ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Синаница - Условия?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Хижа Синаница - Условия?
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, кенчетата на собствен ход ли "ходят на точно определени места" или със садействието на некой планинар? А ти защо си пропуснал закузката? И откъдето отидохте на синаница и след туй накъде тръгнахте? Имаше ли много навалица и каква? Много и все лични въпроси станаха, може спокойно и да не ми отговаряш.
Вто Сеп 17, 2019 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Братко ray, нарочно ли пишеш с толкова много правописни грешки или е от незнание? Като ти чета постовете, пускам по една сълза. Crying or Very sad
Вто Сеп 17, 2019 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до DHG: Ами ами....грешки от бързане са това. Извинения.
Вто Сеп 17, 2019 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
peca написа:
А мекиците? Laughing Razz Razz


Забравих да питам моите хора дали е имало и как са, аз прескочих закуската Smile

Определено са причина да се върнеш Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Сеп 17, 2019 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
до DHG: Ами ами....грешки от бързане са това. Извинения.

Мина ми през акъла.
Вто Сеп 17, 2019 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Калояне, кенчетата на собствен ход ли "ходят на точно определени места" или със садействието на некой планинар? А ти защо си пропуснал закузката? И откъдето отидохте на синаница и след туй накъде тръгнахте? Имаше ли много навалица и каква? Много и все лични въпроси станаха, може спокойно и да не ми отговаряш.


Кенчетата ходят с коне и то много хубави и приятни животни, имам снимки. Иначе бях 3 дни в района. Първия ден стигнахме хижа Бъндерица и от там право нагоре без пътека към пещерата Хана и от там началото на Джамджиев ръб, как минахме през клека не знам, обаче нямаше проблеми уцелихме маршрута измежду клековете без драма. Намерихе там едно червено горнище от анцунг което е останало доста години. Оттам качихме Вихрен и се върнахме обратно вече по пътеката до Бъндерица. Втория ден минахме от х. Вихрен по един отново неначертан но много приятен маршрут само по морени до Хвойнати, доста по добър вариант от пътеката. От там едни хора се качиха до Вихрен, а после през Влахински езера и превала отидохме към Георгийски езера и хижа Синаница. По принцип не винаги закусвам, ако прехода е над 10 часа мога да хапна сутринта, но го карам на гладно. Та тръгнах от хижата право нагоре към връх Синаница и от там по билото до Синанишката порта и вече по пътеката до х. Вихрен.
Понеже минавах по ръба видях и поставената възпоменателна кутия на Ния, която загива февруари 2018-та година, много мъчно ми беше. На базата на това къде е сложена и моите наблюдения, ми се струва че информацията от инцидента че е паднала от Момин връх с козирка е неточна. Всъщност след момин връх посока връх синаница на едно място билото влиза навътре към южния склон с около 2-3 метра ширина и там като че ли е станала белята. Това е голям малшанс да застанеш точно там и да се срути в този момент. Това ако не познаваш перфектно района зимата, може да се случи на всеки. Наистина божа му работа, но няма застраховани, това е положението.
Вто Сеп 17, 2019 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до kaloyanv: Много хубава разходка. Много интересен и много скромен постинг. Благодаря ти.
Сря Сеп 18, 2019 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov