцеляват, имам предвид все се поставят в ситуации, които налагат оцеляване от безрасъдство, липса на познания и опит и т.н., както ти каза. Съжалявам, че ще го кажа-сравнявам с Германия. Там има изградени много виа ферата маршрути с различна степен на трудност и немците си водят и децата, което пък ги възпитава от малки как да се отнасят с природата, как да се държат адекватно сред природата, на спортен дух и т.н., но всичко е уредено така, че да е безопасно. После току виж някой станал я известен катерач, я скиор, приключенец или нещо друго, или поне ще обича природата и ще я пази.
Пон Авг 26, 2019 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Хахахаха Vedrin, той като китайските военачалници от едно време. Хората увековечавали всеки подвиг на вожда в песен от народното творчество.

Времената и хората се менят. Не се сещам за подобни творби по повод многобройните планински възкачвания на Фердинанд, Борис, а в по-ново време -- и на Петър Стоянов. Докато беше президент той ходеше с двама пазачи из Витоша почти ежеседмично, без това да се превръща в медийно събитие. А след това -- и без пазачи, съвсем сам. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Авг 26, 2019 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Лахесис написа:
Хахахаха Vedrin, той като китайските военачалници от едно време. Хората увековечавали всеки подвиг на вожда в песен от народното творчество.

Времената и хората се менят. Не се сещам за подобни творби по повод многобройните планински възкачвания на Фердинанд, Борис, а в по-ново време -- и на Петър Стоянов. Докато беше президент той ходеше с двама пазачи из Витоша почти ежеседмично, без това да се превръща в медийно събитие. А след това -- и без пазачи, съвсем сам. Smile


Тази зима се разминах с Петър Стоянов над Златните мостове. Беше сам, не отвърна на поздрава ми, но това не ми пречи да твърдя, че е най-добрия президент, който сме имали. А години по-късно стана сподвижник на Капут, пардон, Николай Бареков. Струва ми се, това е най-фрапиращата политическа метаморфоза, на която съм ставал свидетел. Събитие, което тогава остана сякаш малко недоотразено.


Последната промяна е направена от Dimov на Вто Авг 27, 2019 8:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Авг 27, 2019 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:
...


Сещам се за още един Капут, пардон, Каролев, който обича планината и пАрата. Все още има апартамени за продан в Банско. За това и постоянно налива масло в огъня за втори лифт. Виждал съм го по Вихрен и винаги съм го "благославял" наум...

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Вто Авг 27, 2019 6:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
NuclearWinter написа:

Сещам се за още един Капут, пардон, Каролев, който обича планината и пАрата. Все още има апартамени за продан в Банско. За това и постоянно налива масло в огъня за втори лифт. Виждал съм го по Вихрен и винаги съм го "благославял" наум...


Познати също са ми казвали, че са го виждали там. Аз миналата седмица при ходенето си към хижа Яворов, Баюви дупки и Албутин, минах пеша през главната улица на Пирин Голф Клуб. Това е като някакъв декор на филм. Повече от половината нови сгради са пустеещи, обрасли и дори на места разпадащи се. Кошмар! И продължават да строят. Не знам чия собственост са и на кой ще продават всички тези апартаменти, но там е още едно обезобразено място. Някакси, ако беше с мярка - по-малки и по-малко сгради щеше да дори красиво. Малка е границата, но все не си се отдава.
Вто Авг 27, 2019 8:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:

нови сгради са пустеещи, обрасли и дори на места разпадащи се....И продължават да строят. ……... на кой ще продават всички тези апартаменти, …...
Ти защо си мислиш, че всичко това е построено за да се продава и/или да се живее в него. Просто перачница на пари.
Вто Авг 27, 2019 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение По Билото Отговорете с цитат
Президентът – като нас и той човек,
с планинари тръгна по маршрут нелек.

Остави дар - аптечка в новото заслонче,
погледна надалеч от пиринското „Конче“.

Достигна синевата - пирински простори
и там за него - пак ще се говори.

Президентът - без корона и без трон,
възлезе нависоко – Пирине, Поклон!

BG

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Авг 28, 2019 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov