ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за Котешки рид

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за Котешки рид
Автор Съобщение
Kalin Markov



Регистриран на: 26 Юли 2019
Мнения: 21

Мнение Въпрос за Котешки рид Отговорете с цитат
Някой може ли да ми каже малко повече за Котешкия рид за да преценя дали ще мога да се справя с него;Д Проблема е, че имам известна страх от височини и това ме притеснява. Кончето съм го минавал 3 пъти с лек страх, последния път с много страх защото имаше преспи и трябваше да вървим баш по билото и минахме по най-тясната част на спускане откъм Кутело 2, точно 20 -30 метра преди да се влее подсичащата пътека и да се появи въжето - там ме беше много страх. Ходил съм и на Голяма Стража без въже и ме беше много страх но преживях някакси ;Д Как е Котешкия рид в сравнение с тези места? На снимки и клипче изглежда много, много страшно на някои места - може ли да се подсече там или е прекалено стръмно и от двете му страни за такива неща? Май по-полегата страна е източната (коята гледа към Църна Могила) - и тя ли е пълен отвес или ще може да се подсече там където е наистина страшно?

Намислил съм потенциален преход от Бъндерица, Кутело 1 и 2, Кончето, Бански Суходол, и после ми се искаше кръг обратно - демек най-добрия вариант е Котешки рид, Дуниното Куче и надолу (знам ги пътеките там и как да се върна до Бъндеришка Поляна - изучих ги като ходих на Дуниното Куче по-рано това лято).
Ако не мога да премина Котешки Чал, гледам, че е малко по-полегато на изток точно в началото горе където се влива в главното било - може би там може да се слезне без пътека към циркус Бански Суходол долу? Долу има пътека идваща откъм Църна Могила по която съм минавал и която сигурно може да се хване - едва ли е добър терен за ходене но пък не е пропаст ;Д Някой ако е правил подобно слизане и може да ми каже ще се радвам много, в случай, че не мога да премина Котешки Чал!

Много ще се радвам за каквато и да е информация! Благодаря ви и приятна вечер!
Чет Сеп 12, 2019 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Въпрос за Котешки рид Отговорете с цитат
Kalin Markov написа:
Някой може ли да ми каже малко повече за Котешкия рид за да преценя дали ще мога да се справя с него;Д Проблема е, че имам известна страх от височини и това ме притеснява. Кончето съм го минавал 3 пъти с лек страх, последния път с много страх защото имаше преспи и трябваше да вървим баш по билото и минахме по най-тясната част на спускане откъм Кутело 2, точно 20 -30 метра преди да се влее подсичащата пътека и да се появи въжето - там ме беше много страх. Ходил съм и на Голяма Стража без въже и ме беше много страх но преживях някакси ;Д Как е Котешкия рид в сравнение с тези места? На снимки и клипче изглежда много, много страшно на някои места - може ли да се подсече там или е прекалено стръмно и от двете му страни за такива неща? Май по-полегата страна е източната (коята гледа към Църна Могила) - и тя ли е пълен отвес или ще може да се подсече там където е наистина страшно?

Намислил съм потенциален преход от Бъндерица, Кутело 1 и 2, Кончето, Бански Суходол, и после ми се искаше кръг обратно - демек най-добрия вариант е Котешки рид, Дуниното Куче и надолу (знам ги пътеките там и как да се върна до Бъндеришка Поляна - изучих ги като ходих на Дуниното Куче по-рано това лято).
Ако не мога да премина Котешки Чал, гледам, че е малко по-полегато на изток точно в началото горе където се влива в главното било - може би там може да се слезне без пътека към циркус Бански Суходол долу? Долу има пътека идваща откъм Църна Могила по която съм минавал и която сигурно може да се хване - едва ли е добър терен за ходене но пък не е пропаст ;Д Някой ако е правил подобно слизане и може да ми каже ще се радвам много, в случай, че не мога да премина Котешки Чал!
Никой не ти отговоря, според мен, защото е много индивидуално, а ти ще си прецениш дали да се пробваш

Много ще се радвам за каквато и да е информация! Благодаря ви и приятна вечер!
Confused Котешкият го минавахме от Дуниното куче към Безименната кота (2853), между Бански Суходол и Байова дупка.. Моето мнение, че е доста приятен! През по-голямата част си ходиш подобно котите на Кутело. "Хитреците" го минават обратно, т.е. се качват по Джамджиевият, а слизат по Котешкия.. Моето, повтарям моето обяснение е, че на едно място, където си доста виртуален, те се качват, което е по-безопасно. Само там няма подсичане!!! Мястото е близко дон Безименната кота и от Средоноса и Църномогилския изглежда като срязано с ножица. Това са 2-3 камъка, висящи във въздуха и трябва да ги минеш спокойно, без да мислиш много... Ако си минавал Църномогилския е по-остър като ръб...
Успех!!!!
Чет Сеп 12, 2019 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Много блъскане е и голямо ходене да знаеш. След дунино куче, започва трудната част да слезеш. Иначе на котешкия чал има 2 участъка които е хубаво да минеш с някой който знае и е бил там. Аз не го препоръчвам за първо ходене. Някои хора го минават обаче без притеснения от първи път. По трудно е да се мине от билото, отколкото от дунино куче нагоре.
Пет Сеп 13, 2019 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kalin Markov



Регистриран на: 26 Юли 2019
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
[quote="kaloyanv"]Много блъскане е и голямо ходене да знаеш. След дунино куче, започва трудната част да слезеш. Иначе на котешкия чал има 2 участъка които е хубаво да минеш с някой който знае и е бил там. Аз не го препоръчвам за първо ходене. Някои хора го минават обаче без притеснения от първи път. По трудно е да се мине от билото, отколкото от дунино куче нагоре.[/quote]

Мерси за инфото! Така и не минахме от там - много се забавихме на Кутелите и Кончето вчера. Иначе май не е за мен - щом на Кончето на най-тясната му част не ми беше много спокойно, а има и въже там, на Котешкия може и да се панирам много! Иначе на Дунино Куче съм ходил от Бъндеришка Поляна и знам как е там надулу в гората и как да се върна от там. На Котешкия предполагам трудните места за тези 2 които се виждат като леко вдлъбнати, все едно ножица ги е леко срязала отгоре.
Вто Сеп 17, 2019 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
На 100 метра от главното било се стеснява и остава все такова криво близо километър.
Ако Кончето те е притеснило, Котето ще те уплаши Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 17, 2019 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kalin Markov



Регистриран на: 26 Юли 2019
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
А случайно да знаеш дали в началото на Котето където е малко по-равно може да се слезне надолу към циркуса Бански Суходол по сипея и някой улей и да не се преминава ръба? Гледах го вчера от Бански Суходол но не можах да видя дали се минава или има отвесни скали надолу и решихме да не рискуваме :Д
Вто Сеп 17, 2019 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Абе може, но по-добре не.
Един приятел, Митко Златаров, се беше гъзурчил май тука - https://kade.si/#ghyb=19/2603597.76/5129147.78/0 , преспивал нейде по ската и такива ми ти работи...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Вто Сеп 17, 2019 3:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 17, 2019 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kalin Markov



Регистриран на: 26 Юли 2019
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Този линк нещо ми дава просто карта на цяла България обаче.
Вто Сеп 17, 2019 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kalin Markov написа:
Този линк нещо ми дава просто карта на цяла България обаче.

Има една ненужна запетайка в края на връзката по-горе. Ако бъде отстранена запетайката, връзката се отваря нормално (поне при мен):

https://kade.si/#ghyb=19/2603597.76/5129147.78/0

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Сеп 17, 2019 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kalin Markov



Регистриран на: 26 Юли 2019
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Да, сега тръгна и при мен, мерси.
Вто Сеп 17, 2019 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Kalin Markov написа:
А случайно да знаеш дали в началото на Котето където е малко по-равно може да се слезне надолу към циркуса Бански Суходол по сипея и някой улей и да не се преминава ръба? Гледах го вчера от Бански Суходол но не можах да видя дали се минава или има отвесни скали надолу и решихме да не рискуваме :Д

Щом си минал 3 пъти Кончето и си качил Голяма Стража - не виждам какво толкова се плашиш от Котешкия рид!

Не е много труден, само на едно място се подсича, но за съвсем кратко. Разбира се, трябва да се внимава на някои места, но не е толкова опасно, има къде да се държиш.

Липсата на въже само ще ти е от полза, защото ще те мобилизира.

Добре е да не минаваш Котешкия рид сам, а да имаш човек/хора до себе си - не за да ти помагат за трудните участъци, а за да ти дават кураж и най-важното - да не ти позволят да се откажеш и да се върнеш обратно.

Не виждам смисъл да се слиза от началото на Котешкия рид към циркуса Бански Суходол, по-лесно е да се стигне до Дуниното куче и от там да се слезе.

Траверсът обаче е дълъг и трябва доста време, така че замръкване е много вероятно, но това не трябва да те отказва. Smile

Ето мое мнение за Котешкия рид, любителски снимки и трак - в тема от 11 август 2016 г.:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=112737#112737

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Сеп 17, 2019 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kalin Markov



Регистриран на: 26 Юли 2019
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Mерси за инфото! Сигурно ще го пробвам някой ден и аз!
Сря Сеп 18, 2019 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov