ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
предложение за преход в Пирин с 1/2 нощувки.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
предложение за преход в Пирин с 1/2 нощувки.
Автор Съобщение
vasko.sm



Регистриран на: 24 Юни 2019
Мнения: 21
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Има ли къде около заслон Тевно езеро да се разположи палатка, заплаща ли се?
Чет Авг 29, 2019 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Един много обгледен двудневен маршрут като за запознаване с планината би бил х.Вихрен-главното било-х. Тевно езеро (ден 1) и обиколка на околните върхове Валевишки чукар-Момин двор-Кралев двор-слизане до х. Пирин (ден 2).


dido, чувал съм че предложението ти за първия ден е доста трудно ... Също тъй съм чувал че трите споменати от теб върхове като лесни и с добра гледка също не са толкова лесни ... И най-сетне казвали са ми че минаването и през двете краледворски порти също си е екшън ... Само казвам кво съм чувал. Така ли е и възможни ли са тези неща за обикновени туристи?

Между другото доколкото си спомням на нашата карта като валявишки чукар са означени два върха, на единия не му ли е инак името? Може и да бъркам.

Въпросите ми са към всички естествено. Благодаря предварително. Питам по принцип, не че ще ходя, моите предпочитания са към най-ниската планина, а тия чукари ги снимам със зума само отдалече и смятам, че е тъпо да се ходи там.
Нед Сеп 01, 2019 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Скорошен опит Отговорете с цитат
Преди няколко дни минахме с четиримата внуци по маршрута, който Дидо предлага за първи ден: хижа "Вихрен" - заслон "Тевно езеро". Великолепен преход с всички характеристики на високия Пирин без екстремни изхвърляния. В описанията го дават за 6 часа без почивки. С нашия коефициент (по-точно моя) стават 12 часа, с обяда 13. Понеже от хижата тръгнахме късно - в 10, пристигнахме в заслона посред нощ, в 11. Разбира се, това не е показател за никой освен за нас. Минахме транзит Бъндеришките езера, а на последното, Дългото, обядвахме (то си стана пладне). Децата си измиха... ръцете, за да не са мазни, и поехме нагоре към Башлийската порта. Който носи вода, няма нужда да качва от езерото. Почти на самата порта открихме две чудни изворчета. Нататък вече е по билото с трите върха Типиците. Има един участък, на който му викат "малкото Конче", но не ми се наложи да взимам извънредни мерки освен хващане за ръка на най-малкия. Някъде след върховете се стъмни и карахме на фенери. Сигурен съм, че гледките наоколо са били божествени! По някое време прехвърлихме Мозговишката порта - усетих я само по изкачването и после слизането. Препоръчвам този маршрут!
Нед Сеп 01, 2019 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за хубавия преход с децата!

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Сеп 01, 2019 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Благодаря! Отговорете с цитат
Ведрине, тепърва предстои да си представя отчета, както правя винаги. Този път няма да е дълъг, макар че ходенето беше дълго (по време!).
Нед Сеп 01, 2019 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov