ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Амбарица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 26, 27, 28  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Амбарица
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:

Трий всичко дето не е по темата тук и създай една нова, в "Общи" - "Джи Пи Груп, БТС и Е4". Ако не е някоя лъжлива новина, но за сега никой не я е опровергал... Може пък и да си върнат лиценза, знае ли човек...

За създаване на нова тема не е нужно да се иска съдействие от администрацията на форума. Всеки потребител може да го направи сам, като използва един от бутоните НОВА ТЕМА, разположени горе вляво и долу вляво, над списъка с вече съществуващите теми в съответния раздел. Отваря се стандартен екран за попълване на мнение, което мнение ще се явява и първо в новата тема, след натискане на бутона Прати.
Ако обаче не можеш да се справиш, форумната администрация ще ти помогне. Напиши кое твое мнение искаш да бъде обособено като нова тема или напиши мнение, където и да е, и отбележи че е за обособяване в тема със съответното име и в кой раздел.

Останалото няма да коментирам повече с теб, ние със Стефан сме възпитавани да не обиждаме и осмиваме дори когато се слъскваме със злоба и негативизъм. А и нямам какво да си кажа с човек, който мисли, че е комплимент юрист да направи нотариална заверка на обидни изказвания с щемпел за достоверна дата. Както казах и на съфорумеца, който ми обърна внимание на тези неща - нямам намерение да си губя времето.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Окт 13, 2019 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ray, пратих на там едни познати, никога не ходили на Амбарица, но се оказа, че няма места за уикенда Smile И така ще бъде, докато Ема е там. От там нататък зависи от новите стопани. Ако ще се случва това,, по-добре е на пролет - да презимува хижата в по-добри ръце, пък и повече наем за БТС Very Happy
Нед Окт 13, 2019 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Бях там уикенда. Тоалетните са чисти по всяко време на денонощието. Спалните са спретнати, чаршафите са чисти, одеалата са прани. В столовата е задушно и трябва поне още един отваряем прозорец. Както нямаше места и разни хора спаха на палатки, така в моята стая имаше две свободни места. Борко(конят) налита да яде супи, манджа и щеки по някаква причина, иначе е супер пич.
Както писах и по-горе, БТС си имат договор, изглежда Гатева е имала договорка... В крайна сметка ще се намери изход от ситуацията, дотогава с кеф си плащам 15-те лева. Дано да остане тя, ако не остане, дано по-добър да я вземе.
Нед Окт 13, 2019 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Ray, пратих на там едни познати, никога не ходили на Амбарица, но се оказа, че няма места за уикенда Smile И така ще бъде, докато Ема е там. От там нататък зависи от новите стопани. Ако ще се случва това,, по-добре е на пролет - да презимува хижата в по-добри ръце, пък и повече наем за БТС Very Happy


В кръга на шегата, но и доста сериозно:

Ако отида да спя да на х. Амбарица тия дни, да плащам ли нощувката на Ема?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 14, 2019 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Защо не отидеш сам да прецениш, ми чакаш някой да ти каже.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Окт 14, 2019 7:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ами Дидо, без капка шега - пробвай! С подходяща аргументация всичко е възможно... Ема може да ти каже, че това са пари за нейния труд и този на екипа, за подобренията в хижата, за дървата на зима....

Ти с какъв аргумент ще излезеш?

БТС си искат наема и излиза с аргумента че хижата е тяхна и си искат парите (щото виждаш ли, през 57ма били получили от държавата правото да я стопанисват).

Всичко е въпрос на аргументация Smile
Пон Окт 14, 2019 7:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:

Ти с какъв аргумент ще излезеш?


От къдя на къдя ба ... на окупатори пари йок, а и ще излизаме със същите аргументи като Ема ... ъъъъ, никакви? Laughing

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Окт 14, 2019 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
60*15 ПРАВИ 900,00 само за нощувките от събота, да сложим и някой друга от петък и неделя, абе 1000,00 лв.от спане. По 10 лева на човек консумация още към 600,00.
Кеф. С приходите от едиин уйкенд събираш средства за два месечни наема.И по боровинково време събираш останалите наеми за година. След това всичко е добре дошло за теб за Борко за когото искаш

Ема ще я махнат това е ясно, лесно или трудно ще се случи, по- интересно ми е как ще остави тя хижата, защото много хора написаха това направила, онова направила, възродила, обновила, но важното е и как ще оставиш всичко след като си тръгнеш. Примери безброй на разруха вадене на кабели от стените,къртене на ВиК, трошене на всичко което не можеш да си отнесеш. Предполагам , че така ще стане и при нея. Тогава ще е интересно какво ще кажат хората които много я възнасят. Всъщност ще кажат то си е нейно взела си го е. И започваме отначало с градежи, възстановяване и строежи.Дано не стане така - това ще е прецедент ако не се случи.
Пон Окт 14, 2019 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
60*15 ПРАВИ 900,00 само за нощувките от събота, да сложим и някой друга от петък и неделя, абе 1000,00 лв.от спане. По 10 лева на човек консумация още към 600,00.
Кеф. С приходите от едиин уйкенд събираш средства за два месечни наема.И по боровинково време събираш останалите наеми за година. След това всичко е добре дошло за теб за Борко за когото искаш


Дали?

За 2018 е декларирала 4000 лева приходи, разбирай оборот. Това са 270 нощувки.
По твойта сметка за 4 събото-недели прави 4000 лв, след което удря кепенците доволна, че за един месец е навъртяла плана за цялата година Laughing

Йосаряне, почва ли да мирише работата на дебела кражба от държавата?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 14, 2019 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз ще кажа колко пари сме оставили на Ема в последните години.
Понеже се занимавам чат пат с похода " По стъпките на Левски".
Всяка година с изключение на 2019 / само един лъч 45 човека/ има по два или три лъча които нощуват една нощ там, това са 40-до 55 човека, цената е 28лв./ спане закуска и вечеря/ на човек всеки може да смята. два лъча по 40 души да кажем не по- повече са 2240,00лв. оставени от нас без другата консумация, да речем, че никой нищо не си е купил. ААААА и нещо важно това не се случва в събота или петък а през седмицата в смисъл не нарушаваме паричните потоци от уикендите Very Happy Very Happy Very Happy Ами има и лъчове по 60 човека......
Вярно е , че разходите са много по една хижа, че е трудно, че има периоди зимата /че и лятото/ когато не стъпва жив човек там, но има и доста организирани посещения които носят приход и то не малък.
Пон Окт 14, 2019 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Мухахаха, колко е лесно да се смята на чужд гръб! Very Happy Very Happy Very Happy

Че те тия хижари по Балкана всичките да са станали милионери да сега, не знаех че е толкова доходоносна една високопланинска хижа!

Много сте смешни, нямате никакво уважение към чуждия труд... Но това е нормално, в този форум много често съм виждал твърдения, че на хижа не трябва да се ходи, щото не било приятно, по-добре било на палатка... А то си е цяло изкуство да държиш хижа...

Пък аз винаги съм се възхищавал на хижарите, давайки си сметка, че не само нямам желание да върша всичко, което това правят, но и не съм способен...
Особено сам хижар без дружество отдолу, което да му помага. С логистика, транспорт и с материали и работна ръка, когато трябва нещо да се ремонтира.

Планинари...
Пон Окт 14, 2019 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Що да сме смешни Момчи, аз ти казвам факти. Само от това което сме платили ние може би си покрива наема за 6 месеца от годината
Чудно като пък не е доходоносно що не се отказват ми драпат да са там???
Пон Окт 14, 2019 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Мухахаха, колко е лесно да се смята на чужд гръб! Very Happy Very Happy Very Happy

Много сте смешни, нямате никакво уважение към чуждия труд... Но това е нормално, в този форум много често съм виждал твърдения, че на хижа не трябва да се ходи, щото не било приятно, по-добре било на палатка... А то си е цяло изкуство да държиш хижа...

Пък аз винаги съм се възхищавал на хижарите, давайки си сметка, че не само нямам желание да върша всичко, което това правят, но и не съм способен...
Особено сам хижар без дружество отдолу, което да му помага. С логистика, транспорт и с материали и работна ръка, когато трябва нещо да се ремонтира.

Планинари...


Мухахаха за балъците дето си плащат?
Че Гевара може и да те кефи още, но сме близо 2020 година, ти си подминал 40-те и некси звучи тъпо да се кефиш на бандитите...

Оставяйки нерационалните емоционални приказки настрани, mom4i, струва ли ти се, че тези 270 декларирани пред НАП нощувки на хижата са реално число за 2018 година?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пон Окт 14, 2019 12:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 14, 2019 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Уважението към труда на хижаря се изразява с пари, както и с помощ (за дърва, боядисване, носене на гориво и други подобни и доброволни дейности) ... Не искам да дам 30 лева с отвращение, а 100 с кеф. При първият вариант си нося палатката с кеф. А чудесни хижи с нулева подкрепа от дружеството и с криво местоположение, ми има си, ама има и желание, а не мрънкане. Че и къщите си стегнаха, и децата си отгледаха хижарите.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Окт 14, 2019 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Единствената хижа на която са ме записвали, че съм спал е х. Вежен при старите хижари Иван и жена му На другите мъццццц.Хвърляш парите и си тръгваш. И друго да добавя като ходя на хижа където има храна и напитки никога не си нося , а си купувам от там колкото и да струват, първо си щадя гръбчето и второ това е начин да изкарат някой лев. Забелязвам обаче и друго тези дето най много мрънкотят пари в хижа не оставят носят си всичко.
Пон Окт 14, 2019 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 26, 27, 28  Следваща
Страница 21 от 28

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov