ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Района на Мугла

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Района на Мугла
Автор Съобщение
neillmakoli

Местожителство: Sofia

Мнение Района на Мугла Отговорете с цитат
Привет, по празниците ще съм за три дена(2 нощувки) в района на Мугла.
Искам да попитам какви маршрути ще ми препоръчате за разходка в района и има ли добре обозначени туристически пътеки?
Кои хижи ще ми препоръчате също така?
Ако има желаещи за разходка в района може да се организираме.
Благодаря за отговорите.
Вто Май 03, 2016 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin

Местожителство: София

Мнение Re: Района на Мугла Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
Искам да попитам какви маршрути ще ми препоръчате за разходка в района и има ли добре обозначени туристически пътеки?
Благодаря за отговорите.

Една приятна и не особено натоварваща разходка може да се направи от Мугла в посока Чаирски езера (и обратно). Правил съм го в един ден (13.5 км отиване и връщане, около 700 метра общо изкачване), ала ако предпочитате вероятно е възможно и с отсядане в Чаирски езера.
Сря Май 04, 2016 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr

Мнение Отговорете с цитат
Може да се разходите и по течението на Мугленска река (Тенес дере). На излизане от Мугла вдясно има маркирано отклонение към Казанджи дере - малки водопадчета и казанчета.
Може да се разходите и в посока на х. Ледницата. Има червено синя маркировка. В един момент синята се отделя надясно и се качва напряко към параклиса Св. Петър. Там отново може да се прихване червената и да се качите на връх Карлък, откъдето има невероятни гледки. http://www.kade.si/#map=15/2730627.53/5105394.13/0
Сря Май 04, 2016 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
neillmakoli

Мнение Re: Района на Мугла Отговорете с цитат
vedrin написа:
neillmakoli написа:
Благодаря за отговорите.

Една приятна и не особено натоварваща разходка може да се направи от Мугла в посока Чаирски езера (и обратно). Правил съм го в един ден (13.5 км отиване и връщане, около 700 метра общо изкачване), ала ако предпочитате вероятно е възможно и с отсядане в Чаирски езера.

В хижата ще отседна и ще обиколя района.
Ако имате още интересни предложения наоколо ще са ми полезни .
Croc
Сря Май 04, 2016 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli

От Мугла до хижа Чаирски езера е идеална маркировката, от Чаирите до Чамла също се ориентира лесно човек.
Района е много хубав там.
Пон Май 09, 2016 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli

Пропуснах да спомена отличните ми впечатления от хижа Чаирски езера.
Условията, храната и отношението на хижаря Росен е много добро към планинарите.
Съб Май 21, 2016 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr

Брех, хората питат, а снимки след това няма... Или има, ама във Фейсбук. Е, той не се брои за слива...

По идея на vaskoo по празниците се разходихме из района на Мугла и по-точно по част от рида Мурсалица:
хубавите снимки: https://photos.app.goo.gl/8YG8Pb7yV2Ef1TfN8
в търсене на нови пътеки (документални за ценители от малкото фото): https://photos.app.goo.gl/ZgRY9jujAMGzi372A
Пон Сеп 09, 2019 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo

Не ми е за първи път, нитоза втори, но ме държи още ... съчетанието на планината и хората в Родопа е рядко срещано.
А който смята родопските преходи за леки и без гледки, релефът за мек и щадящ ... да заповяда с мен из коритата на Въча и Чая, и да походи с Иво из коритото на Арда и Юговска реки Smile

Малко снимки

Последната промяна е направена от vaskoo на Пет Окт 04, 2019 12:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 10, 2019 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT

Местожителство: Плевен

Мнение !!! Отговорете с цитат
Ей като тръгнете из тия яндеци и боанаци , че и детето сте повели. Няма ли за Вас маса, мръвка нещичко така....... Very Happy
Васе кво се водиш по акъла на Ивайло той не е планинар не разбра ли вече?? Very Happy Very Happy Very Happy
Аматьорска работа !!!
Вто Сеп 10, 2019 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr

Мнение Re: !!! Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ей като тръгнете из тия яндеци и боанаци , че и детето сте повели. Няма ли за Вас маса, мръвка нещичко така....... Very Happy
Васе кво се водиш по акъла на Ивайло той не е планинар не разбра ли вече?? Very Happy Very Happy Very Happy
Аматьорска работа !!!

Ми не съм планинар. От детската аматьорска лига съм. Ходя и с деца и с пенсии, щото ходя бавно и без претенции за джедайски изпълнения. За тях си има друг контингент.
А. моля, моля, аз бях избрал една друга пътека към Чаева чука, ама реших да не троша хатъра на Васко, като домакин на мероприятието. Всъщност тази, по която тръгнахме първоначално след рязането на хвойната, но след това се отклонихме вдясно от нея по тази, по която беше минавал Васко преди време. И какво да се караме там за някакви си пътеки. Пак ще се ходи и така... Laughing
Бях минавал по нея (моята идея) преди 7 години, когато с един приятел и сина на Конфитюра се юрнахме нагоре - той да си спомня детските години... И естествено заради мен тогава хванахме първата видима пътека под хубавата, а тя се оказа животинска и скоро свърши в някакъв сипей. Тогава лазихме 4 Х 4 нагоре, докато излезем на магистралата.

Ето к'ви ги брахме тогава:

Вто Сеп 10, 2019 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.