ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 217, 218, 219  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Чудих се тук, или в секцията с вицове... Отговорете с цитат
https://nova.bg/galleries/view/2019/08/30/9096/%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BF-%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

На Витоша, казват, всичко е спокойно... Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Сеп 01, 2019 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
«Джип на "Гранична полиция" се е преобърнал по време на обход на българо-турската граница в района на Малко Търново. Двамата служители в него са успели да излязат преди автомобилът с висока проходимост да се самозапали и не са пострадали.»
Източник: http://bnr.bg/post/101162979/djip-na-granichna-policia-se-e-preobarnal-po-vreme-na-obhod

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Сеп 05, 2019 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
«Джип на "Гранична полиция" се е преобърнал по време на обход на българо-турската граница в района на Малко Търново. Двамата служители в него са успели да излязат преди автомобилът с висока проходимост да се самозапали и не са пострадали.»
Източник: http://bnr.bg/post/101162979/djip-na-granichna-policia-se-e-preobarnal-po-vreme-na-obhod

шоФера се е надценил, нищо поне са живи и здрави.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Сеп 05, 2019 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kartechar



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 73

Мнение Отговорете с цитат
В пиенето или в карането?
Чет Сеп 05, 2019 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Пожар бушува в района на Сухото езеро в Рила

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Сеп 14, 2019 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Тежка спасителна акция се е провела на връх Джангал в Пирин

_________________
http://www.hristoadventures.com
Вто Сеп 17, 2019 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Актуална информация от ПСС-Банско

https://www.pss-bg.bg/prez-izminalata-nosht-pss-pri-bchk-provede-tezhka-spasitelna-aktsiya-v-pirin/
Вто Сеп 17, 2019 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Явно докато не се блокират жълтите павета в изборна година, няма Боко да се обади по телефона от който управлява държавата за един та и два хеликоптера Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
С него акцията щеше да продължи 1ч.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Сеп 17, 2019 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Виж за Караянчева всичко може. За обикновения българин - не! Няма надежда за тази държава ...
Сря Сеп 18, 2019 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Не е така, приятелю Светликс. Виж, с какви хора разполага България - спасители, като тези, онзи човек, дето е видял и съобщил...Надежда има. Трябва и работа, и късмет.
Сря Сеп 18, 2019 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Виж за Караянчева всичко може. За обикновения българин - не! Няма надежда за тази държава ...


Караянчева беше със счупена ключица, това е животозастрашаваща травма, и то на един хвърлей от голям областен град. Вертолет задължително!

Обикновената туриска е с няколко счупени крайника и травма на главата, в тежко състояние и нейде на високо в планината. За нея не се полага вертолет, щото към нея са тръгнали над 20 спасители.

Бесен съм!

П.П.1. Не разчитайте вече на вертолет за спасителна акция, Хели еър преди месеци продадоха единственият останал в нас медицински вертолет.

П.П.2. Чупил съм ключица и знам, че не е нищо особено. Мен не ме оперираха в Пирогов, нито ме транспортираха с вертолет. Даже и ортопедични колани не ми предложиха. В резултат ключицата ми зарастна на криво и сега имам дисбаланс в движенията на раменната става. В резултат на този дисбаланс и няколко години яко блъскане във фитнеса се сдобих с асиметрични гръдни мускули и различен релеф на раменните мускули...

Smile

П.П.3. Най-важното е жената да се оправи!!! И благодарности на ПСС!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Сря Сеп 18, 2019 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Аз да питам... Отговорете с цитат
... вертолетите не летят ли нощем? Нещо като прожектори нямат ли? Щото спасителите на видеото имат фенери, та си помислих за вертолетите... А вертолетът на планинската служба е бил частен. Продали са го. Държавата такъв няма. Както няма и противопожарен.
Сря Сеп 18, 2019 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Ами да питам и аз Отговорете с цитат
Вместо тия истребители дето ги коментираха толкова време колко хеликоптера можеха да бъдат купени? Щото от хеликоптерите ще има непременно полза, по-голяма или по-малка, а пък тия или някакви други истребители допринасят за сигурността на държавата и на гражданите й толкова колкото и хвърчилата на любовниците, на тия дето решаваха от кого и кви истребители да купят с наши пари. Та ако някой знае или смята че нещо бъркам нека каже.
Чет Сеп 19, 2019 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Аз да питам... Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... вертолетите не летят ли нощем?

Доколкото ми е известно у нас право да извършват полети с хеликоптери през тъмната част от денонощието имат само МВР (най-вече във връзка с охраната на границата) и Авиоотряд 28, който обаче разполагат само с един действащ хеликоптер Ми-8...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Сеп 19, 2019 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Ами да питам и аз Отговорете с цитат
ray написа:
Вместо тия истребители дето ги коментираха толкова време колко хеликоптера можеха да бъдат купени? Щото от хеликоптерите ще има непременно полза, по-голяма или по-малка, а пък тия или някакви други истребители допринасят за сигурността на държавата и на гражданите й толкова колкото и хвърчилата на любовниците, на тия дето решаваха от кого и кви истребители да купят с наши пари. Та ако някой знае или смята че нещо бъркам нека каже.

Не бих обвързвал непременно военната авиация, която е предмет на държавен монопол навсякъде по света, с въздушните линейки, които понякога не са.

Иначе, би могло да е полезно да бъде направена кратка съпоставка с някоя страна горе-долу от нашата черга -- както днес, така и в близкото минало. Румънската служба, която предоставя този вид спасителни и транспортни услуги, e SMURD (Mobile Emergency Service, Reanimation and Extrication Service). Тя разполага с девет хеликоптера и два самолета, разпределени в седем бази, разположени равномерно на територията на страната. Общо 26 са болниците снабдени с площадки за кацане на хеликоптери. През 2016 г. службата е изпълнила 3660 мисии. Имат сътрудничество с подобни служби в Молдова, Украйна и Швейцария.

Повече подробности:

Sebastian Tranca, Robert Szabo, Cătălin Dache, Mihai Mureșan. Emergency Air Rescue System in Romania. Acta Medica Marisiensis 2018;64(1):4-9. DOI: 10.2478/amma-2018-0007

Впрочем, Румъния закупи от Португалия 12 изтребителя F-16 втора ръка и получи първите 6 от тях в края на септември 2018 г. От 14 март 2019 г. те вече изпълняват бойни дежурства. В момента румънските власти подготвят закупуването на още 5 такива самолета от Португалия.

По територия Румъния е около 2 пъти по-голяма от България, а по численост на населението -- 3 пъти. Номиналният брутен вътрешен продукт на глава от населението в Румъния е $12,506, а в България -- $9,619.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Сеп 19, 2019 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 217, 218, 219  Следваща
Страница 100 от 219

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov