ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нощни преходи.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Нощни преходи.
Автор Съобщение
vasko.sm



Регистриран на: 24 Юни 2019
Мнения: 21
Местожителство: sofia

Мнение Нощни преходи. Отговорете с цитат
Здравейте на всички, интересно ми е някой от вас правил ли е нощни преходи в Пирин и ако отговора е да, откъде до къде, по кое време на годината, имал ли е разлика в темпото, проблеми и тн?
Нед Сеп 08, 2019 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
По всяко време и навсякъде, единствено за уплътняване на деня.
Не виждам смисъл нарочно да тръгнеш да бъхташ нощем - то не се вижда нищо от планината наоколо. Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 09, 2019 2:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
... то не се вижда нищо от планината наоколо. Very Happy

По изключение по пълнолуние, в надгорския пояс, зиме... Инак най-много да се спънеш в някой корен и да се метнеш в някое дере.
Пон Сеп 09, 2019 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Нощни преходи. Отговорете с цитат
vasko.sm написа:
Здравейте на всички, интересно ми е някой от вас правил ли е нощни преходи в Пирин и ако отговора е да, откъде до къде, по кое време на годината, имал ли е разлика в темпото, проблеми и тн?


А ти няма ли да кажеш как мина похода ти в Пирин? Щото питаш доста, форумният елит ти отговаря, и веднъж, и дваж, и триж, че и повече пъти, а после нищо не казваш.... Ами кажи хем като един вид благодарност, нека тия хора видят, че има полза от туй че са ти отговаряли, хем за информация и поука на всички останали, примерно на мен би ми било супер интересно...
Пон Сеп 09, 2019 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasko.sm



Регистриран на: 24 Юни 2019
Мнения: 21
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Трупам опит първо хаха, тази година първо веднъж от вец Лъки( там бяхме на палатки с компания) стигнах до Митрово езеро и се върнах. Беше около 10 август, времето беше супер, като време ни отне с почивките 5 часа. Хапнахме и се върнахме до палатките понеже нямаше да ни стигне времето да се качим до Тевно. От Вец Лъки до хижа Пирин са 1.2-1.4 часа, според мен може и за 1 час да се вземе просто компанията ми е доста слаба физически. Реших ,че ще стигна до Тевно тази година и на 1.09 тръгнах от София в 4 сутринта и на вец Лъки бях в 8:30. В 8:40 тръгнах от Веца Пеша и на хижа Пирин бях в 10:30, като по пътя спирах за закуска . След това продължих към Митрово езеро и там бях в 14:30, обядвахме и продължихме към Краледворовската порта, изкачихме я в 16:20 и в 17:00 бяхме на Тевно езеро. За догодина мисля да направя по- дълъг преход, може би ще е нещо от Добринище, през Попово езеро и Аргирово и на Тевно нощувка, и на следващия ден слизане до Бъндерица и от там до хижа Пирин.
П.п. Темпото е много ниско дори от време на време започва да ме дразни, но такива са ми спътниците хаха.
Пон Сеп 09, 2019 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Първо - по темата.

Нощни преходи съм правил в Пирин - по неволя, иначе няма смисъл да се ходи в тъмното, а не през деня. Но понякога времето не стига, или ти се иска да изкачиш повече върхове, или ти се иска да снимаш залеза отвисоко, или искаш да икономисаш нощувка на хижа...

Има една група - „Лунатични разходки“, която прави всеки вторник преход в някоя близка до София планина между 20:00 и 24:00 часа. Ако искате/можете/решите - намерете групата във Фейсбук и се присъединете, ще научите много за нощните преходи.

vasko.sm написа:
Трупам опит първо хаха, тази година първо веднъж от вец Лъки( там бяхме на палатки с компания) стигнах до Митрово езеро и се върнах. Беше около 10 август, времето беше супер, като време ни отне с почивките 5 часа. Хапнахме и се върнахме до палатките понеже нямаше да ни стигне времето да се качим до Тевно. От Вец Лъки до хижа Пирин са 1.2-1.4 часа, според мен може и за 1 час да се вземе просто компанията ми е доста слаба физически. Реших ,че ще стигна до Тевно тази година и на 1.09 тръгнах от София в 4 сутринта и на вец Лъки бях в 8:30. В 8:40 тръгнах от Веца Пеша и на хижа Пирин бях в 10:30, като по пътя спирах за закуска . След това продължих към Митрово езеро и там бях в 14:30, обядвахме и продължихме към Краледворовската порта, изкачихме я в 16:20 и в 17:00 бяхме на Тевно езеро. За догодина мисля да направя по- дълъг преход, може би ще е нещо от Добринище, през Попово езеро и Аргирово и на Тевно нощувка, и на следващия ден слизане до Бъндерица и от там до хижа Пирин.
П.п. Темпото е много ниско дори от време на време започва да ме дразни, но такива са ми спътниците хаха.

Второ - да не би хижа „Пирин“ да е някакво особено сакрално енергийно място, че е толкова важно да се минава през нея?
Think

Трето - не ми харесва това, че казвате, че спътниците ви са слаби физически и че темпото им било много ниско.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Сеп 14, 2019 1:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov